Oldschool Roleplay [Kapalı]

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Oldschool Roleplay
Merhaba ahâli, isminden de anlaşılacağı Persistent World modunun eski oyuncuları tarafından kurulan Oldschool Roleplay sunucusu yarından itibaren sizlerle! Sunucunun kuralları gayet basit olup, oyuncuların özgürce istedikleri kişi olabilmeleri adına tasarlandı. Üşenmeden okumanız şiddetle tavsiye edilir.
Sunucunun bir forumu yok, şikayetler/öneriler TeamSpeak3 ve Steam üzerinden yapılacak (istisnai durumlarda buradan). Roleplay gönüllüsü herkesi Glunmar Hanında görmek isteriz. :party: :party: :party:

Sunucunun Durumu: Kapalı
Sunucunun Adı: TR_Oldschool_Roleplay
Sunucunun Aktif Haritası: Valley of Swamps (Değiştirilmiş Sürüm)
Sunucunun TS 3 Adresi: oldschoolrp.megametr.com

YETKİLİLER
Yönetici (Steam):
•Clark (Clark the Scumbag)
•Shiw (Shiw)
•RIDDICK (RIDDICK)
Yetkili:
•Goose
•xLarge
•Kozalak
•Alonso
•Albert
Rehber
•Urungu
•Ebubekir_El_Bagdadi

New Zendar (Şehir) resmi factionu;
Mount Hellstone resmi factionu;
Brackaltwalt Outpost resmi facionu;
Laras Outpost resmi factionu;
Şehir Muhafızları resmi kumandanı;

UNBAN TALEPLERİNİZİ STEAM/TEAMSPEAK3 ÜZERİNDEN YAPINIZ.

Son güncellenme: 15.07.2016
1. Genel Kurallar
Rol dışı her türlü kışkırtıcı söz, nefret söylemi, argo yasak.
NLR (New Life Rule*); öldüğünüz yere gidip eşyalarınızı toplayamazsınız.
*: Ölüp doğduktan sonra önceki hayatınız hakkında hiçbir şey bilmez, hatırlamazsınız. Rolünüzü buna göre yapın.
►Birini kışkırtırsanız (küfür, silah tutma, tekme, hırsızlık vs.) size saldırabilir.
►Yetkililerin isimlerini taklit etmek yasak.
►Haritadaki hatalardan yararlanmak yasak. (cart ile kaleye girmek vs.)
►Birini şikayette bulunurken mümkünse elinizde kanıt niteliğinde belgeniz olsun ki yetkililer yaptırım uygulayabilsin.
2. Haraç, Vergi, Haydutluk
►Köy ve şehir(New Zendar) sınırları içinde haraç kesmek yasak. Eşya, at ve para çalabilirsiniz. Fakat birini durdurup haraç kesemezsiniz.
►Haydutlar istediği kişiyi, istediği zaman, istediği kadar, köy ve şehir hariç istediği yerde soyabilir.
►Factionlar kalelerine en yakın maden yatağına ve kalelerine girişlerde vergi talep edebilir. (Maks. kişibaşı 1000)
►At çalmak her zaman ve herkes için serbest fakat eşkâliniz ortaya çıkar ve sonuçlarına katlanırsınız.
3. Suikast ve Kelle Avcılığı
►Suikast yapacak kişiler rollerine uygun giyinecek ve davranacak.
►Suikastçiler kontrat aldığında genel sohbetten öldürülecek kişinin eşkâlini ve neden öldürüleceğini bildirecek. (eğer ünlü biriyse ismi de belirtilecek)
►Suikastçi sivil ya da haydut olacak. Faction askerlerinin suikast/kelle avcılığı yapması yasak.
►Suikast kontratı oyun içi rolünde verilecek, "metagame**" yapıldığı loglardan anlaşılırsa para cezası ve kalıcı yasak uygulanır.
4. Factionlar Arası Savaşlar
►Factionlar arası savaş başlatılmadan 2 dakika önce genel sohbetten nedeniyle birlikte bildirilir.
►Herhangi bir kışkırtma olmadığı takdirde savaş başlatılamaz (At çalmak kışkırtmaya girer).
►Kale kuşatmalarında ölüp doğan kişiler savaşa tekrar dahil olamazlar. "Spawn kill***" yasak.
***: Biri doğduğunda artık yeni farklı biridir. Ona direk saldıramazsınız.
►Bir faction kalesini kuşatmak için o factionun lordu ve EN AZ 5 askeri oyunda olmak zorunda.
►Kuşatma yapan ve yapılan taraflar teamspeak3'te olacak. (mikrofona sahip olmasalar dahî)
►Kuşatma savaşları bir yetkili gözetiminde olur. Kural ihlâli yapan oyuncular ağır ceza alır.
►Kuşatılan bir kale alınsada alınamasada 48 saat boyunca bir daha kuşatılamaz.
►Kalesiz kalan bir faction her factiona savaş açabilir.
5. Genel Dövüş Kuralları
►Kavga başladığında orada bulunmayan kimse dövüşe orada müdahale edemez. "Metagame" ile yardım istemek yasak.
**: Oyundaki karakterinizin bildikleriyle sizin bildikleriniz farklıdır. Eğer rol içinde yardımı TS3'ten çağırırsanız sorun olur.
►Kavga/savaş çıkan yerden uzaklaşın, saklanın. Dövüşün hiddetinden zarar gören masumsanız yapabileceğimiz bir şey yok.
►Sizle alâkasız bir kavgaya dahil olacaksanız elinizde rol içinde geçerli bir sebebiniz bulunmak zorunda. (bir tarafın haraç kesmesi vs.)
►Köy veya şehir yakınlarında kavga çıktıysa, muhafızlar oradaki herkesi tutuklama yetkisine sahiplerdir. (öldürme değil)
►Bir faction üyesine saldırırsanız o factionu karşınıza almış olursunuz. Arkadaşları çevredeyse size saldırabilir.
►Bir çarpışmayı kazanan taraf ganimetin tümüne sahip olur. NLR kuralımız gereğince çarpışmada ölen kişiler kazanan tarafta olsalar bile ganimeti toplamaya gelemez. Artıkçılar istenildiği takdirde uyarılmadan öldürülebilir.

Tutmaz gibi geliyor şuan, oldschool yazmışsın da PW'de iyi işler yapmış kimsenin ismini göremiyorum orada :lol:
Kurallar çok yüzeysel ve yetersiz, konu düzeni de hoş gözükmüyor. Editleyin bence, başarılar.

Görüşleriniz önemli teşekkürler. Tüm kuralları detaylarıyla yazamazdık, herkesin kendisine yapılmamasını istediği şeyi başkalarına yapmamasını sağlayacağız. PW moddaki 6. senemiz, iddialıyız, buyrun gelin.

ClarkGreen said:
Görüşleriniz önemli teşekkürler. Tüm kuralları detaylarıyla yazamazdık, herkesin kendisine yapılmamasını istediği şeyi başkalarına yapmamasını sağlayacağız. PW moddaki 6. senemiz, iddialıyız, buyrun gelin.

6 yıllık oyuncuyum ben de hiç karşılaşmadık sanırım, doğrudur  :iamamoron:
Başarılar.

Sunucunuzu baya baya sevdim. Gerek adminleriniz, gerek rol yapan oyuncularınız çok kaliteli, aradaki pürüzleri de admin hallediyor, her birinize teşekkürler.

Frank,Wolffren,Sultan,Camokay,Petrov ve diğerleri... Bu arada köye sürekli olarak muhtar olma başvurumuz var.

Sunucunuzu beğendim hayırlı olsun. Da anket yapma sebebinizi anlamadım? Neden hayır olsun ki? Hayır diyenler neden hayır diyor? Biz Çok RDM atıcaz paramız gitmesin diye mi ?

O kadar çok beğendik ki, saat 9 dan saat 3 e kadar oynamışız ve arkadaşlar devam ediyor oynamaya bende bir kaç ss aldım.Şuana kadar ki en iyi deneyimim oldu.

l1GGPQ.jpg

MJGG29.jpg
(öldürdüğüm kişi de köy ortalarında beni düelloya davet edip muhtarımızın yardımıyla kafa vuruşu yaparak öldürdüğüm biri.)
Bunun dışında yaşanan bir taciz olayında Ulubatlı_Hasan arkadaşımız tacizciyi öldürmüş, teşekkür ederiz. :grin:

Tacizciyi meydan da yakalayıp sıkıştırdık daha sonra kulede yargılayıp cezasını verdik.

AJMrgz.jpg
OM64Bz.jpg

Sonucu, karakterimin sinirlenmesi ve muhtarın emrine uymayıp ayak yerine kafaya sıkmam.(Admin onaylı++)

Deneyim ve görüşleriniz bizim için önemli teşekkür ederim. Amacı eğlenmek veya katkıda bulunmak olan herkesin başımızın üstünde yeri var. teamspeak'e de bekleriz, yetkili kadromuz samimi ve tecrübeli kişilerden ibaret

Dün gece bi yarım saat girdim, 15 kişi civarı vardı ve rol yapıyorlardı gözlemlerime göre. Bu akşam tekrar bi girip rol deneyimi yaşamayı düşünüyorum, duruma göre roleplay oluşumumuzu bu sunucuda aktif hale getirebilirim. Fakat zorunlu item kombinasyonunda olan bazı itemler haritada yok sanırım, onunla ilgili iletişime geçerim sunucuya başlama kararı alırsak.

Edit: Gördüğüm kadarıyla İngilizce konuşan kişileri arayan bir faction vardı dün gece, eğer öyle bir olay varsa çok güzel olur yabancı bir üyemiz var.
https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,351680.msg8444649.html#msg8444649

Harlekkuen said:
Black Dead said:
Harlekkuen said:
Sunucu ağır laglı, oynanacak gibi değildi ben girdiğimde.
Sunucuyu restleyecekler akşam üstü.O yüzdendir.

Adminlik verirler sana herhalde, baya savunucu çıktın  :lol:
DDoS korumalı bir sunucudur umarım, yoksa sıkıntı oluyor.
Ben aslında gizli adminim. Tüm sırrı bozdun :/ sahip çıkalım svye rdmler ile uğraşıyor, aslında bende banlandım süreli olarak :grin:

7v38km.png

YrVVND.png

House Goldenfang...
Goldenfangler dünyada başka bir toplumda görülmemiş sertlikte "kast" sistemine bağlıdır ve Goldenfang Halkı her şartta yaşayabilen ölümlerine kadar Jeti Mevkibeylerine sağdık ve gözükara bir topluluktur.

Soğukkanlılıkları ve savaşlarda düşmanlarına yaptıkları yüzünden onlara "Dhoom"(Anlamı ölüm getiren) derler.

Jati(kast sistemi) düzeni Agraların hayatının bir parçasıdır ve Goldenfang topraklarına adım atıldığında ilk farkedilen düzen ve ihtizamdır.

Bu ciddiyetin ve mevkiler arası farkın oluşturduğ günlük hayat kasvetli, soğuk ve iç karartıcıdır.

Bu sebepten olmalıdır ki herkes Goldenfanglardan bu soğuk ve ihtizamlı düzen yüzünden korkarlar. Goldenfangde kölelik yaygındır

ve Goldenfang köleliği yasal kılmıştır.

Goldenfang geleneklerinde putlara ithaf edilen çeşitli festivaller ve bayramlar bulunmaktadır. Bu ayinlerde garip danslar eşliğinde

dualar edilir, sunularda bulunulur.

r9zd8M.png

Princess_Aeary_Goldenfang

PrincessesHand_Jackson_Goldenfang

Ser_Amoard_Goldenfang

Ser_Penthos_Goldenfang

Ser_Slania_Goldenfang

Ser_FideL_Goldenfang

SharpShooter_Armanda_Goldenfang

SharpShooter_HeadHunter_Goldenfang

SharpShooter_AethroD_Goldenfang

Champion_FatalWarrior_Goldenfang

Archer_Pierro_Goldenfang

Archer_Tris_Goldenfang

Cavalry_Artun_Goldenfang

Cavalry_Horac_Goldenfang

Cavalry_Mehter_Goldenfang

Cavalry_Tomayus_Goldenfang

Cavalry_AlpAslan_Goldenfang

Cavalry_Leodern_Goldenfang

Sergeant_RexArmadillo_Goldenfang

Sergeant_Kelt_Goldenfang

Sergeant_MomentGoldenfang

FrenchGuard_Paulo_Goldenfang

FrenchGuard_Brian_Goldenfang

Footman_Magi_Goldenfang

Master_Alys_Goldenfang

-ÜYELER EKLENİCEKDİR-

Bu ziyaret ilk ziyaretim değildi. 15 yıl önce surlarımızı kuşatmışlardı. Maalesef babam Jaqen Stormborn o savaşta hayatını kaybetmişti. Ben kızlarımı ve kardeşimi alıp surları terketmek zorunda kaldık. Ancak yeniden güçlenip bizim olan topraklara yeniden kavuşmak için geri döndük ve Kuzeyin Surları yeniden hakimiyetimize geçti. Kuzeyliler olarak Laras Outpost'ta yaşamaktayız. Kuzeyli erkekleri sert yapılı ve soğukkanlı insanlardır. Vatanları için her şeyi yapmaya hazırlardır. Köleliğe karşı bir millettir. Özgürlük onlar için önemlidir.

İsim: Kuzey Surları
Irk: Kuzeyli
Durum: Yardımcı
Din: İskandinav Mitolojisi

Altaryan Stormborn
Kahin Ragnar
Bolton Stormborn
Ceri Stormborn
Pyro Stormborn
Diana Stormborn
Emo Stormborn
Ilter Stormborn