Mount&Blade II: Bannerlord | Developer Blog 10!

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Keşke kazansın yaa, oyun cok ucuza satılıyor zaten... Dağıtımcı falan derken zaten ahım şahım kazandıklarını sanmıyorum... Fakat kazanıyorlar elbet. Hem oyunu korsan oynayanlarin sayısı da o kadar fazla ki...

Bey olmaz çok resmi abi derim ben daha samimi, hem samim yaklaşacan ki bilgi alacan ulan yol bulamayınca abi şura nerde dedim mi çok rahat buluyorum, kardeş dersen mesela bittin sittin sene bulaman aman boşverelim abi de abi.

Ubsilon Xeforian Cioss said:
LapisLazuliciAmca said:
Armagan warbanddan gelen paraları alıp kacmis olmasin???
Adam senin yaşını 3'e katlıyor, en azından bey falan deseydin?

Edit: Fazla harf.
Telefondan cok dusunmeden yazdigim icin bu tur seyleri unutmus olabilirm. Bu kadar dert yapacaginizi bilseysim hic yazmazdim. Ama haklisin buradaki herkesin demesi gerek

Afa Potter said:
Keşke kazansın yaa, oyun cok ucuza satılıyor zaten... Dağıtımcı falan derken zaten ahım şahım kazandıklarını sanmıyorum... Fakat kazanıyorlar elbet. Hem oyunu korsan oynayanlarin sayısı da o kadar fazla ki...
Aslında 30 tl çok bir para değil ama az bir parada değil. Bence çoğu oyun bu civardan satılsa herkes alır. Ve amerikada warband çok satmıştı. Röportajlarda bir milyon oyun satıldığı söylenmişti.

http://oyungezer.com.tr/haber/41925-bir-studyoya-gizlice-sizip-henuz-duyurulmamis-oyunlarini-kesfeden-cilgin-oyuncu

Biriniz de Taleworldse sızın, bilgileri alın, sonra polise teslim edelim sizi. :razz:

Ubsilon Xeforian Cioss said:
http://oyungezer.com.tr/haber/41925-bir-studyoya-gizlice-sizip-henuz-duyurulmamis-oyunlarini-kesfeden-cilgin-oyuncu

Biriniz de Taleworldse sızın, bilgileri alın, sonra polise teslim edelim sizi. :razz:
Aynısını görüp içimden keşke Taleworlds'e de sızılsaydı demiştim. :smile:

Agression said:
Liseye başladığımda oyun yeni duyrulmuştu lise döneminde oynayamam diye çok üzülmüştüm lise seneye bitecek 1 sene daha çıkarmayın sonra çıkarabilirsiniz. Teşekkürler taleworlds

hahahahaha üniversitede rahat rahat oynayabilecegini sanıyor.  :lol:

Gamescom katılımcılar listesinde Taleworlds'ün adı var. Bir ay kalmış Gamescom'a.

Üç ayı geçti değil mi son blogdan bu yana? Bu Gamescom'da çıkış tarihi verilir herhalde artık.

g4nnicus said:
Agression said:
Liseye başladığımda oyun yeni duyrulmuştu lise döneminde oynayamam diye çok üzülmüştüm lise seneye bitecek 1 sene daha çıkarmayın sonra çıkarabilirsiniz. Teşekkürler taleworlds

hahahahaha üniversitede rahat rahat oynayabilecegini sanıyor.  :lol:
İşte bu dramdır.  :grin:

Ben 15 TL'ye almıştım, bir şekilde hesabım kayboldu, anlatmayacam uzun hikaye, sonra D'n'R dan 10 TL'ye tekrar aldım. On numara oyun, fiyatı da iyi. Eski sürümlerini ve Warband'den öncesini de oynadım. Çok seviyorum bu oyunu. Bannerlord için sabırsızlanıyorum. Şu oyuna kötü laf edenlere uyuz oluyorum. Beğenmiyorsan oynama, internete yazmana, millete duyurmana ne gerek var!! (Kötü ve saçma sapan yorumları görünce dayanamadım, yazma ihtiyacı hissettim)

Yeni aklıma geldi ama oyunda bazı rare animationlar olabilir,bf de misal bazı silahlar binde bir ihtimal farklı bir animasyonla doluyor,aynısı binde bir ihtimal olarak mbde de olabilir,binde bir ihtimal kılıcı farklı sallayabilir,veya arbeleti farklı doldurabilir,dediğim olay şu örnek de vereyim.

Çeşitli easter eggler olabilir böyle,biraz ekşın olsun,sadece ninja zırhı çıkan kutudan bıktık.

Amaç o zaten. Yanlış hatırlamıyorsam Warband'de ya da ilk oyunda gizli kutu easter egg'i vardı. Editör moduyla bir haritada açıp bakabiliyorduk. Garip kılıç çıkıyordu (katana şeklinde) :lol:

Easter egg oyuna tat katar. Multiplayer-singleplayer diye ayırılabilir. Farz edelim ki mpde olsun, kılıcı her zamanki gibi kıloonç diye çekmek yerine - yani elin üstü kabzaya, elin altı kabzanın altına bakacak şekilde kavramak- sol elle kılıcı yukarı doğru çekip hava takla attırıp sağ ele almak gibi bir şeyler olabilir belki. Kılıcı çekme süresi değişmeyeceği için hiçbir sorun olmaz. Fakat ender rastlanan bir animasyonu oynayan kişi de karşıdakiler de görünce şaşıracaklardır, hoşlarına da gidecektir.

Aslında öneri konusuna da yazabilirdin, buradaki biraz easter egg olsa ne olur gibisinden oldu.

Her iki konu da fazla takılmadığı için sorun olmaz ha burası ha orası.

Bu arada oyun için Kalradya bir zamanlar bütün bir İmparatorluktu, oyun imparatorluğun çökmeye başladığı zamanda geçecek vs. diyorlar da WB'nin kitapçığında imparatorluğun küçük bir eyaletiydi diyor. Çeviri mi yanlış olmuş kitapçıktaki yoksa TW değiştirmiş mi sonradan olayı? Bence İmparatorluk Kalradya dışı olsaydı daha iyi olurdu.

Bannerlord daha eski bir tarihte geçmeyecek miydi? İmparatorluk parçalanmaya başlıyor kısmı Bannerlord, artık bir kaç yüz yıl sonra ortaya çıkan Calradia krallıkları da Warband oluyor sanırım.

Edit: Easter konulu şu iki videoyu atayım. İlki RPG türünde son yılların en çok oynanan, en beğenilen oyunu Skryim'den. Diğeri de yukarda konusu açıldığı için Battlefield 4'ten (ki DICE easter egg olarak ne yapmış, neler eklemiş bir görülsün istedim).

Neutron!1! said:
Farklı animasyonda vurması demek farklı bi görüntü vermesi ki blok yapan adam için hayli zor olur bu.
Cioss dediğim şeyi çok iyi açıklamış.Oyuncuların oynayışına etki etmeyecek şeyler bunlar,kılıcı sallayıp çıkartır mesela,mızrağı havada at tut yapar.Singleda ilk oyundan beri bir tane easter egg var o da bir şehirde samanlıktaki samuray zırh ve kılıcı.Sizce bu yeterli mi?Biraz eğlenceli şeyler ekleyebilirler,mizah anlayışı konusunda bunu yapabileceklerini düşünüyorum.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom