Mount&Blade Warband Krallık Seçme

Users who are viewing this thread

Merrrhabalar yine ben bugün sizlerle beraber oyuna başlarken hangi krallık daha iyi onu tartışıcaz! :lol:

Örnek;
Nord Krallığı çünkü şu şu şu nedenler

Saygılar Lord Yusuf San :fruity:

Vaegir Krallığı Çünkü Okçuları Çok Sağlam hem seri okçular hem de oyunun en iyi okçularıdır şimdi bi mal gelip diyecek ki bu yazdığıma rodok arbeletçi len felan diye xd neyse devam ediyim okçuları tepeye götürün önünede piyayadeleri dizin istediğiniz kadar süvariyle başka birlikle saldırsınlar o tepeyi çikana kadar okçular hepsini öldürür özellikle rodok ve kergite uygulayın oraların tepeleri yüksek . nordu yenmek içinde okçular dizilir tepeye sol tarafa piyade dizilir okçular başı boş bırakılır suvarileri sağ tarafa tepenin ardinda bekletin yaklastiklarinda ateş serbest diyin piyadeleri salın ardından süvarileride salın yenmeleri imkansızdır ama dediğim gibi bu oyunda taktikte yapsanız bi yere kadar sayısı fazla olan kazanacaktır . OZAMANDA ALT F4 ÇEKİN NABİM xd

SooNationaL said:
Vaegir Krallığı Çünkü Okçuları Çok Sağlam hem seri okçular hem de oyunun en iyi okçularıdır şimdi bi mal gelip diyecek ki bu yazdığıma rodok arbeletçi len felan diye xd neyse devam ediyim okçuları tepeye götürün önünede piyayadeleri dizin istediğiniz kadar süvariyle başka birlikle saldırsınlar o tepeyi çikana kadar okçular hepsini öldürür özellikle rodok ve kergite uygulayın oraların tepeleri yüksek . nordu yenmek içinde okçular dizilir tepeye sol tarafa piyade dizilir okçular başı boş bırakılır suvarileri sağ tarafa tepenin ardinda bekletin yaklastiklarinda ateş serbest diyin piyadeleri salın ardından süvarileride salın yenmeleri imkansızdır ama dediğim gibi bu oyunda taktikte yapsanız bi yere kadar sayısı fazla olan kazanacaktır . OZAMANDA ALT F4 ÇEKİN NABİM xd
R0d0k ArBEleTc1 LeN fdgldsfgdfg

Aslında her şey oynama zevkine göre değişiyor. Piyade ağırlıklı oynayacaksan Rodok ve Nord, süvari ağırlıklı oynayacaksan Kergit vs.

Lord Yusuf San said:

Şu yukarıdaki çok itici duruyor, insanlara rahatsızlık verebilir. Bilgin olsun istedim

Afrandez said:
Aslında her şey oynama zevkine göre değişiyor. Piyade ağırlıklı oynayacaksan Rodok ve Nord, süvari ağırlıklı oynayacaksan Kergit vs.

Lord Yusuf San said:

Şu yukarıdaki çok itici duruyor, insanlara rahatsızlık verebilir. Bilgin olsun istedim

Sana göre öyle duruyor diye bütün insanlık bundan rahatsızlık yaşayacak değil. Bence gayet güzel  :wink:

Ben oyuna başlarken rodokları seçiyorum. Öyle pek bir nedeni yok tamamen alışkanlık :grin:

Bence Rodok çünkü kuşatma ve savunma çok iyi ve süvarilere karşı çok iyi mesela

Kergitliler kıdemli mizrakciyi yenemiyor .okcylarda Rodok çavuşuna yeniliyor ve diğer birliklerde işe yariyor . rodokların kalkanları çok büyük olduğundan okları savuruyor
Ve başlarken dağ haydutları genelde rodoğun batı tarafında bu yüzden ilk bas Jelkala ve veluca bölgesi daha uygun

Aga meydan savaşlarında rakiplerinin ordularını çürütmek istiyorsan; Kergit.

Ama ben kaleler fethederim vergime bakarım diyorsan; Nordlar...

Saldırgan tutum ile oynadığım için Svadya ile başlarım. Daha sonra orduyu Veagir okçusu ve Svadya Şövalyesi ile dizerim. Tuzaklı taaruz yaparım. (Pek çok kişi bilir) Yani öz olarak şu: Oyunda 40 Svadya acemisi kasınca doğru Veagir'e orda da Veagirli toplayıp yağmacı keserim. Ama vatanım hep (alışkanlık sanırım) Svadya.
Saygılar Sayın Generalim Shepherd...

Back
Top Bottom