Mount&Blade Mod Yapımcıları Soru - Cevap Konusu

Users who are viewing this thread

erennuman_mb said:
Python yüklememişsin sanırım.
Hallettim hocam saol. PC'de python vardı ama sorun şu ki bir tane değil  :grin:
İki tane biri 3.5 diğeri 2.7 ve ben ne zaman compile işlemine geçsem bilgisayar 3.5 sürümünü kullanmaya çalışıyormuş bende 3.5 sürümünü sildim ve sorun çözüldü.

Ben de mod yapmaya kendimi adayacağım ama martta Bannerlord çıkıyormuş sanırım. 1-) Orda mı başlasak mod yapmaya?
2-) Bir de tek başına ne kadar sürede mod yapabilirsin? Böyle lordların kalelerin devletlerin ismi ve bayrakları değişmiş basit bir mod değil. Çok fazla modla oynamadım ama demek istediğim Ottoman scenario 2.5 gibi yepyeni şeyler eklenmiş bir mod. Hani yüzüklerin efendisi modu gibi ultra düzey olmasa da güzel bir mod yapmak ne kadar vakit alır?
3-) Ben mod yapsam şöyle bir şey hayal ediyorum: Grubunda nasıl akıncı, okçu, yeniçeri gibi üniteler varsa bir de hekimler diye bir ünite eklesem ve bunlar savaşmasa, meydan savaşlarında arkada bir çadırda duracaklar. Savaşta bir ünite bayıldığında, anında çadırda tekrar yarı canla savaşa dahil olacak. Her bir hekim her savaşta 1 veya 2 kişiyi iyileştirebilecek toplamda. Buna sen de dahil olacaksın. Bunun gibi şeyler kodlanıp eklenebilir mi?

Last edited:
Ben de mod yapmaya kendimi adayacağım ama martta Bannerlord çıkıyormuş sanırım.
1- sistemin yetiyorsa bannerlordta başla wb single kalmayacak benim sistemim yeterli değil ondan Warbandta takılıyorum ama sen Bannerlord geç
2-Benim kodlama hakkında bilgim yok seninde yoksa 1 kişi baya uzun sürer
3-Kodlamadan anlamıyorsan o tarz bişey yapamazsın onu öğrenmen lazım
ama istiyorsan öğren yap bilmiyorum diye benim gibi kenara çekilme :smile:

1- sistemin yetiyorsa bannerlordta başla wb single kalmayacak benim sistemim yeterli değil ondan Warbandta takılıyorum ama sen Bannerlord geç
2-Benim kodlama hakkında bilgim yok seninde yoksa 1 kişi baya uzun sürer
3-Kodlamadan anlamıyorsan o tarz bişey yapamazsın onu öğrenmen lazım
ama istiyorsan öğren yap bilmiyorum diye benim gibi kenara çekilme :smile:
Çok sağol cevapların için. Sadece phyton dili kullanılıyorsa öğreniriz. Zaten bilgisayar mühendisliği okuyorum. Kodların içinde yüzüyoruz zaten :grin: Bannerlord'da mod yapımı C#'la olacakmış sanırım bir video denk geldi öyle diyordu. C#'ı da hiç öğrenesim yok phyton olsa keşke. Neyse Bannerlordun çıkmasını bekleyelim o zaman.

Açtığımız işletmelerin haftalık karlarını kodlarla yükseltebiliyormuyuz ? 10 bin dinar verip kadife açıyorsun maks 500 600 dinar kar veriyor. Şehre göre tabi. Bu karı artırmam için hangi kodu kullanmam lazım yardımcı olursanız sevinirim.(modulsüz)

Arkadaşlar warbandda herhangi bir köyün içinde gezen köylülerin sayısını nasıl ayarlayabilirim? Ama module system kullanmadan.

Last edited:
selamun aleyküm arkadaşlar ben diplomasi moduna kafa kesme özelliğini eklemek istiyorum bunun için bana yardımcı olur musunuz forumda çok araştırdım ama nafile :sad:

Modu bende buldum ama o özellik hangi dosyalarda o modu yapan direk native üzerine yaptığı için o dosyaların hepsini diplomasi modunun içine attığım zaman başka şeylerde değişiyor diplomasi modundaki dosyaları onun üzerine atmayı denedim bu sefer kafa kesme özelliği gitti demekki ekstra dosya eklememiş bir dosya üzerinde oynama yapmış

Back
Top Bottom