mount blade de açlık oyunları modu

Users who are viewing this thread

mount blade de neden açlık oyunları modu olmasın ki hem yapay zeka hem multiplayerda buna uygun haritalar(arenalar) yapılabilir ve birkaç yeni özellik eklenebilir  benim tespit ettiklerimden bazıları şunlar 

1.ağaca tırmanma özelliği bu özellik hem bu modda hem oyunun kendinde işe yarayabilir mesela bir savaşta ağaca çıkıp ok sıkmayı kim istemez ki

2.envanter her oyuncunun bir envanteri olsa ordan istediği zaman yemek yese istediği zaman başka silah seçme.

3.avlanma bu yine oyunun kendi içerisinde de işe yarar mesela bir avlanma bölgesi olur orda okumuzla gelen geçeni indiririz (bu assasins creed 3 de yapıldı oyunun konusu bitse bile sıkılmıyodunuz)

4.hızlı koşma oyunda koşma ayrıntılı değil yani insanlar savaşa yürüye yürüye mi gidiyor hiç değilse bir depar tuşu yararlı olur

5.öldürdüğümüz bir adamın envanterinden eşya alma sonuçta siz hala oyuna devam ediyorsunuz sizin için eşya yararlı olur.

benim fikirlerim bu kadar önerilerinizi bekliyorum  :grin:

ahmeteverdeen said:
mount blade de neden açlık oyunları modu olmasın ki hem yapay zeka hem multiplayerda buna uygun haritalar(arenalar) yapılabilir ve birkaç yeni özellik eklenebilir  benim tespit ettiklerimden bazıları şunlar 

1.ağaca tırmanma özelliği bu özellik hem bu modda hem oyunun kendinde işe yarayabilir mesela bir savaşta ağaca çıkıp ok sıkmayı kim istemez ki

2.envanter her oyuncunun bir envanteri olsa ordan istediği zaman yemek yese istediği zaman başka silah seçme.

3.avlanma bu yine oyunun kendi içerisinde de işe yarar mesela bir avlanma bölgesi olur orda okumuzla gelen geçeni indiririz (bu assasins creed 3 de yapıldı oyunun konusu bitse bile sıkılmıyodunuz)

4.hızlı koşma oyunda koşma ayrıntılı değil yani insanlar savaşa yürüye yürüye mi gidiyor hiç değilse bir depar tuşu yararlı olur

5.öldürdüğümüz bir adamın envanterinden eşya alma sonuçta siz hala oyuna devam ediyorsunuz sizin için eşya yararlı olur.

1 olabilir
2 oyunda zaten envanter var ama npclerde yok
3 bence de olabilir
4 hızlı koşma şart( ama ağır zırhgiyen piyadelerde olmaz)
5 ölenlerden kılıç kalkan vb. Alabiliyorsun

benim kastettiğim o değil mesela savaş sırasında envanter olacak ordan yemek vb şeyler alıcaz ödürdüğümüz adamında envanterinden zırh yemek gibi şeyler alıcaz  birde zaten açlık oyunlarında hatırladığım kadarıyla fazla zırh yok o yüzden hızlı koşma fazla problem çıkarmaz

Açlık oyunlarında işe yararda normalde savaş kısa sürüyor yarım saat( oyun zamanıyla) falan sürer en uzun meydan savaşı.                                                                                                                                 
Ayrıca yemek yeme normal oyuna olmaz düşünsenesavaş ortasında tüm adamların ekmek arası kurutulmuş et yiyor savaşta tek başına 100 kişiye karşı savaşıosun adamlara buraya gelin diyorsun yemek yemeye devam ediyor yetmezmiş gibi tatlı olarak peynir üzüm elma falan çıkarıyorlar sonra senin etrafını düşman süvarileri kuşatıyor.                                                                                                                             

Hızlı koşma isemhafif piyadelere eklenebilir.                                                                                         

açlık dedinde bende bugün warbandde açlıktan ölünüyomu ona bakcaktım şimdi hatırladım. :lol:

NOT:böyle bir mod tutulur ama ömrü kısa kalır çünkü oyunun orjinali hepsinden daha iyidir bunun nedeni orjinalin üzerine yapılmasıdır
DİPNOT:notlarım yorumdan daha uzun oldu  :grin:
ENDİPNOT:piskopat sana katılıom ben giderdim adamların yanına yediğiniz boğazınızda kalsın derdim :grin: :grin: :grin:

zaten mod olacağı içim açlıktan ölme şeyinide koyarlar herhalde zaten normal oyunda haritada gezerken yemek bittiğinde gurubun açlıktan kıvranıyor diyordu bu modda yiecek hiçbirşey yok yazısı gelip canından azalması gerek  :grin:                    birde multiplayer modu yapılırsa ömrü uzayabilir böyle bir şeye minecraft ta rastladım minecrfat ı sevmeyen insanlar mile açlık oyunları var diye moda doluşmuşlardı  :grin:

ahmeteverdeen said:

Envanter demiyelim de sırt çantası diyelim.

Burası mod önerileri yeri değil. Konuyu Mod Önerileri bölümüne açsan daha mantıklı olur.

Back
Top Bottom