Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
bir şeyi eleştirmek için o şeyi yapabiliyor olmak gerekmez. o zaman futbolu sadece futbolcular, filmleri sadece sinemacılar eleştirsin. oyunlara 2000'li yılların başında hatta daha erken bir dönemde başlamış, birçok oyunun çıkış sürecini takip etmiş herkes, herhangi bir oyunu eleştirebilir. nice umutlar vadedip çıktıktan sonra firmasını batıran oyunlar var. oyuncuların çıtasının yüksek olması ve oyunun bekleneni verememesi yüzünden ne ağır eleştiriler geliyor. hiçbirinin fanboyu çıkıp "ama çok uğraştılar yha siz hayatınızda hiç oyun yaptınız mı slk şeyler" demiyorlardı. diyemezler. bunun ne kadar saçma olduğunu birileri çıkar yüzlerine vurur.

ve evet sırf şunu yazabilmek için üye oldum. rahat bırakın insanları istedikleri şeyi eleştirsinler. siz de beğendiğiniz şeyleri yazın. belki göremeyenler "aaaa harbiden burası da iyiymiş oyunun" derler.

Mevcut bir üyeliğim var, o da bu. Yeni bir üyelik açtım dedim, ikinci bir üyelik açtım demedim. Türkçe yazıyorum ama neyse...
Ayrıca utanılacak bir şey yazmadım, o yüzden de utanmıyorum.

Uzatmaya gerek olduğunu düşünmüyorum, düşüncelerimi yazdım. Karşıysanız, karşı olduğunuz şeyleri, altı dolu yazılarla belirtin. Eleştirin hatta. Sırf kontra cevap vereceğim diye okuduğunuzu bile anlamadan, düşüncelerimi değil bizzat beni eleştirmeye kalkmışsınız.

Ben güvenirim kendime. Dediğim gibi, utanmayın. Yoksa bu konudaki içerikler maalesef şu kalitede olacak. :wink:

PostalNikov said:
İçeriden aldığım bilgiye göre önümüzdeki haftanın günlük konusu npc'lerin meme büyüklükleri hakkındaymış. Mesela İmparatorlukta dolgun ve diri, Aserai'de sıcak iklimden dolayı sarkık gibi. Düşünün arkadaşlar ekip en ince detaya kadar çalışıyor. 1 hafta sonrakinin ne hakkında olacağı ise hepimizi şok edebilir. Düşündükçe irkiliyorum. Bunlar kesin bilgi.

Erozbey said:
Ben güvenirim kendime. Dediğim gibi, utanmayın. Yoksa bu konudaki içerikler maalesef şu kalitede olacak. :wink:

PostalNikov said:
İçeriden aldığım bilgiye göre önümüzdeki haftanın günlük konusu npc'lerin meme büyüklükleri hakkındaymış. Mesela İmparatorlukta dolgun ve diri, Aserai'de sıcak iklimden dolayı sarkık gibi. Düşünün arkadaşlar ekip en ince detaya kadar çalışıyor. 1 hafta sonrakinin ne hakkında olacağı ise hepimizi şok edebilir. Düşündükçe irkiliyorum. Bunlar kesin bilgi.
Hep bu kalitede olsun oyundan başka bir şey istemem :lol:

Erozbey said:

PostalNikov said:

Dediğim gibi, utanmıyorum.

İroniyi anlamayan nesle aşina değiliz. İroni içeriği ciddiye alıp önüme sunmak... Bloglarla ilgili yapılan güzel bir ironiydi.

Ayrıca kalite kıstasını kim belirliyor bir oyunda? siz mi?

Üzgünüz PostalNikov, bu forum'dan yasaklandınız!.
Yasağınızın bitiş süresi bulunmamaktadır.

