mount blade warband hangi krallık daha avantajlı

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Ravens Fury said:
Tatar Han said:
Ben 100 kişilik Kergit ordumla(60 Atlı Okçu 40 kargıcı) Svadya şövolyelerini dümdüz ediyordum. Şimdi %101 zorlukta bilgisayar da kolaylık sağlayamayacağına göre?

Kergitler meydan savaşında iyidir. Kale savunmasında da kargıcılar merdiven tutarken, okçular iyi vurur.

Ama en iyi iki krallık Kergitler ve Nordlar.
Kergitler meydan savaşında iyidir buna katılıyorum ama en iyi krallık diye bir şey yoktur bence.Her krallığın kendine özgü avantajları var.

Katılıyorum  :wink:

Beyler  :grin: İsteyenler okusun şuan oynadığım oyun şöyle :
===========================================

Kergitler ile başladım savaşlarda galip geldim sancar han'ın gözüne girdim
Sonra Bizim birlikler Veagir Krallığı 'ndan Khudan Şehrine Daldı Alamadı Az Asker Kaldı Ben Daldım Ve Aldım

Sonra Mülklerim : Khudan Şehri , 1 Köy , Rinydar Kalesi , Durquba Şehri , Samarra Kalesi  Vardı :smile:

Ve O zaman Nord Krallığı Kaldryanın En güçlü Krallığıydı.
Dercihos Kalesi , Dhirim Şehri , Suno Şehri , Uxkhal Şehri , ve Svadya Krallığının Keldran Kalesi Dışında Bütün Yerlerini Rodok Krallığıyla Bölüşmüştüler.

Bende Bölgelerimi Alıp Nordlara Katıldım :grin:
Katılmaz Olaydım,Benim Kayınbabamı Mareşallik için destekledim Mareşal Oldu İşte Öyle Nordlar Kıpırdamadan durdu yani ne fethediyo nede yeniliyo 1 devletle savaş halindeydik artık dur dur patladım :grin:

En sonunda Nordlara İhanet ettim Kergitlilere Katıldım.

Kergitliler Bana Toprak Vermeyince "Artık Yeter Lan" Dedim.

Kendi Krallığımı Kurdum , Bir sürü lord benim tarafıma geldi isteğiyle şuan svadyadan güçlü bir krallığım :grin:
Öyle Devam Ediyo İşte Sınırlarım Büyüdü :grin:

Aslında oynayış tarzına göre değişecek ordu tipleri ve avantajlar var.

Öncelikle meydan savaşının parçalayıcı unsuru olan Atlı Okçular her orduda olmalı. Memlükler, Kargıcılar ve Svadya Şövalyeleri ile çok uyumlu birliklerdir. Karşı tarafta mızrakçı varsa, korkulu rüyaları atlı okçulardır.

Ama sadece atlı bir ordu olamaz. Düşmanın da atı olabilir veya her savaş düzlükte yapılamaz. Sen düşmanı düzlüğe çekmek yerine dağa çekip oynayacaksan Rodok-Nord karışımı ordu uygundur. Atlı olmaz mı? Olur tabii. Ama Süratli atlılar olmalı. Hız önemli çünkü düşmanı yendiğin anda süvari hücumu başlatırsın.

Piyadelerde Nordları çok seviyorum. Ama Nordlar ve Rodoklar birleşince ve üstüne dediğim gibi atlı eklenince mükemmel oluyorlar. Kale kuşatmasında da Rodoklar ve Nordlar birleşince geçilmez kale olur.

Haklısın Araziler Farklı olabilir :grin:
Benim ordum Rodok Okçu , Mızrakçısı
Nord Kahramanı
Kergit Kargıcıları Ve Atlı okçuları
Svadya Şövalyelerinden oluşuyor
çoğunluk atlı olduğu için rakibimi düz alana çekiyorum :grin:

kergitliadam34 said:
Nord Kahramanı

Bak ordunu Rodok Mızrakçısı, Nord Kahramanı, Rodok Okçusu ile piyade olarak oluştur. Sonra atlı olarak kervan muhafızı bile alabilirsin. :razz: Yani atlın olsun. Kervan muhafızı geliştiriliyor muydu bilmiyorum ama varsa geliştirme(unuttum) o zaman o bile iş görür. Aralarda kiralık kılıçları da orduna katarak fazladan güç elde edebilirsin. Hatta ve hatta atlı olarak svadya veya kergit de kullanabilirsin. Düzlükte savunma yapıp kaçan düşmanı dağıtırsın.

Tatar Han said:
kergitliadam34 said:
Nord Kahramanı

Bak ordunu Rodok Mızrakçısı, Nord Kahramanı, Rodok Okçusu ile piyade olarak oluştur. Sonra atlı olarak kervan muhafızı bile alabilirsin. :razz: Yani atlın olsun. Kervan muhafızı geliştiriliyor muydu bilmiyorum ama varsa geliştirme(unuttum) o zaman o bile iş görür. Aralarda kiralık kılıçları da orduna katarak fazladan güç elde edebilirsin. Hatta ve hatta atlı olarak svadya veya kergit de kullanabilirsin. Düzlükte savunma yapıp kaçan düşmanı dağıtırsın.

Güzel Strateji Fakat Ordum Yenilmez Oldu Biraz Önce Çölde Düz alanda rodoklarla savaştım ve yendim :grin: Yani şu anki stratejim de iyi şövalyeler var.
Ve Kervan muhafızları geliştirilebiliyor :grin:

0 Kayıp 119 Ölü Var Rodoklardan  :wink:

kergitliadam34 said:
Tatar Han said:
kergitliadam34 said:
Nord Kahramanı

Güzel Strateji Fakat Ordum Yenilmez Oldu Biraz Önce Çölde Düz alanda rodoklarla savaştım ve yendim :grin: Yani şu anki stratejim de iyi şövalyeler var.

Çöl gibi düz alanlarda rodokları yenmen normal(zaten yenmen lazım) , ama 0 ölü de senin başarındır tabii ki.

Ravens Fury said:
kergitliadam34 said:
Tatar Han said:
kergitliadam34 said:
Nord Kahramanı

Çöl gibi düz alanlarda rodokları yenmen normal(zaten yenmen lazım) , ama 0 ölü de senin başarındır tabii ki.
Ordum Sağolsun :grin:

1- Ticaret vb. şeylerle huzur bulurum diyorsan svadya ol en zengini
2- yok ben düzlük severim diyorsan Ya sarranid olacaksın (haramiler seni paramparça eder) yada veagir olacaksın (burdada deniz yağmacılar ve tundra bandits? devreye giriyor)
3- ben dağlık arazi için doğmuşum diyorsan rodok ol dağ haydutlarıyla başın belada ama
4- benim askerlerim kaya gibi sağlam olsun diyorsan nord ol Kahramanın Kalkanı adlı kalkan tüm vücudu savunur. sırttaykende diğerleri gibi süs olarak durmaz savunur. ama dağa gittin mi şi*e şi*e alırlar seni  :mrgreen:

Oyunun eksiği savaşa hangi askerinin gireceğini belirleyememiz. Piyade ve Atlı karışık ordu kuruyorsun. Dağlık bölgede savaşa giriyorsun. Pc atlı ağırlıklı orduyu öne sürüyor. Düzlükte Atlılarla savaşa giriyorsun Pc piyadeleri savaşa sürüyor. Ordu önemli ama oynayan her orduyla oynar. Saten başka çare de olmuyor. Ya da bazı savaşa girecek askeri seçebilmene yardımcı olan modlar kullanacaksın.

(I)Spartalı said:
Dexess said:
Ya da bazı savaşa girecek askeri seçebilmene yardımcı olan modlar kullanacaksın.

Grup Listesinden hangi askerin öncelik olarak gireceğini seçebiliyorsun
Onu biliyorum ama sayılarına kadar seçebiliyor musun bilmiyorum. Modu hatırlamıyorum ama bir modda hangi birimden kaç asker girecek belirliyorsun.

kergitliadam34 said:
:grin: Beyler Yeni oyun açtım Nordum İşte 30 kişi ordum var :grin: hepsi avcı yaya bakalım hayrını görcekmiyim :grin:
Yaya orduyu sevmiyorum. Basit bir haydut savaşında bile kayıp veriyorsun.

Dexess said:
Oyunun eksiği savaşa hangi askerinin gireceğini belirleyememiz. Piyade ve Atlı karışık ordu kuruyorsun. Dağlık bölgede savaşa giriyorsun. Pc atlı ağırlıklı orduyu öne sürüyor. Düzlükte Atlılarla savaşa giriyorsun Pc piyadeleri savaşa sürüyor. Ordu önemli ama oynayan her orduyla oynar. Saten başka çare de olmuyor. Ya da bazı savaşa girecek askeri seçebilmene yardımcı olan modlar kullanacaksın.
1- pc belirlese dahi bunu tahmin edebilmelisin bir lordla kapıştığında askerlerine bakarak (süvarisimi var piyadesimi var okçusu mu var) anlarsın ki genelde 3 birliği birden öne sürer yani süvarilerden 10-15 kişi işte okçulardan 20 kişi piyadelerden 5-6 kişi senin durumuna göre sende full süvari varsa o full piyade veyahut piyade süvari karışımı sürer yani senin zayıf noktalarını sürer o bakımdan ne seçeceğini bulabilirsin.

Bence Vaegir ve Sarranid biraz daha avantajlı gibi duruyor. Konumları itibariyle...

Nordlari tek gecerim en iyi kale savunmacilari,en iyi piyadeler;rodok veya svadya okcularini tercih ediyorum;svadya sovalyelerini de alip butun kalradyati kusattiyorum 150 gunde(oyun gunu).Konum olarakta nordlar ve sarranidi avantajli buluyorum.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom