Oyun Dünyası Genel Sohbet

Users who are viewing this thread

Kasım 2018'de çıkacak yeni Battlefield oyununun 23 Mayıs'ta duyurulacağı dedikoduları var ve boş şeyler gibi durmuyor. Battlefield 1'de easter egg şeklinde eklenmiş.

Ben artık geniş çaplı bir Battlefield oyunu istiyorum yav. Yani nasıl desem, şu ana kadar hep binaların etrafında dolana dolana savaşıyoruz. Şöyle kocaman, açık bir savaş alanı olsa da iki taraf birbirini mermi yağmuruna tutsa, siperden sipere koşsak. Bazı haritalar var bu tarzda ama genel olarak hep dediğim gibi.

Battlefield 1 böyle olur diye ummuştum fakat olmadı  :ohdear:

Battlefield V için zaten iki tane tahmin var birisi WW2 devam edeceği üzerine diğeri de modern ama çok modern olmayan modern savaşa döneceği üzerine. WW2 olursa BF1 devamı mantığı ararlar ve BF42'den sonraki en büyük çaplı WW2 oyunu gelebilir. 1942 benim için çok ayrıydı o konuda. Uçak gemisinden denizaltıya, bombardıman uçaklarından fighterlara, tanklardan, roket artillerylere kadar devasa haritalarda oynatıyordu. Ama BF1'in arkasına bir tarihi daha stratejik hata olur bence. Bad Company 3 gibi soğuk savaşımsı modern bir oyun daha mantıklı ama büyük çaplı olmaz.

Neden bu moddaki gibi bir oyun yapılmamış/bilinmiyor merak ediyorum

EDIT: CoD Black Ops 4 mü çıkacakmış ne, yine bir rekabet başlayacak sanırım. Gerçi gördüğüm kadarıyla toparlanması zor

Afrandez said:
Neden bu moddaki gibi bir oyun yapılmamış/bilinmiyor merak ediyorum

EDIT: CoD Black Ops 4 mü çıkacakmış ne, yine bir rekabet başlayacak sanırım. Gerçi gördüğüm kadarıyla toparlanması zor

Merdiven tırmanan bir zombinin saçma olacağını düşündükleri için yapmasalar gerek.

Bakmaya uğraşmadım bile öyle umurumda değil CoD. Bu hızla zaten çok satan serilerin devamını yapıp duracaklar.

23 Mayıs'ta akşam 23:00'da Battlefield V tanıtımı var. O daha anlamlı.

Cioss Julius U.X. said:
Bakmaya uğraşmadım bile öyle umurumda değil CoD. Bu hızla zaten çok satan serilerin devamını yapıp duracaklar.

bf1 gibi arcade hissiyatı yoksa bf4 gibi güzel gelecekse söyle hemen alayım da BF oynamış olalım

argon45 said:
Benim sistem ıntel dual curo e5200 2.50 ghz işlemci+2gb ddr2 800 mhz ram+40gb hdd( :S ) +geforce 8400gs 512mb 64 bit( :S ) ekran kartı.Benim 350 tl nakit param var şu an.Bana sen bi hd 5770 ve güç kaynağı al yeterli diyorlar.Ama ben ac serisin fullde açmak istiyorum ekran kartım alırsam eğer yetiyor ama işlemcim işi bozuyor.Sizce ne yapabilirim?

Overclock yap 3.0 ghz ye çekersen (hatta 3.2 de olabilir ama 3 ile başla) kaldırır heralde

Cioss Julius U.X. said:

CoD ve BF serileri suyunu kurutana kadar sıkılmış seriler artık her ikisinden de hype beklemek mantıksız.
Adamların tek derdi 50 dolara vurmalı kırmalı bir şey yapalım adını da eski efsane serilerin ismini verelim mantığı.Böyle süre süre piyasa popilizme kaydı.

ErkutErdem said:
Activision Blizzard çoktan birleşmiş bir firmaymış. Battle.net launcherda activision oyunları görünce midem bulanıyor, hs'yi telefondan oynarım herhalde bundan sonra.
Blizzard gibi bir baba şirketin,Activision gibi leş bir firma ile yanyana olması tam tezatlık.Umarim en kısa sürede ayrılırlar.
Launcher a uzun zamandır bakmadığım için farketmemişim.

Bu arada Gamescom ile E3 un tam olarak ne farkı var da Bannerlord birine giderken diğerine gitmiyor.E3 ü daha iyi bi duyuru alanı diye biliyorum.

kenterte ? said:
bi city simulation oyunu vardı, daha çok sosyal sınıflar üzerinden şekillenen bir oyundu. güzel bir sınıf mekaniği vardı en azından. hangisi olduğunu bilen çıkar mı
Anno serisi mi

Calipso said:
kenterte ? said:
bi city simulation oyunu vardı, daha çok sosyal sınıflar üzerinden şekillenen bir oyundu. güzel bir sınıf mekaniği vardı en azından. hangisi olduğunu bilen çıkar mı
Anno serisi mi

yok anno değil benim bahsettiğim ama bu soruya anno mu diyen çok oldu, sanırım anno alacağım bi süre daha bulamazsam

SuperNaturaL29 said:
ErkutErdem said:
Activision Blizzard çoktan birleşmiş bir firmaymış. Battle.net launcherda activision oyunları görünce midem bulanıyor, hs'yi telefondan oynarım herhalde bundan sonra.
Blizzard gibi bir baba şirketin,Activision gibi leş bir firma ile yanyana olması tam tezatlık.Umarim en kısa sürede ayrılırlar.
Launcher a uzun zamandır bakmadığım için farketmemişim.

Bu arada Gamescom ile E3 un tam olarak ne farkı var da Bannerlord birine giderken diğerine gitmiyor.E3 ü daha iyi bi duyuru alanı diye biliyorum.

E3, Los Angles'ta; Gamescom ise Köln'de. E3 evet daha büyük, bu da daha fazla zaman ve kaynak harcaması demek. Gamescom ise ufak şeyler gösterebilecekleri bir yer. E3'e ama öyle çıksalar olmaz ve zaman da kaybetmek istemiyorlar. Kısaca böyle.

Gamescom günümüzde e3den pek bir farkı yok. E3 kadar büyük. Tabi E3 kadar fazla oyun duyurulmuyor ama yeni bilgiler verilir her zaman. Büyük yapımların altında ezilmek istemeyenler genelde Gamescomda duyururlar. Zaten aralarında fazla uzun zaman yok. Amerika'nın en büyüğü E3, Avrasya'nın Gamescom. Büyük pazar yani. Duyuru tarihi E3'te veremeyecekleri için çıkmıyorlar.

Activision oyunlarını görmek niye sizi rahatsız ediyor? Tamam CoD dandik bir oyun. Ben Destiny 2 oynuyorum. Bungie yaptı Destiny'i. Yayıncı şirket Activision. Aynı Crysis-EA ilişkisi gibi. Gayet zevkli oyun Destiny 2. Ben severek oynuyorum. O değil Blizzardı kötü etkileyen, zarar veren birşey yok. Aksine Blizzard diğer oyunlarının reklamını yapıyor orda. COD ve Destiny oyuncuları o oyunlara geçiyor. Kitle genişliyor. Bence gayet güzel birşey. Derdiniz ney anlamadım...

Back
Top Bottom