Mount&Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Beklerken sabır taşına +9 bastım, anlayış kapasitesi +900 arttı. Bunlara bağlı olan statlarımda (öngörü, sağduyu, cooldown süreleri, calmdown süreleri, sinir taşına artılar, öfke limitinde yükselmeler vb. Vb.) yükselme oldu. An itibari ile bu çıkmayan oyun, kültürümü ve karakterimi yükseltti. Ben yapımcılara teşekkürlerimi sunuyor ve oyunu uzatmaları için teşvik ediyorum.

Beyler bir fikrim var. Şimdi herkes beş on birşey atsın, bir miktar para birikince gidelim Armağan abiden şirketi satın alalım. Oyunu görüp, oynayabilmemizin tek yolu bu sanırım.

Emrehan said:
Oynamayı bekleye bekleye, beklemeyi sevdik biz.

Ulaşılmazken daha çekici, oynayınca keyfimiz kaçacak efendim iyidir böyle.

Yalnız forumdaki üyelerin son zamanlardaki ruh hali şu fıkrayı hatırlattı: :grin:
Halk oynamaya başlayınca...

Padişahlardan biri, yeni vergiler koyduğunda ya da mevcut vergileri artırdığında, sadrazama;

- Git bakalım, halkın arasında bir dolaş. Vergilere alışmışlar mı?

dermiş. Sadrazam da, halkın arasında dolaştıktan sona padişaha;

- Padişahım, halkın suratı biraz asık, canı da sıkılmış durumda ama işlerine devam ediyorlar...

Dediğinde padişah da şu şekilde yorum yaparmış.

- Tamam, demek ki sorun yok. Alışırlar alışırlar...

Bir süre sonra yine vergiler artırıldığında, padişahın talimatı üzerine sadrazam halkın arasında dolaşır ve izlenimlerini aktarırmış;

- Padişahım, bu kez suratları çok asık. Merhaba desen, yüzüne dik dik bakıyorlar. Sonraki her an kavga edecek gibiler. Suratlarından düşen bin parça. Galiba bu kez vergileri çok artırdık.

- Yok yok. Merak etme sen. Önemli bir şey gözükmüyor. Alışırlar, alışırlar...

Bu böyle devam etmiş gitmiş.

Günlerden bir gün, yine yeni vergiler getirildiğinde, sadrazam halkın arasına karışmış, dolaşıp geldiğinde şaşkın bir vaziyetteymiş.

- Padişahım hiç sormayın. Bu kez kafam karmakarışık. Çünkü hiçbir şey anlamadım. Herkes çok neşeli, gülüyor hatta sokaklarda dans ediyorlar, oynuyorlar...

‘Aman’ demiş padişah.

- Eğer halk dans etmeye ve oynamaya başladıysa, demek ki durum çok kötü . Hiçbir şeyi umursamıyorlar demektir. Galiba vergileri çok artırdık. Hemen vergileri indirelim. Yoksa perişan oluruz...

ibrayim said:
Beyler bir fikrim var. Şimdi herkes beş on birşey atsın, bir miktar para birikince gidelim Armağan abiden şirketi satın alalım. Oyunu görüp, oynayabilmemizin tek yolu bu sanırım.
Sabırla birşey olmuyor doğru.Harekete geçelim.

İşin kötü tarafı, artık ne zaman yayınlarlarsa, bir blog yayınlayıp sonrasında sene sonuna kadar ya da GC'ye katılırlarsa Ağustos'a kadar yine aynı şeyi yapacak olmaları. Coming Soooon!

Şuan Taleworlds'ün üzerinden çok büyük bir risk var.Oyunu ne kadar erteliyorlarsa yükleri o kadar çok artıyor.Ertelenmesi durumunda oyuncuların beklentileri daha da fazlalaşıyor,bu yüzden Taleworlds büyük bir riske giriyor.Eğer oyunculara beğendiremezse büyük sorunlar yaşayabilir.

clermont5 said:
Şuan Taleworlds'ün üzerinden çok büyük bir risk var.Oyunu ne kadar erteliyorlarsa yükleri o kadar çok artıyor.Ertelenmesi durumunda oyuncuların beklentileri daha da fazlalaşıyor,bu yüzden Taleworlds büyük bir riske giriyor.Eğer oyunculara beğendiremezse büyük sorunlar yaşayabilir.

Katılıyorum.

clermont5 said:
Eğer oyunculara beğendiremezse büyük sorunlar yaşayabilir.

Böyle bir telaşları varsa gitsinler closed beta yapsınlar, çok zor olmasa gerek. Bütün oyunculara birden açmak zorunda değiller ki oyunu. Farklı kafa yapılarında, güvendikleri oyunculara atsınlar Keyleri, onlar oynasın geri dönüş yapsın.

Abicim şimdi moddb ye baktım, Bannerlord için şimdiden 8-10 tane mod planlamış adamlar. Hatta Lotr modunun 3D modelleri bile hazır. Nerdeyse oyundan önce modu çıkacak. Çıksın artık şu oyun lan.

valla neredeyse 4 yıldır falan foruma üyeliği ile giriş yapmıyordum (bannerlord ilk duyrulduğu sıralar) ama dedim bu konuya birde ben mesaj atayım.
arkadaş millet hala warband oynuyor yani oyunun ana kitlesi bannerlord çıktığında oynayacak bu zaten kesin adamlarda buna emin.yemin ediyorum tek bir merdivenden sadece asker koyma işine yarayan kaleleri ele geçirmekten ciğerim soldu.oyunun ilk betasından beri oynuyorum ama sıkıldım çıkarın şu bannerlordu arkadaş.siz bu oyunu çıkarana kadar millet ne oyunlar çıkadı ne oyunlar çıkaracak.Artık bu kadar beklettiğinize değer inşallah diyemiyorum çünkü bu gidişle çocuğuma vasiyet edecem Bu oyunu sen oyna oğul diye.

ibrayim said:
Abicim şimdi moddb ye baktım, Bannerlord için şimdiden 8-10 tane mod planlamış adamlar. Hatta Lotr modunun 3D modelleri bile hazır. Nerdeyse oyundan önce modu çıkacak. Çıksın artık şu oyun lan.

Ciddi misin  :eek: İyiymiş Ahahah  :grin:

Varrak said:
clermont5 said:
Eğer oyunculara beğendiremezse büyük sorunlar yaşayabilir.

Böyle bir telaşları varsa gitsinler closed beta yapsınlar, çok zor olmasa gerek. Bütün oyunculara birden açmak zorunda değiller ki oyunu. Farklı kafa yapılarında, güvendikleri oyunculara atsınlar Keyleri, onlar oynasın geri dönüş yapsın.
Bahsettiğin kafa yapısı farklı olan kişilere adayım.

tatilden tatile koşarken çok yorulmuş biraz ask.fm'den cevap vereyim de işimi yapayım demiş yazık ona da.  :cry:

I can't wait anymore, show us anything, please :sad:

*Unzips trousers*

:lol: :lol:

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom