Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
BeşiktaşTaraftarı said:
Kaç yıl olmuş adamlar oyunu çıkaramamış sizde oyunda şu varmış bu varmış diyorsunuz.Bence bu oyun 2019 yılında bile çıkmaz.Keşke beklemeseydim bu oyunu.2016 yılında yeni bilgisayar aldım.Oyun belki çıkar diye.Adamların yayınladıkları bloglar ne anlatıyor.Bizler oyuncuyuz.Bir oyun çıkar beğenirsek oynarız beğenmezsek oynamayız.Sizin oyunu nasıl yaptığınız oyuncuları ilgilendirmez.Küçük bir oyun firmasıda değilsiniz.Karşılaştığınız sorunlar varsa niye açıklamıyorsunuz.Gördüğümüz videolara bakınca böyle bir oyun yapmak bu kadar yıl sürer mi.Dünyanın başka bir yerinde var mı acaba her hafta oyunu şöyle geliştirdik diye blog yayınlayan bir oyun firması?
Ağla

Ne büyük kayıp ama... Hiç işi gücü yokmuş gibi, belki çıkar diye bütün gün bilgisayar başında oturup sadece beklemiş.

Zöoyr said:
BeşiktaşTaraftarı said:
Kaç yıl olmuş adamlar oyunu çıkaramamış sizde oyunda şu varmış bu varmış diyorsunuz.Bence bu oyun 2019 yılında bile çıkmaz.Keşke beklemeseydim bu oyunu.2016 yılında yeni bilgisayar aldım.Oyun belki çıkar diye.Adamların yayınladıkları bloglar ne anlatıyor.Bizler oyuncuyuz.Bir oyun çıkar beğenirsek oynarız beğenmezsek oynamayız.Sizin oyunu nasıl yaptığınız oyuncuları ilgilendirmez.Küçük bir oyun firmasıda değilsiniz.Karşılaştığınız sorunlar varsa niye açıklamıyorsunuz.Gördüğümüz videolara bakınca böyle bir oyun yapmak bu kadar yıl sürer mi.Dünyanın başka bir yerinde var mı acaba her hafta oyunu şöyle geliştirdik diye blog yayınlayan bir oyun firması?
Ağla
Komikmiş çok ağladım.
t.A.T.u. said:
Ne büyük kayıp ama... Hiç işi gücü yokmuş gibi, belki çıkar diye bütün gün bilgisayar başında oturup sadece beklemiş.
Bana laf atacaksan yazdığım mesajı alıntı yap.Aferin sana beni bir mesajda tanımışsın.İşim olmadığını çözmüşsün.

Merhaba, merak ettiğim bir konu var. Oyunu "game tester"'lara test ettirdiniz mi hiç? Ettirmediyseniz böyle bir şey yapacak mısınız? Çünkü var olan bugları oyuncu gözü ile görmek, onları düzeltmek şu haterlarınızdan birazcık korunmanıza yardımcı olacaktır diye düşünüyorum. Malum oyunların ilk incelemeleri çok önemli eğer steam'da incelemelerde gömülürse satışı doğrudan etkiliyor.

Hakan Balamir said:
Merhaba, merak ettiğim bir konu var. Oyunu "game tester"'lara test ettirdiniz mi hiç? Ettirmediyseniz böyle bir şey yapacak mısınız? Çünkü var olan bugları oyuncu gözü ile görmek, onları düzeltmek şu haterlarınızdan birazcık korunmanıza yardımcı olacaktır diye düşünüyorum. Malum oyunların ilk incelemeleri çok önemli eğer steam'da incelemelerde gömülürse satışı doğrudan etkiliyor.
Şirket içerisinde bir QA takımımız mevcut. Kendileri her gün oyunu test etmekteler. Oyunun herkese açık bir test sürümünü yapmayı şu an için düşünmüyoruz. Gelecek planlar hakkında bir bilgim yok. Olursa açıklanır zaten.

