Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Betalar onaylanırsa ortak müsait zamanı olanlar olarak anlaşalım, birlikte test savaşları falan yapalım, düel falan deneyelim. Büyük ihtimalde diğer sunucularda kim kime dum duma gidiyordur şuan, aynı zaman aralıklarında oynayabilecek kişiler olarak toplanırsak birçok şeyi deneyebiliriz  :smile:

Varrak said:
Betalar onaylanırsa ortak müsait zamanı olanlar olarak anlaşalım, birlikte test savaşları falan yapalım, düel falan deneyelim. Büyük ihtimalde diğer sunucularda kim kime dum duma gidiyordur şuan, aynı zaman aralıklarında oynayabilecek kişiler olarak toplanırsak birçok şeyi deneyebiliriz  :smile:
Eğlenceli, eğitici ve oyun için de faydalı olur diye düşünüyorum :smile: +

Turkish Cavalry said:
Oyun gayet güzel duruyor ama warbandda özellik olarak eksik şeyler vardı.
1-) Lordların hepsi bayılıyordu ölme olmadığı için toprak almadıkça ülke ordusunu dağıtmak çok tat vermiyordu, lordlar ölse sonra kral yeni soylu lordlar yeni lordlar toplamaya başlasa açıkçası bunun o kadar zor bir olay olduğunu sanmıyorum kodlama açısından vs, her krallık için eksta 50 npc eklemek zor olmamalı onlarda ölürse artık krallık lord çekememeye başlar ve yıkılır.

Lordlar ölebiliyor ki artık zaten. Hatta esir edince execute bile edebiliyoruz.

Turkish Cavalry said:
Oyun gayet güzel duruyor ama warbandda özellik olarak eksik şeyler vardı.
1-) Lordların hepsi bayılıyordu ölme olmadığı için toprak almadıkça ülke ordusunu dağıtmak çok tat vermiyordu, lordlar ölse sonra kral yeni soylu lordlar yeni lordlar toplamaya başlasa açıkçası bunun o kadar zor bir olay olduğunu sanmıyorum kodlama açısından vs, her krallık için eksta 50 npc eklemek zor olmamalı onlarda ölürse artık krallık lord çekememeye başlar ve yıkılır.
2-) Evlenmek hiçbir şey katmıyordu warbandda mesela, hadi bunda çocuk olacakmış ama onun dışında kayın biraderin, kayın baban, hatta kaynanan ile hiçbir entrikaya dahil olamıyorduk. Mesela ben çok ünlü bir kumandanın kızıyla evlenirsem, aile bağlarını kullanarak krala süikast, darbe vs düzenleyebilmeliyiz.
3-) Hiçbir kralın ailesi yoktu warbannda, evlilik yoluyla la prens vs olsak güzel olmaz mıydı ? Yada prens yada prensesle darbe yapmak ?
4-) Bazı ülkelerin tüm şehirleri kıtlıktan fakirlikten kırılıyordu ona rağmen kral tüm lordları toplayıp yeni topraklar fethediyordu, böyle olmamalı hatta şehirlere casus sokarak halkı isyan ettirip garnizonu zayıflatabilme olayı olmalı.
5-)Onun dışında düşman krallığın prenslerini darbeye sürükleme olmalı.

Bu dediğim şeyler ve benzeri politik ilişkiler oyun gerçekten dediği gibi sadece mount and blade oluyor, ordu topla kale kuşat, yağmala, meydan savaşı yap kısaca herkesi kılıçtan geçir üzerine kuruluydu. Tarihte bile tonla kale anlaşmayla kan dökülmeden el değiştirmiş bunu oyuna yansıtmak lazım yoksa her şeye ve herkese saldıran vahşi bir komutan oluyoruz oyunda. Onun dışında kendi çocuğumuz bile bize darbe yapabilmeli eğer yaşlandığımız halde tahtı bırakmıyorsak. Bu dediklerim çok çok zor şeyler değil bence sadece güzel planlama istiyor.
Ben şu darbe olayını belki 50 kez söyledim. Onun dışında entrikasız oyun belli bir süre sonra en azından mekanik olarak Warband etkisi verir.

Gladi'nin attığı videoyu 5 dk falan izledim eski combat sistemine sadık kalınmış çok hoş olmuş combat sistemini bilmeyen adamlara video çektirirlerse böyle olur bak adam ne güzel mis gibi oynamış. Neyin ne olduğunu anlıyoruz.

Delivered/received 100 pierce damege
Body part hit:chest
Relative movement speed:4.00 m/s
Absorbed damage:20

Fazla yer kaplayan bir açıklama, isteyenler için bunu da kısaltabilecek bir seçenek konulabilir.

20/100 (p) damage to chest by 4.00m/s

Benzeri başka örnekler de eklenebilir. Bir de bazen body part hit kısmı boş kalıyor acaba tam kol ile gövdenin birleşim yerine vurulduğu için midir?

White Snake said:
abi az önce fransızın biri de yaptı ,tek tek gösterip anlatıyorlar sistemi, niye bi türk çıkıp yapmıyor?
Hani öncelikli olarak eş dost akrabaya dağıtılmıştı, yok mu gerçekten Türkçe konuşan arkadaşlardan :grin:
Twitchde yayın başlamış hayırlı olsun tüm M&B severlere. Martta artık singleplayer ını en üst sıralarda görürüz umarım.

Ruslardan birine sordum ne zaman aldınız keyi diye, taleworlds sitesinden başvuru yapabilirsin dedi ama ne zaman aldığını söylemedi. Yavaştan dağıtılmaya başlanmış olabilir.

Araştırdım ettim ama aksi bir şeyi bulamadım. Yayında izlediğim kişilerden kişisel sorduğum kişilere kadar herkes yasağın kalktığını söylüyor. Belki bir yayın açabilirim yarın. Tam emin olmadan bir şey yapmak istemiyorum.

nbbY3g.png

üzdü

Count Delinard said:
The curtain has officially been lifted 30 minutes ago and all closed beta players are allowed to post videos and screenshots, so you’ll get plenty of material besides Gamescom now  :party:

Kalktı yasak.

https://www.youtube.com/channel/UCuYY69gujDxrpUFyAKG5hEQ/home
https://www.youtube.com/channel/UCRUHlWdN-UqiaJuycaRSPCA

Warband ile Bannerlord kısmında toplam 3 canlı yayın var şuan.

https://www.twitch.tv/directory/game/Mount%20%26%20Blade%20II%3A%20Bannerlord

Twitchde, Türk biri de açmış yayın.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom