Ordu Toplamak

Users who are viewing this thread

Ordu toplamak için öncelikle bir imparatorluğa mensup olmamız gerekiyor. Böylece imparatorluktaki diğer klanları da ordumuza toplayabiliyoruz ancak bir imparatorluğa girmeden kendi kardeşlerimiz ya da yoldaşlarımız için kurduğumuz partilerle birleşemiyoruz bildiğim kadarıyla. Bu özelliğin gelmesini çok isterim zira kendi imparatorluğumu kurmam için tek başıma bir kaleyi fethetmem gerekiyor ki bunun için de biraz fazla miktarda asker lazım. Yani bir tavsiye olarak bu sağ alt taraftaki ordu kurma butonu bir imparatorluğa dahil değilken de açık olsa ancak burada imparatorluğa dahil değilken yalnızca kendi klanımızdaki partileri toplayabilsek; imparatorluğa katılınca da şimdiki gibi o imparatorluktaki tüm klanları görüp seçebilsek harika bir şey olur şahsen.

Bence şuanki sistem öneriden daha iyi. Yoksa oyun aşırı kolaylaşır. Krallık kurmak için tek kale/Şehir bile yeterli olmamalı bence. Sonuçta kadim imparatorlukların arasında yer edinmeye çalışıyorsun. 3-5 çapulcuyla krallık mı olur. Rakip krallarla bile oyun başında diyalog kurabilme bile mantıksız.

Bence şuanki sistem öneriden daha iyi. Yoksa oyun aşırı kolaylaşır. Krallık kurmak için tek kale/Şehir bile yeterli olmamalı bence. Sonuçta kadim imparatorlukların arasında yer edinmeye çalışıyorsun. 3-5 çapulcuyla krallık mı olur. Rakip krallarla bile oyun başında diyalog kurabilme bile mantıksız.
tamamen zor ayarlarda o kaleleri şehirleri tek başına almak çok zorluyo alsan bile rahat rahat savunamıyorsun çünkü krallığı kurup ordu topluyosun ama klan üyeleri alakasız noktalarda takıldığından gelmeleri günler sürüyo gelirken esir düşüyo vs, krallık kurmaktan ziyade warband in biraz gelişmişi olabilir lord/krallar bizi takmaz küçümser ezer dalga geçer zamanla başarılı olduktan sonra bizi hükümdar olarak kabul etmeye başlarlar vs

Tam tersine şehir devleti oluyorsun . Bence harita az daha büyük olsa şehir devletleri bile olsun isterdim ben

Tam tersine şehir devleti oluyorsun . Bence harita az daha büyük olsa şehir devletleri bile olsun isterdim ben

Bencede şehir devletleri olmamalı. Daha oyunun başındayken imparatorluk/krallıklarla savaşılmamalı. Hani orta çağda dük kont granddük gibi sistemler var ya ona benzer bir sistem getirilmeli. Daha dün sümüğünü çeken kişi olarak hemen krallık kurulmamalı. krallıklarla muhatap olamamalıyız.

Ordu toplamak için öncelikle bir imparatorluğa mensup olmamız gerekiyor. Böylece imparatorluktaki diğer klanları da ordumuza toplayabiliyoruz ancak bir imparatorluğa girmeden kendi kardeşlerimiz ya da yoldaşlarımız için kurduğumuz partilerle birleşemiyoruz bildiğim kadarıyla. Bu özelliğin gelmesini çok isterim zira kendi imparatorluğumu kurmam için tek başıma bir kaleyi fethetmem gerekiyor ki bunun için de biraz fazla miktarda asker lazım. Yani bir tavsiye olarak bu sağ alt taraftaki ordu kurma butonu bir imparatorluğa dahil değilken de açık olsa ancak burada imparatorluğa dahil değilken yalnızca kendi klanımızdaki partileri toplayabilsek; imparatorluğa katılınca da şimdiki gibi o imparatorluktaki tüm klanları görüp seçebilsek harika bir şey olur şahsen.
Sonuna kadar size katılıyorum ve ekliyorum. Eskiden liderlik yeteneğini geliştirmek için yüksek moral yeterliydi. Artık ordu kurmadan liderlik yeteneğinizi geliştiremiyorsunuz. Nedir bu liderlik yeteneği? Neden liderlik yeteneğini geliştirmek istiyorsun @Muratbeyy ? Çünkü liderlik yeteneğiniz 125 olduğu zaman disiplinci yeteneğini açıp haydutları normal asker (ki genelde elit birliklere dönüşüyorlar) yapabiliyoruz. Bu sayede çok daha hızlı asil ordusu kurabiliyoruz ki bu da oyunun gidişatını değiştirir. Şu anda liderlik yeteneğini erken safhada geliştirebilmek için diğer krallıklara vasal olmanız gerekiyor. ki bu durumda krallıktan ayrıldığınızda yüksek ilişki kayıplarına uğruyorsunuz. Oyunda bu konuda bi sıkıntı mevcut malesef. Liderlik ve ticaret yeteneklerine buff gelmeli.

Back
Top Bottom