Callum_TaleWorlds said:
Just to keep you all updated: there will be a slight delay with this week's blog due to me being in San Francisco for GDC. I'm terribly sorry for this and will post it as soon as I possibly can.

Biraz gecikecekmiş. Callum San Franscisco'da fink atıyormuş(Game Developers Conference daymış).

Biraz abartmıyor musunuz? Hayatınızda tek yaptığınız şey bannerlordu beklemek olamaz hadi ama yapmayın bunu. Bir de her gelen bloğa bu ne böyle çöp diyen bir güruh var. Ekşi sözlük bok atma timine döndü bu konu. Bu düşene bir tekme vurmak Çorak Anadolu topraklarına has bir durum sanırım başka bir açıklaması yok.

Daha önce de dedim bana fark etmez ama bloga gerek yok. Sabırsızlanan oyuncu kitlesini yatıştırmak için birebir gibi görünse de insanlar gördükleri veya hoşlarına gitmeyen hataları gördükçe daha da yüklenecekler doğal olarak. Bırakalım her şeyi kendi hâline. Burada insanlar birbirini yiyor her hafta. Öven dert, yeren ayrı bir dert. Kimsenin kimseye tahammülü kalmamış. Blog çıkmayınca biraz olsun sükûnet gelir foruma. Ahali de kafa dinler. Hazır olunca zaten çıkacak. Rafa kalkacak değil bu saatten sonra.

Yeni gelen blogta bir detay dikkatimi çekti, Türkçe'si "At Binmiş Yaya" anlamına gelebilecek olan bir hız değişkeni, ordumuzda süvari birlikleri varsa hızımız artıyor, envanterimiz doluysa yavaşlıyoruz evet ama ata binen yayalar tam olarak nasıl çalışıyor acaba? Askerler ile atları ordumuza ayrı ayrı alacağız da, süvari olarak atadığımız askerler savaş sırasında ata binecek, bu niteliğe sahip olmayanlar atları kampta bırakıp yaya olarak mı katılacak savaşa?

Jansuizm said:
Yeni gelen blogta bir detay dikkatimi çekti, Türkçe'si "At Binmiş Yaya" anlamına gelebilecek olan bir hız değişkeni, ordumuzda süvari birlikleri varsa hızımız artıyor, envanterimiz doluysa yavaşlıyoruz evet ama ata binen yayalar tam olarak nasıl çalışıyor acaba? Askerler ile atları ordumuza ayrı ayrı alacağız da, süvari olarak atadığımız askerler savaş sırasında ata binecek, bu niteliğe sahip olmayanlar atları kampta bırakıp yaya olarak mı katılacak savaşa?
Eğer ordunda piyadeler varsa ve eğer envanterinde fazladan at varsa (hız veya kargo kapasitesini artırmak için aldığın) parti hızına o atlar sanki piyadeler o atlara biniyormuş gibi, direkt atlı birim kadar olmasa da, bir hız bonusu veriyor. Sadece campaign haritasında eklenen immersive bir bonus sanıyorum. Savaşta piyade birim yine piyade olarak savaşıyor.

M.ArdA_TaleWorlds said:
Jansuizm said:
Eğer ordunda piyadeler varsa ve eğer envanterinde fazladan at varsa (hız veya kargo kapasitesini artırmak için aldığın) parti hızına o atlar sanki piyadeler o atlara biniyormuş gibi, direkt atlı birim kadar olmasa da, bir hız bonusu veriyor. Sadece campaign haritasında eklenen immersive bir bonus sanıyorum. Savaşta piyade birim yine piyade olarak savaşıyor.
warbandda envanterde yük beygiri olduğunda da oluyordu bu olay

Kaldırım_Mühendisi said:
M.ArdA_TaleWorlds said:
Jansuizm said:
warbandda envanterde yük beygiri olduğunda da oluyordu bu olay
yük beygiri native'de var mıydı ? Hiç hatırlamıyorum gerçi oynamayalı baya zaman oldu.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom