Mount&Blade II: Bannerlord | Developer Blog 10!

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
KidCudi said:
Ben birde atları çok merak ediyorum...1 sene önceki ss'lerde atlar görsel açıdan berbattı...Acaba atları görsel açıdan iyileştirmişlermidir ?...:roll:

Yanlızca bu resme bir incelememsi yaptım. Söylenmiş olan çoğu şeyi yazmadım. Hadi bakalım umarım beğenirsiniz. (:
PvbEd7.jpg

Negatrm B. said:
Bannerlord güzel bir oyun ismi olurdu kendi başına bana göre. Ama dediğine katılıyorum.

M&B: Warband'de de sadece Warband diyoruz çoğunlukla zaten, bu da aynısı olur; Bannerlord der geçeriz ki öyle yapıyoruz :smile:

@ErolGültekin
Resim incelemeleri birkaç kişi tarafından resimlerin ilk yayınlandığı gün yapıldı zaten, yine de uğraşmışsın. Ayrıca gemi denmez onlara pek, sandal daha uygun.

Bu faction adlari bana fazla yapay geldi, isimler konusunda daha yaratici bir yol izlenebilirmis. Fakat ne olursa olsun, ekledikleri yeni gorev ve NPC sistemini cok cok merak ediyorum. Oradan guzel seyler sezdim.

Bu arada bilmem farkettiniz mi de sehir mekanlari cok AC yi andiriyor.

argon45 said:
Negatrm B. said:
Bannerlord güzel bir oyun ismi olurdu kendi başına bana göre. Ama dediğine katılıyorum.

M&B: Warband'de de sadece Warband diyoruz çoğunlukla zaten, bu da aynısı olur; Bannerlord der geçeriz ki öyle yapıyoruz :smile:

@ErolGültekin
Resim incelemeleri birkaç kişi tarafından resimlerin ilk yayınlandığı gün yapıldı zaten, yine de uğraşmışsın. Ayrıca gemi denmez onlara pek, sandal daha uygun.
Bir kaç kişiye bir kişi daha eklense sorun olmaz. Sanırım yük taşındığı için ve biraz büyük olduğu için gemi demeyi uygun görmüşüm. Üsütünde durulmaması gereken bir ayrıntı.

AC'ye benziyor da tabi şehir olarak daha küçük olacaktır ondan, yine de gelişimin böyle olması güzel. Biraz daha kalabalık olmasını tercih ederdim şehrin, resimlerde belli bir kısmı görsek de. Ayrıca gameplay videosunu beklediğimden resimlerdeki kalitenin videoda olup olmayacağından emin değilim pek, umarım fark yoktur aralarında. Geliştirilmesi gereken kısımlar ise çoğu oyuncuya göre aynı şeyler.

İkinci fotoğrafta makul büyüklükte şehirler bekliyor bizi bence. Görünen kısımdaki kalabalık sayısı tenha bir sokak olduğunu düşünürsek iyi bence. Şimdi asıl can alıcı nokta şu;

Bu insanların özel isimleri var mı? Görevler alınabiliyor mu? Yankesicilik yapılabiliyor mu? Cinayet işleyebiliyor muyuz? Ve tabi ki bu durumda muhafızlar harekete geçiyor mu? Gibi gibi.

Bu arada Cereida'ya selamlar.

Negatrm B. said:
İkinci fotoğrafta makul büyüklükte şehirler bekliyor bizi bence. Görünen kısımdaki kalabalık sayısı tenha bir sokak olduğunu düşünürsek iyi bence. Şimdi asıl can alıcı nokta şu;

Bu insanların özel isimleri var mı? Görevler alınabiliyor mu? Yankesicilik yapılabiliyor mu? Cinayet işleyebiliyor muyuz? Ve tabi ki bu durumda muhafızlar harekete geçiyor mu? Gibi gibi.

Bu arada Cereida'ya selamlar.

Bence Özel İsimleri Yoktur Fakat Yan Kesicilik Ve Cinayet Kesin Olarak Vardır Bence.2 Yıl Bekledik Yapmışlardır Bişeyler.Hem Öyle Şeyler Olmassa Diğer Oyundan Ne Farkı Kalır

Belendor said:
Bu faction adlari bana fazla yapay geldi, isimler konusunda daha yaratici bir yol izlenebilirmis. Fakat ne olursa olsun, ekledikleri yeni gorev ve NPC sistemini cok cok merak ediyorum. Oradan guzel seyler sezdim.

Bu arada bilmem farkettiniz mi de sehir mekanlari cok AC yi andiriyor.

İlk Sarranid screenshotını gördüğümde direk aklıma AC gelmişti. :smile: Şehirler giderek AC'deki o gerçekçilik hissini veriyor bence.

Belendor said:
Bu faction adlari bana fazla yapay geldi, isimler konusunda daha yaratici bir yol izlenebilirmis.
Faction isimleri daha çok Erken dönem Ortaçağ Avrupasındaki Cermen halklarına benzemiş, hoşta olmuş bence.Aserai ve Khuzaitler de zaten isim olarak o dönemin baz alınan devletlerine uyum sağlamış.Genel olarak güzel düşünmüşler bana kalırsa.

EmrehaN said:
Eh, ufak bir zamanım varken hemen yapayım dedim. Öncesi-Sonrası resimleri paylaşacağım şimdi. İlk karşılaştırmalar tabi ki de Warband-Bannerlord arası olacak. Grafik anlamında farkları görmek adına ilk karşılaştırmayı paylaşıyorum.
twdd_wb_bl_comparison_hair_fix.png

İkinci karşılaştırma tabi ki de kuşatmalar üzerine olsun. Bildiğimiz gibi Warband'de merdivenden yürüyerek çıkıyorduk, hatta öyle ki Warband'i epey bir oynayana bir süre sonra bu durum çok normalmiş gibi geliyor.  :mrgreen:
Derchios_Castle.jpg
twdd_04_aserai_siege_2.jpg

Tavernalardaki gelişmeler gerçekten efsane düzeyde, tabi bunun sadece burada sınırlı kalmadığı görüşündeyim ancak kıyaslama yapacağımız alan için gayet uygun. Warband'de tavernada insanlar askeri nizamda emir bekler gibi dururken artık resimlerden yapacağımız çıkarımlar bize bunun son bulduğunu, animasyonların daha çok kullanıldığını gösteriyor. Eh, içki içen ve aynı masada oturan insanlar tahminim o ki sohbet de ediyordur, yani seslendirmelerde arttırmaya gitmeleri de muhtemel. Bunun dışında karakterdeki detaylar da gayet hoş.
Mb24.jpg
tavern_screenshot_14032014_s.jpg

Şimdi de atmosfer olarak gayet uygun olarak iki resmi karşılaştıralım. Shariz şehrine bir baktığımızda yeni ve en son yayınlanan blogdan yapacağımız karşılaştırma detayların, ışıklandırmaların ve bölgedeki insanların nasıl da açık ara daha da geliştirildiğini gösteriyordu.
mb1-4.jpg
mb89-s.jpg

Evet, tüm bunlar Warband ile Bannerlord arasındaki karşılaştırmalardı. Şimdi ise daha kısa sürecek ilk yayınlanan resimlerle son yayınlanan resimleri karşılaştıralım. Her ikisi de Bannerlord'dan olacak.

Bannerlord_05.jpg
mb89-s.jpg

Eh zayıf bulduğum noktaları da ek olarak belirteyim. Gerçekten aşırı dikkatimi çekti ve bunu yazma gereği duyuyorum, rahatsız edici olduğu için düzeltimesi gereken noktalar.
[list type=decimal]
[*] Yer kaplamaları kötü olmuş, anladığım kadarıyla kaplamaların tamamını kendileri oluşturuyorlar ancak yerdeki kaplamaları pek iyi yapamamışlar.Şu[/list] resimde gördüğümüz gibi yerde anlam veremediğim parlak çizgiler var. Tahminim o ki saman bunlar ancak o hissi vermiyor. Bununla birlikte yerdeki taş kaplamaları WoW'daki zemine benziyor. Düzeltilmesi gerektiğini düşünüyorum.
  • Köşeler hoş durmuyor, örnek verecek olursak bu resimde yukarıdaki evin köşelerini inceleyin. Han tabelasının soluna dikkat edin, geçişler dediğimiz şey aslında kaplama anlamında yok. Ansızın bir bozulma başlıyor ve bu kaba duruyor. Aynı şekilde bahsi geçen resimde yine yerler hoş durmamış. Taşlar sanki yerde değilmiş de havadaymış gibi gözüküyor.
  • Ve son olarak gölgeler. Gölgelerin keskin olmasını beklerdim. Yine aynı resmi ele alarak kil vazoların gölgelerine dikkat etmenizi istiyorum. Yerle birleşmesine rağmen gölge objenin birleştiği yerde başlamıyor ve bu kötü gözükmesine sebep oluyor. Aynı zamanda objenin yere olan mesafesini de ele alırsak gölgelerin daha keskin olması gerekirdi, bir mantık hatası var. Önceki yazıda dikkat çektiğim taş mevzusu için de gölgelerde problemler var. Bence gölgeler üzerine biraz daha dikkat etmeleri gerekiyor.

Ancak şunu da unutmamak gerekir ki oyun henüz WIP aşamasında. Oyunu kötülemek gibi bir amacımın olmadığını, tam aksine bunlara dikkat çekip oyunu daha güzel bir hale getirebileceklerini belirtiyorum. Bu hatalar benim görüşüm bu işleri çıkartan bir ekip için o kadar da zor çözülecek şeyler değil. WIP aşamasında bunların her biri düzeltilebilir duruyor,umarım bu iletiyi görüp dikkate alırlar.
          Bir şey farkettim de, arkadaşın beğenmediği herşey gerçekten aslında çok güzel olmuş  :roll:Gerçekten güzel olmuş Taleworlds, kedi olalı bir fare tuttun sonunda. Bravo...

Eyvallah da. Soyle bir sikinti var, daha once zaten bildigimiz factionlar hakkinda bir tarih veya background verilmedigi icin, bu factionlari hep isimleriyle benimsedik. Sarranid dendiginde, akliniza iste Orta Asya dan ozenilmis bir halk gelir fakat bu faction hakkinda zaten gorunenden baska hicbirsey bilmedigimiz icin simdi birde daha once hic duymadigimiz bambaska factionlar geldi. Haliyle arasi cok bos kaldi su an. Yani Kalradya diye bir bir dunya var, cok guzel fakat bu dunyanin ne tarihi ne carpici olaylari, kahramanlari, mitleri...vs hakkinda hicbirsey bilmiyoruz.

Mesela daha eski MB versiyonlarinda simdi tanittiklari bu factionlardan kirintilari vermis olsalardi, insanlar simdi "Aa bilmemne faction, lan bu .808 de vardi. Simdiki kalradyanin 200 sene oncesinde varmis, sonra bilmemne olmus. Dusunsene 200 sene oncesini, koca bir imparatorluk da varmis..." olurdu. Ee vermedikleri icin haliyle hersey cok havada.

ErolGültekin said:
Yanlızca bu resme bir incelememsi yaptım. Söylenmiş olan çoğu şeyi yazmadım. Hadi bakalım umarım beğenirsiniz. (:
PvbEd7.jpg

PFfff resim güzel de , yakıştırmaların benzetmelerin ve tamamiyle yazılarını hiç beğenmedim, adam gibi yazı yazın resimlere mübalağa ve dalga geçici DEĞİL!!!

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom