• Please note that we've updated the Mount & Blade II: Bannerlord save file system which requires you to take certain steps in order for your save files to be compatible with e1.7.1 and any later updates. You can find the instructions here.

Meraklısı için en iyi 3d tasarım programı nedir?

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar gerek oyunlara modelleme için gerekse kafada oluşturulan ahşap eşya,  süslemeler vb. 3d yazıcıya birşeyler çıkartmak amaçlı en iyi 3d tasarım programı öneriniz nedir?
 

Тату

Blender. Hem ücretsiz, hem diğer 3D çizim programlarına göre aşırı düşük boyutu var, hem de çok fazla sistem gereksinimi istemiyor. Çok kolay bir şekilde animasyon da yapabiliyorsun. Bu video bile yeterli bu programı kullanmak için. Normalde bir buçuk saat sürmez bunu yapmak ama yavaş yavaş anlattığı için uzamış biraz.

 

Toor

Veteran
kalradyafatihi said:
Teşekkürler.  @t.A.T.u. pekiya ilerleyen zamanlarda blendar dan 3dmax a geçebilirmiyim?
Geçmene gerek yok. Blender: 3ds max'in multi-platform özgür muadili. Blender kullanman her açıdan senin adına daha iyi.

https://www.youtube.com/watch?v=8BT4YSOjTas
Videonun yorumlarında Blender için yazılanlar çok doğru.
 

Тату

kalradyafatihi said:
Teşekkürler.  @t.A.T.u. pekiya ilerleyen zamanlarda blendar dan 3dmax a geçebilirmiyim?
Geçiş programı olarak Blender'ı kullanman hata olur. Blender'da çok rahat bir insan modelleyebilirken 3Ds Max'da bir çiti bile yapamayabilirsin. Aynısı tam tersi için de geçerli. Çünkü gerek kısayol tuşları, gerek arayüzü çok farklı. Blender ücretsiz ve düşük boyutlu olduğu için dışarıdan bakan insanlar pek ciddiye almıyor ama gerçekten çok güçlü bir program. Sadece Blender öğrenmen aklındaki şeyleri yapabilmen için yeterli olacaktır.
 
Top Bottom