TR_Oldschool_Roleplay [ASKIDA]

Users who are viewing this thread

Eski konu: https://forums.taleworlds.com/index.php?threads/oldschool-roleplay-kapalı.353003/

Oldschool Roleplay

Geri döndük, 2016'da darbe gecesi sunucumuzda serflik yapan emektar oyuncular için, karantinada serflik yapma fırsatı vermek için.
Persistent Kingdoms modülünde aktif olacak sunucumuzun kuralları, eski konudaki kuralların daha sade ve inisiyatife bırakılmış hâlidir.
Değişim olarak Teamspeak yerine Discord kullanmaya başladık. Şikayet/istek/önerilerinizi Discord sunucumuza yapabilirsiniz.

Sunucunun Durumu:
Tadilatta
Sunucunun Adı: TR_Oldschool_Roleplay
Sunucunun Haritası: Valley of Swamps (Değiştirilmiş)

A) Rol Kuralları

1. Oyunculara rastgele saldırmak (Random) yasaktır.
2. ROL İÇİNDE arkadaşınız/müttefiğiniz olmayan birine yardım etmek yasaktır. Kişi gerçekte arkadaşınız olsa bile yasaktır.
3. Mantık çerçevesi dışında rollere girmek yasaktır. (Powergaming, metagaming, Ramboluk yani Fear RP yapmamak, NLR bozmak)
4. Geçerli sebeplerle başlatılmış bir savaştan kaçmak için oyundan çıkmak (Combatlog) yasaktır.
5. Vandalizm yasaktır. Herhangi bir tahrip edilebilir objeye rol içi sebepler hariç saldırmak yasaktır.

B) Vergi/Haraç/Soygun/Agresif Rol Kuralları

1. Haydutlar ve Tarikat üyeleri herkesten her şeylerini talep edebilirler. Siviller (Commoners) haraç kesmek dışında aynı haklara sahiptir.
2. Bir kişiyi istediğiniz miktarı -karşılamıyor değil- KARŞILAYAMIYOR diye saldıramazsınız. Kesesinde yeterince altın varsa ve vermediyse ancak o zaman agresif role geçebilirsiniz.
3. Oluşum üyeleri, kendi kaleleri dışında, hiçbir şartı bahane ederek vergi isteyemezler, yol kesemezler, agresif rol yapamazlar.
4. Eşyalarınızı, paranızı, atınızı çalan, size silah doğrultan veya size saldıran herkese saldırabilirsiniz.
5. Bunlar dışında saldırmak için agresif rol başlatılmış olmalıdır. Agresif rol başlatmak için GEÇERLİ bir sebebiniz olmak zorunda.
6. Sebep ne olursa olsun KÖY İÇİNDE AGRESİF ROL VE SALDIRI YASAKTIR. Kovaladığınız biri köye kaçtıysa çok dikkatli kovalamanızı öneririz. Köy, ceza sahasıdır. Yapacağınız her kural dışı hareket ağır ceza ile sonuçlanır.

Bu noktadan sonraki kurallar, yeni başlayanlar için bilinmesi şart olan kurallar değildir fakat okunmasında fayda vardır.

C) Suikast ve Character Kill Kuralları

1. Suikast görevini alabilecek taraflar: Siviller(Commoners), Haydutlar(Outlaws), Tarikat
2. Suikast düzenlemek için, yetkilileri neden suikast düzenlediğiniz hakkında bilgilendirmeli ve onay almalısınız.

D) Oldschool Spesiyali

1. Kurallar yetkililere ihtiyaç duyulmasın diye konulmuştur. Eğer bir konuya yetkili müdahale ediyorsa o konu yetkilinin inisiyatifindedir.
2. Yetkililer yaptıkları/söyledikleri hiçbir şeyin hesabını vermek zorunda değillerdir.

Sunucudan hiçbir kazanç sağlamadığımız gibi, yetkililerin ilgisi ve zamanı da tek taraflı emektir.
En nihayetinde hepimiz eğlenmek için buradayız. Her oyuncuyu bu bilinçle bekliyoruz.

YETKİLİLER
Clark
Shiw
Baltalayici
CAMELRIDER
Tabuve

Last edited:
Öncelikle başarılar,inşallah bu sunucuda açıldıktan 1 hafta sonra kapanmaz sunucunun ismini ben ilk defa duydum özellikle Avrasya RPG gibi popüler sunucunun açık olması sizin sunucunuzu oldukça olumsuz etkileyecek gibi geliyor.

YETKİLİLER
Clark
Shiw
Ayrıca yetkili kadrosunun zayıf olduğunu düşünüyorum.Yetkili olmak isteyen arkadaşlar ile konuşup alım yapmanız gerekiyor.
Sunucu açıldığında mutlaka uğrayacağım başarılar diliyorum en kısa sürede açılması dileğiyle...

Öncelikle başarılar,inşallah bu sunucuda açıldıktan 1 hafta sonra kapanmaz sunucunun ismini ben ilk defa duydum özellikle Avrasya RPG gibi popüler sunucunun açık olması sizin sunucunuzu oldukça olumsuz etkileyecek gibi geliyor.

Ayrıca yetkili kadrosunun zayıf olduğunu düşünüyorum.Yetkili olmak isteyen arkadaşlar ile konuşup alım yapmanız gerekiyor.
Sunucu açıldığında mutlaka uğrayacağım başarılar diliyorum en kısa sürede açılması dileğiyle...
İlgin için teşekkürler. Önceki konuyu incelersen yetkili kadromuzun daha geniş olduğunu görürsün. Yetkili kadromuzu genişlettikçe burayı güncelleyeceğim.

Beyaz liste kullanacak mısınız?
Sunucunun bu haftaki kaos seviyesine göre beyaz liste kullanmaya başlayabiliriz. Yakında bir de anketimiz olacak, gece saatleri yetkililerin olamadığı saatler oluyor, bu saatleri "arınma gecesi" etkinliği altında kuralların olmadığı bir deathmatch şeklinde oynayabiliriz.

Back
Top Bottom