Mount&Blade II: Bannerlord | Developer Blog 10!

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
atların bize çarpmalarından önce şu askerlerin kayalara ağaçlara ve duvarlara takılıp kalma olayını yeni oyunda düzeltirler inşallah tek beklentim bu ...

L&D deki gibi güzel bir diyalog sistemi ve daha geniş diyaloglar olsa keşke la.Yani daha fazla şey olsa söyleme seçeneklerinde.Diyaloglar uzun olsa.Bir de geçmişte de geniş seçenekler olsun ve birbirine benzeyen(bana kıdemli,şövalye silahtarı gibi) bir seride yanımızda bir yoldaş olsun bizim eğiten gibi.Yüksek seviye falan.

Not:Beyler szice bundan sonraki oyunda sabit karakter olsun mu?Nasıl olur?

EsN said:
Sadece  bir tane istegim var o da su ; karakterlerde hep ayni cesit ve renk kulot var hic gercekci degil    yeni oyunda kesinlikle  cesitli olmasi gerek. ornegim kirmizi fileli ,beyaz kulot bunlarin dusunulmesi gerekiyor.

O kadar şey değilde mesela Osmanlı daki fes gibi milli giysileri olması lazım

dexterx123 said:
EsN said:
Sadece  bir tane istegim var o da su ; karakterlerde hep ayni cesit ve renk kulot var hic gercekci degil    yeni oyunda kesinlikle  cesitli olmasi gerek. ornegim kirmizi fileli ,beyaz kulot bunlarin dusunulmesi gerekiyor.

Padişahım çok yaşa! Böyle yapacaklarını zannetmiyorum.Ayrıca Oyun ortacağda geçiyor.Fes nasıl olsun.

dexterx123 said:
EsN said:

adam gibiyi süs diye koymuş

http://lmgtfy.com/?q=gibi+ne+demektir

Astendrache said:
dexterx123 said:
EsN said:

adam gibiyi süs diye koymuş

http://lmgtfy.com/?q=gibi+ne+demektir
cali-fred.gif

Tristan_Brada said:
Benim oynayışımla, atın gelip bana çarpmasının ne alakası var?
At sana koşuyorsa çekileceksin , mantık basit.Gayet de oynayışın ile alakalı.
Tristan_Brada said:
Görünen o ki diğer arkadaşların da başına gelmiş bir olay ve bazı durumlarda fazlasıyla can sıkabiliyor. Beni rahatsız eden bir konuyu dile getirmem seni ne ilgilendiriyor?
Çünkü bu konuyu bende okuyorum.İlgilendirecek tabi.İlgilendirmesini istemiyorsan ozel mesajda atlara sövebilirsin istedigin kadar o arkadaşlarla.Daha onemli milyonlarca sorun varken bunu dile getirmen saçma geldi bana.
NickName said:
Ya bencede çok saçma at gelip neden çarpacak ki atı kullanan biri olsa anlarız ama boş at gelip bana çarpıyor.Gerçekçilikle uzaktan yakından alakası yok.Atın sana çarpması için kör olması gerekir ki oyundaki atlar kör değil sanırım :grin:
At gelip sana çarpacak cunku ustunde kimse yok.Bir kontrol yok ustunde.Cani yanmis ve kacmasi gerekiyor.Onunde de sen varsin.Senden kas gucu olarak guclu.O saniyelerde cani yandigi ve korktugu icin senin silahini dusunecek zihinsel dinginlige sahip degil.Carpip gececek tabiki.Gercekciligi gercegi anlamadan yorumlama.

gençler oyun birazda gerçekçilikten öte oynanabilirliğe ve eğlenceye bakıyor diye düşünüyorum ben. mesela counter strike da gerçekçi değil ama çok eğlenceli olduğu için tuttu oyun. o yüzden at olayı iyi hala ama duvara takılan askerlere bir çare bulunmalı tabii. bence mount and blade nin singleplayer modunda gerçekçilik, multiplayer modunda eğlence ön planda olmalı.

duvara takılan askerlere bir çare bulunmalı tabii. bence mount and blade nin singleplayer modunda gerçekçilik, multiplayer modunda eğlence ön planda olmalı. huseyinmustu sonuna kadar haklısın bu konuda ...

At gelip sana çarpacak cunku ustunde kimse yok.Bir kontrol yok ustunde.Cani yanmis ve kacmasi gerekiyor.Onunde de sen varsin.Senden kas gucu olarak guclu.O saniyelerde cani yandigi ve korktugu icin senin silahini dusunecek zihinsel dinginlige sahip degil.Carpip gececek tabiki.Gercekciligi gercegi anlamadan yorumlama.
Sen hiç attan hs yedin mi ?
Anlatılmaz yaşanır.
Ayrıca Warband ve Wfasta boş at özellikle gelip çarpması bana göre gerçekci değil.Neyi nasıl anlayacağım da seni ilgilendirmez burada görüş bildiriyoruz.

-Wfastaki dövüş animasyonları bannerlord'a da yansıtılmalı,örneğin mızrağı süvariye doğru üstten tutmak gibi

- Kale,şehir kuşatmalarında, iç kaleye saldırdığımızda bazen bayılıyoruz ve kuşatmaya tekrar başlıyoruz. Bence bu olay biraz saçma olmuş. Sonuçta duvarları şehir merkezini ele geçirdik, ama 3-5 çapulcu yüzünden kuşatmayı baştan başlatıyoruz. Ve buda zaman kaybına neden oluyor.Bunun düzeltilmesi gerekir. En azından bayıldığımız da bir  süre sonra tekrar saldıra bilelim. 

hsyn333 said:
-Wfastaki dövüş animasyonları bannerlord'a da yansıtılmalı,örneğin mızrağı süvariye doğru üstten tutmak gibi

- Kale,şehir kuşatmalarında, iç kaleye saldırdığımızda bazen bayılıyoruz ve kuşatmaya tekrar başlıyoruz. Bence bu olay biraz saçma olmuş. Sonuçta duvarları şehir merkezini ele geçirdik, ama 3-5 çapulcu yüzünden kuşatmayı baştan başlatıyoruz. Ve buda zaman kaybına neden oluyor.Bunun düzeltilmesi gerekir. En azından bayıldığımız da bir  süre sonra tekrar saldıra bilelim.

İkincisine katılıyorum düşman içeri girdiyse nerdeyse iş bitmiştir.Önemli olan içeri almamak bu yüzden kuşatma haritası büyük olursa bir de ilk birlikler kale dışında olursa mantıklı olur(Kale içi de dursun ama ön birlikler dışarıda.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom