Modcu Senaryo Destek Bölgesi

Users who are viewing this thread

Dylle said:
Daha önce böyle bir konu açılmıştı ancak unutuldu
Diğer Konu
fazla istek olacağını sanmıyorum yine de başarılar :grin:
orası insanların aralarında yardımcı olduğu yer değil özel olarak istenilen bir yer ama fazla istek olmaz herhalde dediğin gibi

HyperCharge said:
Bence senaryoyu dışarıdan değil modu yapan arkadaşın kendisi yazması lazım. Tabii ortaya güzel bir şey çıkmasını istiyorsa.
o da doğru da konularda senaryo isteyenler var kuralları pek iyi okumadan gelenler.
O arkadaşlar için de burasını açtım işte

ademcan125 said:
yokmu diriliş ertuğrul modu için bir senaryocu
ademcan125 said:
yokmu diriliş ertuğrul modu için bir senaryocu
"diriliş" ertuğrul diyosun, zaten filmin kendine has bir senaryosu var.

Normal yazacan işte.

"ayşe ile mehmet çok aşıktır ve mehmet ölür, ayşe ise aynada kendisine bakmak için mezarlığa gider mezarlıkta aliyi görür mehmeti ben öldürdüm der ayşe bayılır ali ayşeyi kötü emellerine alet eder, ayşe ölür , ali ise vicdan azabından kendini 2. kattan atar çünkü yememiştir.Alinin bacağı çıkar ali tekrar atlamak için yukarı çıkarkan muz kabuğuna basar ve ölür. *SON* "

böyle işte. :grin:

kardeşim onun yeri burası değil sen önce oyuna görev eklemeyi öğren ondan sonra gorev ekleye ekleye seneryo ortaya çıkar zaten ama sen anladığım kadarıyla kodlama bilmiyorsun kodlama öğrenmeden seneryo "görev" ekleyemezsin ve artık her konuya senaryocu aranır yazma yeter ekip toplama yerine yaz baska yere yazma.  :!: :!:

-Mobil

ademcan125 said:
oyunda senaryo diyorum ne diyorsun sen
senin yazabilmen için örnek bir senaryo yazmış mesela diriliş ertuğrul için dersin ki:
Sen, Ertuğrul. Kayı Obasında Hayme Ana'dan dünyaya geldin, Gökçe Hatun, Selcan Hatun, Kardeşlerin, Doğan,Bamsı,Turgut ile beraber yetiştin. Günü gelince yaşın büyüdü ve kendini hak ile batılın savaşında haktan yana savaşırken buldun. Bazen Ağabeyin Gündoğdu, Bazen bir başkası sana engel olaya çalışıyordu. Eyyübilere esir düştün, Moğollara, Haçlılara esir düştün ama hiçbirzaman hakkın yolundan ayrılmadın. Baban vefat etti ama sen yine yılmadın. İşte sen burada başlıyorsun. Ya devlet başa, ya kuzgun leşe. Devlet baştan ayrılacak yeni bir diriliş gerek ve gerekirse oğlun osman, gerekirse sen bu diriliş Ateşini yakacaksın..
SepuLtura said:
kardeşim onun yeri burası değil sen önce oyuna görev eklemeyi öğren ondan sonra gorev ekleye ekleye seneryo ortaya çıkar zaten ama sen anladığım kadarıyla kodlama bilmiyorsun kodlama öğrenmeden seneryo "görev" ekleyemezsin ve artık her konuya senaryocu aranır yazma yeter ekip toplama yerine yaz baska yere yazma.  :!: :!:

-Mobil
hayır burası senaryo isteme platformu isteyen herkes burada senaryo isteyebilir. He bak senin için de bir yer burdan görev rica et.

Efe sende anlamadın  :facepalm: :facepalm:
O hani evlat modundaki gibi seneryo diyor bi çay almak icin bir sürü görev yapıyoruz ya onun gibi

ademcan125 said:
yani mesela ilk başta oyunda tangut bize 10 moğolla saldırcak fialn onları nasıl ypaarım
Kardeşim sanırım sen daha filmin tamamını izlememişsin ve kodlamak için bir şeyler istiyorsan bundan sonra kodcu yardım ve destek hattına yaz.Artık canı sıkılan diriliş Ertuğrul modu yapıyor.
Daha filmin başlarında Haçlılar var. Ve hikayeye başlamak için Moğollarla değil Haçlılarla savaşmamız lazım. Orda halime Sultan'ın dalan olması. Sonra halime Sultan'la nikah kıyabilmek için görevler yapabilirsin. Ve bunu yapmak içinse oyunun alley sahnesine değil de başka sahnelerine göndermen gerekir. Ve orda set_jump_mission der Yönlendirdiği scriptte onu başka bir mission template yap yani şu an tam hatırlamıyorum mission templates'e yönlendirmiyorsa. Scriptte düzenleme yap bir sahne oluştur. Scriptte ya da mission_templates'de yönlendirdiği sahneyi başka sahne tap o sahneye entry pointler koy. Bir entry pointe bekleyen tangutu gönder sonra düşman olacak Moğollar'ı gönder. Onlar ölümsüz olsun. Yani sen hertürlü öl esir düş falan.

Abiler Selamün Aleyküm . Diriliş Ertuğrul Modu için senaryo yapacağım ama sizin dediklerinizden şu hikaye işi tamam . Sadece mesela Dizideki Ertuğrul Bey olarak başlamayı , Oyundaki dizi karakterleriyle akrabalık bağlarını ayarlamayı bilmiyorum . Onun kodlamasında yardımcı olur musunuz ? İşte Hayme Ana'ya gidince oğlum , Gündoğduya gidince gardaşım diyerek karşılaması gibi .

Bu arada canı sıkılan Diriliş modu yapıyor derken haklısın aslında  ; Bir arkadaş vardı başlayan forumda o mod iptal verdi . Şuan forumdaki konusu olan mod benimki ama facebook'a bakarsan herkes birbirinin tasarımını çalıp paylaşıyor mod yapıyorum diye. İşin suyunu çıkardılar cidden ...
Bir de ben oyunu dizinin başından itibaren değil şuanki haliyle modlamayı planlıyorum . Benim iş daha kısa sanki :grin:  :mrgreen:

Back
Top Bottom