Mount&Blade Mod Yapımcıları Soru - Cevap Konusu

Users who are viewing this thread

erennuman_mb said:
(display_message, "@Received {reg
diye arat. Çıkmazsa module_strings'te "Received {reg diye arat, sonra karşılık gelen stringi diğer dosyalarda arat.
Teşekkürler yanıt için, ama maalesef çıkmadı bir şey Module stringste presentationsda ve scripts de aradım, hata aklıma bir de "Delivered" yazayım diye geldi ok atma taliminde ki yer çıktı alakasız bir yer yani, Bir de şöyle ilginç bir şey buldum module stringsde
#Coop Special Item Descriptions
  ("javelin_bow", "A bow that fires javelins"),
  ("knockdown_mace", "Knocks down everyone it hits"),
  ("blood_drain_throwing_knives", "Restore health to the thrower, with successful hits"), ...
Böyle bir şey hiç görmedim oyunda, Bende Buna benzer bir şey yapmaya çalışıyorum zaten, ama daha zararları ayarlayan yeri bile bulamadım,

Nogay.San said:
Bir de şöyle ilginç bir şey buldum module stringsde
#Coop Special Item Descriptions
  ("javelin_bow", "A bow that fires javelins"),
  ("knockdown_mace", "Knocks down everyone it hits"),
  ("blood_drain_throwing_knives", "Restore health to the thrower, with successful hits"), ...
Böyle bir şey hiç görmedim oyunda, Bende Buna benzer bir şey yapmaya çalışıyorum zaten, ama daha zararları ayarlayan yeri bile bulamadım,
Çok oyunculu oyundaki Invasion modunda düşmanlar ölünce düşen özel eşyalar var. Onların açıklamaları.

Bi texturenin normalmapi ile arasında kalite(pixel sayısı) farkı aşırı fazla olursa bir sorun olur mu daha önce bi texturenin yarı sı kadar normalmap yapıp denemiştim sorun çıkamamıştı ama şimdi 1024e 1024 bir texturenin normalmapini 10a 10 yaptım bu moda sorun çıkarır mı?

Nogay.San said:
İleti düzenleyince son gönderme tarihi değişmedi tekrar ileti yazdım o yüzden,
Modul Sistemde aldığımız verdiğimiz hasarın hesaplanışı canımızın ne kadar azalacağı vs. nerde hangi dosyada?
module.ini
Code:
# You can modify the damage system by editing the following values:
# The first three values determine the amount which will be directly subtracted from damage due to armor.
# The next three values determine the percentage reduction from the damage.

armor_soak_factor_against_cut       = 0.8
armor_soak_factor_against_pierce    = 0.65
armor_soak_factor_against_blunt     = 0.5

armor_reduction_factor_against_cut       = 1.0
armor_reduction_factor_against_pierce    = 0.5
armor_reduction_factor_against_blunt     = 0.75

horse_charge_damage_multiplier        = 1.0
couched_lance_damage_multiplier       = 0.65
fall_damage_multiplier                = 1.0

#missiles with damage > shield_penetration_offset + shield_penetration_factor * shield
#will penetrate.

shield_penetration_offset = 30.0
shield_penetration_factor = 3.0

#setting speed_power to 2.0 makes damage scale with the square of missile's speed.
# you can set it to 1.0 to make it scale linearly as it was before.
missile_damage_speed_power = 1.9
melee_damage_speed_power = 2.0

Abdullah Zubeyr Akyüz said:
Bi texturenin normalmapi ile arasında kalite(pixel sayısı) farkı aşırı fazla olursa bir sorun olur mu daha önce bi texturenin yarı sı kadar normalmap yapıp denemiştim sorun çıkamamıştı ama şimdi 1024e 1024 bir texturenin normalmapini 10a 10 yaptım bu moda sorun çıkarır mı?
En/boy oranı aynı olduktan sonra sorun olmaz ama çözünürlüğü düşük olunca daha kötü görünür haliyle. (Bu arada 10a 10 nedir yaw! Hiç normalmap yapma daha iyi  :mrgreen:)

litdum said:
Nogay.San said:
İleti düzenleyince son gönderme tarihi değişmedi tekrar ileti yazdım o yüzden,
Modul Sistemde aldığımız verdiğimiz hasarın hesaplanışı canımızın ne kadar azalacağı vs. nerde hangi dosyada?
module.ini
Code:
# You can modify the damage system by editing the following values:
# The first three values determine the amount which will be directly subtracted from damage due to armor.
# The next three values determine the percentage reduction from the damage.

armor_soak_factor_against_cut       = 0.8
armor_soak_factor_against_pierce    = 0.65
armor_soak_factor_against_blunt     = 0.5

armor_reduction_factor_against_cut       = 1.0
armor_reduction_factor_against_pierce    = 0.5
armor_reduction_factor_against_blunt     = 0.75

horse_charge_damage_multiplier        = 1.0
couched_lance_damage_multiplier       = 0.65
fall_damage_multiplier                = 1.0

#missiles with damage > shield_penetration_offset + shield_penetration_factor * shield
#will penetrate.

shield_penetration_offset = 30.0
shield_penetration_factor = 3.0

#setting speed_power to 2.0 makes damage scale with the square of missile's speed.
# you can set it to 1.0 to make it scale linearly as it was before.
missile_damage_speed_power = 1.9
melee_damage_speed_power = 2.0

En/boy oranı aynı olduktan sonra sorun olmaz ama çözünürlüğü düşük olunca daha kötü görünür haliyle. (Bu arada 10a 10 nedir yaw! Hiç normalmap yapma daha iyi  :mrgreen:)
Sağolasın yanıtın için
10 10 yapma sebebim normalmapin düz olması (anime modu için) modu yarım bırakan kişi module systemini paylaşmadığı için bende module systemsiz yapabildiğimi yapmaya çalışıyorum module system olsa normamapini silerim texturnein direk normaldr ama silemiyorum bende düz yaptım normal mapini ki az yer kaplasın 1x1 deniyecem bu günde

10 10 yapma sebebim normalmapin düz olması (anime modu için) modu yarım bırakan kişi module systemini paylaşmadığı için bende module systemsiz yapabildiğimi yapmaya çalışıyorum module system olsa normamapini silerim texturnein direk normaldr ama silemiyorum bende düz yaptım normal mapini ki az yer kaplasın 1x1 deniyecem bu günde
Normalmapi kaldırmak istiyorsan brf dosyasında material kısmından seçili shader'ı normalmapsiz(no_bump) başka bir shader la değiştirebilirsin. Modul sisteme gerek yok bunun için.

Arkadaşlar öncelikle merhaba, foruma yeni kaydoldum.

-Morghs editor kullanıyorum. Kaç gündür birim eklemek için uğraşıyorum. Fakat bazı hatalar ortaya çıkıyor.
-Bilen bir arkadaş lütfen yardımcı olsun.

SORUN ŞU:
Morghs editor ile birim ekliyorum. Birim oyunda gözüküyor, sıkıntı yok. Ama bu işlemden sonra, Warband'a girdiğimde, savaş yaparken, birbirine yakın 2-3-4 vs. birlik önceden birleşirdi, şuan birleşmiyor. Örneğin: önceden 17 Deniz yağmacısına saldırdığımda, haritada onların yakınında 10 tane Deniz Yağmacısı daha varsa, onlar da savaşa katılırdı ve 27 Asker olurlardı. Morghs ile asker yarattıktan sonra bu özellik gitmiş. Oyundaki bir sistemin çalışmasını mı bozdum? Yahut sebebi nedir? Ve çözümü nedir?

Bilen bir arkadaş lütfen yardımcı olsun
Teşekkürler.

litdum said:
Normalmapi kaldırmak istiyorsan brf dosyasında material kısmından seçili shader'ı normalmapsiz(no_bump) başka bir shader la değiştirebilirsin. Modul sisteme gerek yok bunun için.
Hımm bunu bilmiyordum normalde kod kısmı ile ben uğraşmadığımdan bu konularda cahil kalıyorum bilgi için teşekkürler

Umutaltanz said:
Umutaltanz said:
Cihat ve Haçlılar moduna diplomasi ekleyebilmem için hangi kod gerekiyor?
Diplomasi tek bir kod değildir birden çok kod dan oluşur

Peki cihat ve haçlılar moduna eklemem mümkünmüdür?
kod kısmı benim alanım değil ve pek bir bilgim yok lkain bildiğim kadarıyla bi modda diplomasi olması için modun diplomasi modunun üzerine yapılması gerekiyor
ve ayrıca diplomasi eklemek için söz konusu modun module system ine sahip olmalısın

Arkadaşlar merhaba ben moda ad1257 den auxiliary player (savaşta öldükten sonra askerin yerine geçme) kodunu ekledim çalıştırmayıda başardım sayılır fakat ufak bir sorun var sorun şu ölünce hangi askerin yerine geçtiysem onun grubu 0 kişi olarak gözüküyor. mesala piyadelerden birine geçtiyse piyadeler 0 diyo eğer piyadeyken ölünce süvariye geçerse piyade düzeliyor bu sefer süvarileri 0 gösteriyor. ikinci bir sorunda oyun sonundaki menüde geçtiğim askeri yaralı gösteriyor.

yardımcı olabilirmisiniz nasıl düzeltirim bu sorunu acaba eklediğim eksik kod felan mı var.

Edit: Sorun çözüldü.

Soru 1: Oyunda bir mareşal yapay zeka ise sefer düzenleyip bir şehir yahut kale aldığında otomatik olarak koruyucu bir garnizon meydana gelir fakat biz mareşal olup sefer düzenleyip kale aldığımız takdirde garnizon oluşmuyor bu sorun için bir mod var mı ? yada modül sisteminden kodları onayarak bir çözüm var mı ?

Soru 2: https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,151908.0.html
bu sayfada kaynak kodları ile yoldaşlaın meydanlarda nasıl koruma olarak yanımızda dolaşabilceğini anlatmış fakat bu kodları nasıl eklemem gerektiğini bilmiyorum yardımcı olur musunuz ?

Nerede hata yaptım lütfen cevaplarmısınız?

Mount and Blade Warband sürüm : 1.158
Module System sürüm : 1.158
Python sürüm : 2.7.1
Path : C:\Python27
module_info :

# Point export_dir to the folder you will be keeping your module
# Make sure you use forward slashes (/) and NOT backward slashes (\)

export_dir = "C:/Program Files (x86)/Mount&Blade Warband/Modules/Project"
#export_dir = "C:/Program Files (x86)/Mount&Blade Warband/Modules/Project"

Bunların hepsini yaptım ama hata veriyor. Nerede hata yaptım? Lütfen cevap verin.

Arkadaşlar şimdi yanlış yere soruyor olabilirim pek anlamıyorum mod yapımından filan. Sorum şu, köylerden gönüllü toplama parasını nasıl düşürebiliriz? Misal 20 dinarsa 10 dinara nasıl çekebiliriz? Kodlardan ayarlanıyordu sanırım tam emin değilim sorayım dedim.

Back
Top Bottom