Oyunu mount blade'in o 0.6 küsurlu versiyonundan beri takip ediyorum. İstesem gidip steam'de de eleştiririm. Orada sövme noktasında eleştirenler var. Yapmıyorum, gerek yok. Şu Türkçe foruma yukarıdaki nick'le 2009'dan beri üyeydim. Forumda bezelye beyin gibi bir şey yazdığım için uyarı bile almadan şutlandım. Bizzat benim yazdığımı alıntılayıp bana bezelye beyinli diyen arkadaşa hiçbir şey olmadı. Birisi çıktı alzheimer falan diye dalga geçmeye çalıştı, ona da bir şey olmadı. Olmasın da zaten. Sonuçta birisine sen kansersin, sen veremsin diye hakaret etmek ne kadar saçmaysa "sen alzheimer'sın" diye hakaret etmek de o kadar saçma. Güldük geçtik. Olan bize oldu. 2009'dan beri kayıtlıydım ve attığım post sayısı 20'yi geçmez. Geçmemiştir yani. Burayı yazmaktan çok okumak için kullandım. Kimseyle durduk yere sataşma amaçlı tartışmadım. En son geldiğimde oyunu eleştirenlere yine bu şekilde saldırı vardı. Neredeyse "Sen sus anlamazsın" seviyesinde saldırılar. Dayanamadım bir şeyler yazdım. Bu sefer yine saldırıldı. Anlamadığınız şey şu; Birileri hep eleştirebilir. Sen bunun olumlu tarafını görmeye çalışırsın. Böyle başarılı olursun, hayatta da böyledir. Eğer eleştiri dozu hakarete varana dek gitmiyorsa saygı duyarsın. Burada saygı yok. Yazan arkadaşların gerçekten yaşları hakkında endişeliyim. Aşağılamak için demiyorum ama hep tez canlı, hep bir laf yetiştirme, hep bir savunma. Bu durum beni sinirlendiriyor. Böyle olmamalı. İnsanları susturamazsınız. Adam gider başka yerden daha sert eleştirir, elinden bir şey gelmez.

Son blog'da beğendiğim şeyler var, beğenmediklerim var. Herkes beğenmediği yönlerin üzerinde daha çok durmalı. Oyunun yönetim şekli için de aynısı geçerli. Bu oyunun duyurulması, kaç senedir çıkmaması konusunda Taleworlds'un yanlış işler yaptığını düşünüyorum. Blog içeriği konusunda da aynı yanlışlar sürüyor. Bu benim görüşüm. Eski hesabımda bunlara değindim, artık değinmeyeceğim.

İsterseniz bu hesabı da susturup süresiz uçurun. Türkçe forumdan ümidi yitireli çok oldu. Bir arpa boyu ilerleyemez. Değişik bir kraldan çok kralcılık sistemi. Onların yönetimini eleştirmek de suçtur şimdi.

Eyvallah.

Saygı çerçevesinde olduğu, abartıya ve kötülemeye kaçmadığı sürece herkes istediği gibi eleştirebilir. Tabii son zamanlarda da biraz acımasızca eleştirmiyor değil kitle oyunu. :neutral:

Biraz havamız değişsin:

Bjorn The Baker said:
callum-comment.png

I will just put this here, If this means anytthing about current state of the game.

Callum Bannerlord'u Steam'de 5 Mart'ta ki postuna göre 128 saat oynamış. Son cümlede oyunun şuan ki haliyle oynamanın çok zevkli olduğunu ancak bazı late game özelliklerinin hala eksik olduğunu yazmış.

Bannerlord çıktıktan sonra oyuna çiğ köfte modeli ekleyip +20 moral basıcam, tek derdim var o da çiğköfte bulgurlu mu yoksa etli mi olsun, buna karar veremedim ve ciddiyim.

zekzek said:
Üzgünüz PostalNikov, bu forum'dan yasaklandınız!.
Yasağınızın bitiş süresi bulunmamaktadır.

Oyunu mount blade'in o 0.6 küsurlu versiyonundan beri takip ediyorum. İstesem gidip steam'de de eleştiririm. Orada sövme noktasında eleştirenler var. Yapmıyorum, gerek yok. Şu Türkçe foruma yukarıdaki nick'le 2009'dan beri üyeydim. Forumda bezelye beyin gibi bir şey yazdığım için uyarı bile almadan şutlandım. Bizzat benim yazdığımı alıntılayıp bana bezelye beyinli diyen arkadaşa hiçbir şey olmadı. Birisi çıktı alzheimer falan diye dalga geçmeye çalıştı, ona da bir şey olmadı. Olmasın da zaten. Sonuçta birisine sen kansersin, sen veremsin diye hakaret etmek ne kadar saçmaysa "sen alzheimer'sın" diye hakaret etmek de o kadar saçma. Güldük geçtik. Olan bize oldu. 2009'dan beri kayıtlıydım ve attığım post sayısı 20'yi geçmez. Geçmemiştir yani. Burayı yazmaktan çok okumak için kullandım. Kimseyle durduk yere sataşma amaçlı tartışmadım. En son geldiğimde oyunu eleştirenlere yine bu şekilde saldırı vardı. Neredeyse "Sen sus anlamazsın" seviyesinde saldırılar. Dayanamadım bir şeyler yazdım. Bu sefer yine saldırıldı. Anlamadığınız şey şu; Birileri hep eleştirebilir. Sen bunun olumlu tarafını görmeye çalışırsın. Böyle başarılı olursun, hayatta da böyledir. Eğer eleştiri dozu hakarete varana dek gitmiyorsa saygı duyarsın. Burada saygı yok. Yazan arkadaşların gerçekten yaşları hakkında endişeliyim. Aşağılamak için demiyorum ama hep tez canlı, hep bir laf yetiştirme, hep bir savunma. Bu durum beni sinirlendiriyor. Böyle olmamalı. İnsanları susturamazsınız. Adam gider başka yerden daha sert eleştirir, elinden bir şey gelmez.

Son blog'da beğendiğim şeyler var, beğenmediklerim var. Herkes beğenmediği yönlerin üzerinde daha çok durmalı. Oyunun yönetim şekli için de aynısı geçerli. Bu oyunun duyurulması, kaç senedir çıkmaması konusunda Taleworlds'un yanlış işler yaptığını düşünüyorum. Blog içeriği konusunda da aynı yanlışlar sürüyor. Bu benim görüşüm. Eski hesabımda bunlara değindim, artık değinmeyeceğim.

İsterseniz bu hesabı da susturup süresiz uçurun. Türkçe forumdan ümidi yitireli çok oldu. Bir arpa boyu ilerleyemez. Değişik bir kraldan çok kralcılık sistemi. Onların yönetimini eleştirmek de suçtur şimdi.

Eyvallah.
Giriş yapamadığın hesabının herhangi bir yasağı bulunmuyor. Muhtemelen vpn veya benzeri bir uygulamayla giriş yaptıysanız ip çakışması olmuştur. Bizden kaynaklanan bir yaptırım söz konusu değil, öbür hesabını kullanabilirsin. Eğer sorun devam ediyorsa bana mesaj atman yeterli.

Attığınız mesajların mümkünse konu dışı olmamasına özen gösterelim arkadaşlar. Forum yönetimi ile ilgili yorumlarınızı bu konuya değil de onlara PM atarak da iletebilirsiniz. Teşekkürler.

ya o değilde:
https://www.reddit.com/r/mountandblade/comments/b1knww/some_interesting_info_about_the_mysterious_lands/

karladya harici diyarların etkisini bannerlord'da da görebileceğiz sanırım. Burdan anladığımız kadarı ile karladya dışında denizcilik ve ticaretle tüccar cumhuriyetleri filan varmış o dönem

karladya yeterince büyük bir yer eyvallah yine de şu dış dünyayla biraz etkileşim olsa keşke sadece yoldaş ve gezginlerin anlatımı ile sınırlı kalmasın ara sıra dış diyarlardan gelen tüccarlardan egzotik itemler alabilsek veya bu dış diyarlardan gelen NPC'ler görsek ve hatta bir faction çok genişleyince başka bölgeden karladya'ya istila başlasa.(son söylediğim modla da olabilirdi tabi ama en güzelini taleworlds yapardı)

bunun hakkında yeni konu açmalı mıyım ? devler görür umarım. Bir de son olarak oyunda önemli olayları ilk kez yaparken sinematik geçse güzel olur.(lord olunca,kral olunca vs...) warband'da Evlenirken sinematik oluyordu onun gibi.

kalradya istila edilse falan deyince gözümde böyle vahşi bi savaş canlandı. binlerce işgalci yurdumuzu yağmalamaya gemilerle çıkartma yaparak geliyor. ardından büyük kalradya ittifakı kuruluyor ve anavatan için savaşıyoruz. anavatan kurtarılınca da kalradya'nın doğası gereği gene birbirimizi kesip biçiyoruz. :party:

Eminim ki dış dünyalara ait atıflar oyunda bolca yer alacaktır, muhtemelen NPC'ler aracılığıyla olacaktır bu atıflar. Ama ilk çıkışta bu diyarları göreceğimizi sanmıyorum.

Bannerlord bir kere çıksın, beraberinde pek çok DLC ile birlikte zamanla çok daha gelişmiş bir oyuna evrilecektir. Deniz savaşları olsun, Geroia gibi diyarlar olsun, bunlar sonradan eklenerek oyun uzun yıllar canlı tutulabilir.

Kaç yıl olmuş adamlar oyunu çıkaramamış sizde oyunda şu varmış bu varmış diyorsunuz.Bence bu oyun 2019 yılında bile çıkmaz.Keşke beklemeseydim bu oyunu.2016 yılında yeni bilgisayar aldım.Oyun belki çıkar diye.Adamların yayınladıkları bloglar ne anlatıyor.Bizler oyuncuyuz.Bir oyun çıkar beğenirsek oynarız beğenmezsek oynamayız.Sizin oyunu nasıl yaptığınız oyuncuları ilgilendirmez.Küçük bir oyun firmasıda değilsiniz.Karşılaştığınız sorunlar varsa niye açıklamıyorsunuz.Gördüğümüz videolara bakınca böyle bir oyun yapmak bu kadar yıl sürer mi.Dünyanın başka bir yerinde var mı acaba her hafta oyunu şöyle geliştirdik diye blog yayınlayan bir oyun firması?

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom