Mount&Blade Mod Yapımcıları Soru - Cevap Konusu

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar Şu kral sürgüne gönderildi diye bir olay var oyunda alt tarfta yazısı çıkıyor falanca kral sürgüne gönderildi diye modumda bir görevle bunu ekleyip bir karakteri sürgün edip oyundan atmak istiyorum kısacası yapmak istediğim şu bir trop var bunun hero özelliğini kaldırdım savaşıyorum onu öldrüyorum ama oyundan çıkmıyor yine oyunda gözüküyor  öldürüp oyundan çıkmasını sağlamak istiyorum bunun kodu neydi acaba

Defalarca kez mod yapmaya başlayıp bıraktım ve bu sefer cidden başlamıştım o kadar bilgi okudum ama ilk girişimde direk olarak krallıklar kaymıştı, dedim birde hyper'ın konusundakilerin aynısını yapayım belki ezberde olsa işime yarar. Yaptıktan sonra hayatımda gördüğüm en garip şeyler oldu : Şöyle acıklayayım
Kral Harlaus, "Senin Destekcilerin" krallığını yönetiyor, herhangi bir derebeyi yok
Sarranidin yarısı rodokların hakimiyetinde ve rodokları sultan hakim yönetiyor
Nordu graveth yönetiyor
Kergiti ragnar yönetiyor
Svadya köylerinden vaegir askeri toplanıyor
Eklediğim kral erkek olmama rağmen bana hanımım daima nacizane hizmetkarınızım diyor
Arwa ve Anna sanki görev vermişte yapmışız gibi işte diyip burdan sonrasını kendim gidebilirim işte ücretin 0 dinar diyor
Şehirdeki askerlerle konuşunca teslim ol ya da öl diyor
Capulcularla düşman değilim
Oyuna 20 level başladım

Bunlarda build moduleden sonra cıkan hatalar, olive farm diyorda oralarda ben oynama bile yapmadım o yüzden anlamadım umarım yardım edebilirsiniz

Not: Hatta 2.denememde sırf böyle bir şey olmasın diye aynısını yaptım hic bir şeyi değiştirmeden ona rağmen bu durumda, 1.171 Module Systemi kullanıyorum daha yüksek sürmünü bulamadığımdan onla kaynaklı olabilir mi?

Pek modül sistemi bilgim yok ama Python bilgimle cevap verecek olursam Syntax Error diyor. Yani kodlama yaparken noktalamalarda, tırnaklarda veya parantezlerde hata yapmışsın. Yazdığın kodların düzgünlüğüne dikkat etmen gerekiyor. Yazdıklarını buraya atarsan daha fazla yardımcı olabilirim.

t.A.T.u. said:
Pek modül sistemi bilgim yok ama Python bilgimle cevap verecek olursam Syntax Error diyor. Yani kodlama yaparken noktalamalarda, tırnaklarda veya parantezlerde hata yapmışsın. Yazdığın kodların düzgünlüğüne dikkat etmen gerekiyor. Yazdıklarını buraya atarsan daha fazla yardımcı olabilirim.

Krallık eklediğimden 4-5 farklı dosyanın farklı yerlerinde oynamalar yaptım ama her şeyini tekrar tekrar kontrol ettim, herhangi bir sorun yok o bahsettiği "olive" yerini atayım

Orada herhangi bir sorun yok. Muhtemelen eklediğin bir kod burada bir hata oluşmasına sebep oldu. "p_town_3" ile ilgili bir şeyler eklediysen ve parantez veya virgül hatası yaptıysan sebebi bu olabilir.

LargeBoss said:
t.A.T.u. said:

Krallık eklediğimden 4-5 farklı dosyanın farklı yerlerinde oynamalar yaptım ama her şeyini tekrar tekrar kontrol ettim, herhangi bir sorun yok o bahsettiği "olive" yerini atayım

Başka yerde yaptığın noktalama işareti hataları, Modül sistemin herhangi alakasız bir yerini gösterip hata verebilir. Bir yerlerde parantez, virgül veya kesme işaretini falan koymayı unutmuş olabilirsin.

İncelememe rağmen bulamayınca parca parca yapayım dedim ve krallığı ekledim build yaptım kültürü ekledim build yaptım kralı ekledim build yaptım ve sorunsuz calıştı, şimdi reinforcementları falan eklemeyi deneyeceğim sorunun kaynağını tam bulamadım ama cözdüm nasıl olsa

Merhabalar. Benim sorunum şu ki, dismemberment ve Hyper'ın krallık kodlarını moduma ekledim build_module de sıkıntı yok çok güzel. Fakat moda girip, eklediğim krallığın başkentine veya kralın olduğu yere gittiğim zaman sol alt tarafta krallık kodu için scripts kısmında bir hata veriyor. Aynı şey savaş alanında kafa kestiğim zaman için de geçerli, yine kafa kesildiği zaman scripts kısmında bu kod için hata veriyor. Moda girdiğim zaman resim atacağım.

Edit: Sorunu bulup çözdüm.

BayEjderya said:
Kerem35 said:
Merhaba nativeye şehir ekledim herşeyi dogru yaptıgımdan emimim ama runtime error verdi yeni oyun a basınca lütfen yardım edin

O zaman her şeyi doğru yapmamışsındır.

nasıl yapılacagını anlatırmısın lütfen cok hevesliyim su sehirleri eklemeye modsystemin kurulumunu yaptım ama masaüstünde sıkıntı olmaz herhalde iste herseyi ordan yaptım doru olduna eminim ama öğretirmisin

Kerem35 said:
BayEjderya said:
Kerem35 said:
Merhaba nativeye şehir ekledim herşeyi dogru yaptıgımdan emimim ama runtime error verdi yeni oyun a basınca lütfen yardım edin

O zaman her şeyi doğru yapmamışsındır.

nasıl yapılacagını anlatırmısın lütfen cok hevesliyim su sehirleri eklemeye modsystemin kurulumunu yaptım ama masaüstünde sıkıntı olmaz herhalde iste herseyi ordan yaptım doru olduna eminim ama öğretirmisin

Masaüstünde sıkıntı olmaz derken kastettiğin sanırım Module System dosyalarının masaüstünde olması. Hayır, sıkıntı olmaz. Sadece "module_info.py" nin sıkıntısı olmadığına emin ol. "module_info.py" dosyasının içinde sadece bu kod vardır. Başında "#" olanlar açıklama metinleridir. Orada da modun klasörünün dizinini girerken geriye dönük slash ( \ ) değil de ileriye dönük olanı kullanmana dikkat çekiyor.​

export_dir = "C:/Program Files (x86)/Steam/steamapps/common/MountBlade Warband/Modules/Yaptıgın Modun Klasorunun İsmi/

Eğer oyuna Steam'den sahipsen ve dizini default olarak indirmişşsen bu dizinde olacaktır. Eğer değilse sen ayarlarsın. Burada önemli olan nokta yukarıda anlattığım gibi aralarında ( / ) kullanman.

Forumda onlarca şehir ekleme dersi mevcut. Hemen birini buraya bırakayım. Düzgünce derste nasıl anlatılmışsa yap. Kodları "Kopyala/Yapıştır" mantığıyla eklediğin için bazı yerlerde belki kodun tamamını almazsın - mesela bir virgülü veya parantezi eksik kopyalamak gibi - doğru yaptığına emin ol.

Burada HyperCharge'ın forumda paylaştığı şehir ekleme dersi var. Açıklayıcı anlatmış. Umarım başarırsın. İyi şanslar.

KelNaru said:
Merhaba.Moduma rakipelerin kaçması kodunu eklemiştim fakat rakipler benden sayıca kat kat falza olsada onlardan 2 3 kişi öldürünce kaçmayabaşlıyor.Aldığım hata bu ve module_systemde bu kodla ilgili hiçbirşey yok.Yardımcı olurmusunuz?

Bu kodlar :
## script_flee
    ("flee_allies",
    [
(get_scene_boundaries, pos3, pos4),

(position_get_x,":mad:min",pos3),
(position_get_y,":ymin",pos3),
(position_get_x,":mad:max",pos4),
(position_get_y,":ymax",pos4),

(val_div,":mad:min",100),
  (val_div,":mad:max",100),

(store_random_in_range,":mad:rout_point3",":mad:min",":mad:max"),
    (val_mul,":mad:rout_point3",100),
(store_random_in_range,":yrout_point3",":mad:min",":mad:max"),
(val_mul,":yrout_point3",100),
(store_random_in_range,":mad:rout_point4",":mad:min",":mad:max"),
(val_mul,":mad:rout_point4",100),
(store_random_in_range,":yrout_point4",":mad:min",":mad:max"),
(val_mul,":yrout_point4",100),

(val_mul,":mad:min",100),
  (val_mul,":mad:max",100),

(val_add,":mad:rout_point3",":mad:min"),
(val_div,":mad:rout_point3",4),
(position_set_x,pos3,":mad:rout_point3"),
(val_add,":yrout_point3",":ymin"),
(val_div,":yrout_point3",4),
(position_set_y,pos3,":yrout_point3"),

(val_add,":mad:rout_point4",":mad:max"),
(val_div,":mad:rout_point4",4),
(position_set_x,pos4,":mad:rout_point4"),
(val_add,":yrout_point4",":ymax"),
(val_div,":yrout_point4",4),
(position_set_y,pos4,":yrout_point4"),

(store_skill_level,":leader","skl_leadership","trp_player"),
(try_for_agents,":agent"),
        (agent_is_alive,":agent"),
        (agent_is_human,":agent"),
        (agent_is_ally,":agent"),
        (store_agent_hit_points,":hitpoints",":agent",0),
(agent_get_troop_id,":troop_type", ":agent"),
(store_character_level, ":troop_level", ":troop_type"),
(val_div,":troop_level",10),
(val_add,":hitpoints",":troop_level"),
        (assign,":chance_ply",100),
        (val_sub,":chance_ply",":hitpoints"),
        (val_sub,":chance_ply",":leader"),
        (val_div,":chance_ply",2),
        (store_random_in_range,":routed",1,101),
              (try_begin),
                  (le,":routed",":chance_ply"),
#                  (display_message,"@One ally runs!"), 
                (agent_get_position,pos2,":agent"),
(position_move_z,pos2,200,0),
                        (agent_clear_scripted_mode,":agent"),
                        (agent_set_scripted_destination,":agent",pos4,1),
              (try_end),
(end_try),
    ]),

("flee_enemies",
    [
(get_scene_boundaries, pos3, pos4),

(position_get_x,":mad:min",pos3),
(position_get_y,":ymin",pos3),
(position_get_x,":mad:max",pos4),
(position_get_y,":ymax",pos4),

(val_div,":mad:min",100),
  (val_div,":mad:max",100),

(store_random_in_range,":mad:rout_point3",":mad:min",":mad:max"),
    (val_mul,":mad:rout_point3",100),
(store_random_in_range,":yrout_point3",":mad:min",":mad:max"),
(val_mul,":yrout_point3",100),
(store_random_in_range,":mad:rout_point4",":mad:min",":mad:max"),
(val_mul,":mad:rout_point4",100),
(store_random_in_range,":yrout_point4",":mad:min",":mad:max"),
(val_mul,":yrout_point4",100),

(val_mul,":mad:min",100),
  (val_mul,":mad:max",100),

(val_div,":mad:rout_point3",4),
(position_set_x,pos3,":mad:rout_point3"),
(val_div,":yrout_point3",4),
(position_set_y,pos3,":yrout_point3"),

(val_div,":mad:rout_point4",4),
(position_set_x,pos4,":mad:rout_point4"),
(val_div,":yrout_point4",4),
(position_set_y,pos4,":yrout_point4"),

(try_for_agents,":agent"),
        (agent_is_alive,":agent"),
        (agent_is_human,":agent"),
        (neg|agent_is_ally,":agent"),
        (store_agent_hit_points,":hitpoints",":agent",0),
(agent_get_troop_id,":troop_type", ":agent"),
(store_character_level, ":troop_level", ":troop_type"),
(val_div,":troop_level",10),
(val_add,":hitpoints",":troop_level"),
        (assign,":chance_ply",100),
        (val_sub,":chance_ply",":hitpoints"),
        (val_sub,":chance_ply",4),
        (val_div,":chance_ply",2),
        (store_random_in_range,":routed",1,101),
(try_begin),
                  (le,":routed",":chance_ply"),
#                  (display_message,"@One enemy runs!"), 
                (agent_get_position,pos2,":agent"),
(position_move_z,pos2,200,0),
                        (agent_clear_scripted_mode,":agent"),
                        (agent_set_scripted_destination,":agent",pos3,1),
              (try_end),
(end_try),
    ]),

Kaynağı :

Lütfen spam yapmayınız. Daha önceden zaten bu iletiyi atmıştınız.

Herhangi bir müziği, textureyi, 3d objeyi moduma eklesem ve bu modu ücretsiz bir şekilde sunsam. Eklediğim şeylerden izin almadığım için ceza alma ihtimalim var mı ? Örneğin Ed Sheeran - Shape of you şarkısını eklesem bir sıkıntı olur mu ? ( Tabii ki halka açık bir şekilde modu sunarsam mod ücretsiz olacak.)

Back
Top Bottom