En iyi Alayın Formulü! [Bu camiada nefes alan bütün herkes okusun.]

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

Lucon

Subforum Moderator
Selam arkadaşlar,

Bu konuyu açma sebebimi sizlere açıklayayım;

İnsanların düşünceleri önemlidir, fakat bir bireyin düşünceleri en önemlisidir, bir topluluk üyesi isterse o alayı yönetebilir..

İYİ OKUYALIM.

Fakat İlk önce kendimi sizlere tanıtayım(Tanımayanlar için Spoiler);

Mount & Blade ilk çıktığı zamanlar, işte o zamanlar 2007 dün gibi hatırlıyorum, bir İnternet Kafe'de oynadığımı tabi o zamanlar Singleplayer oyuncusu olduğumuz için sadece Kral Ragnar ile takılıyorduk :smile:

Ardından bir haber geldi, yeni bir Mount & Blade Warband isminde bir oyun çıkmış, Singleplayer açısından farklı değişiklikler ve mutasyona uğramış bu oyunu Multiplayer olarak daha iyi oynama fırsatım oldu, özellikle bazı Ulusal ve dış mihrakların oluşturduğu Klanlarda, hiç bir Uluslararası Turnuva'da bulunmamak beni üzen şey olmuştur, o zamandan itibaren Süvari ilgim olmuştur, sonra bir haber geldi..

Mount & Blade; Ateş ve Kılıç isimli, eski bir Polonyalı yazarın kitabından alıntı esinlerek yapılmış bu Mod 1655 yıllarında olan ve yaşanmış Doğu Avrupa krallıklarını anlatıyordu, bunu yaşamak istedim. Bir süre oyunu Singeplayer oynadıktan sonra 1-2 klanda oynadım fakat o aralar Üniversite derslerinin ağırlığı sebebiyle bıraktım.

Ben kavuştum ona, o bana kavuştu.. Napolyon Savaşları; Yıllardır oynadığım Napoleon Total War ve Empire Total War oyununun Mount & Musket devamı niteliğinde ve yeni bir oyun halinde çıkarması beni heyecanlandırdı, hemen yabancılara başlamak istedim, bir sürü çeşitli alayda bulundum, sonra 26ncı Alay'da ilk subaylığımı yaptım 2013 yılında, ardından bazı sebeplerden dolayı pasif oldum, ve tekrar geri geldiğim zaman şu anda 32ndBL gibi toplulukların çıktığını gördüm, 2014 yılında 18nci Simbirsk Alayını kurdum, ve bu ortamda geçmişte yaşanılan bazı sebeplerden dolayı bazı Alaylara İhtilal nutku edilebilecek durumlar oldu, bu sebeple insanların kötü tutumlarını kazanmış olsam'da bir çoğu oyunu bırakmış oldu, sadece ileri döneme bırakmış olduğum bir hatıranın lekesiyle yaşayacaktım her neyse tatile gittim derken insanlar dağılma ihtimalinden dolayı Simbirsk kapatıldı ve yeniden aktif olma günüme kadar 26ncı Alay'a gitmelerini belirttim, o zamana kadar geri döndükten sonra 26ncı Alay'da yeni bölüğü yönettim.. O sıra bazı sebepler çerçevesince anlaşmış olduğum durumlar neticesinde, 26ncı Alay'dan ayrılıp yeni ekibimle 82nci Alay'ın ardılı olan 27nci Vistül Alay'ını kurdum güzel bir şekilde Türk ortamında adını duyurduktan sonra, değerli dostum Borabey'in kurmuş olduğu 72nci Alay ile birleşerek, 1 Temmuz 2015 yılında 82nci Alay'ı kurduktan 3 Dönemsel şekilde topluluğu yönettim, bir süreliğine bu ortamın yüz karalığını toplum tarafından gördükten sonra bir süreliğine inzivaya çekildim, bir kaç dönem sonra 26ncı Alay'ın kurulması iznini aldım ve Türk ortamı içerisinde belki 'Tugaylar Dönemi'ni başlatmış olduğumuz Nizam-ı Cedid sistemini ortaya attım ve şu anda ki 57nci Alay(şu anda ki diyorum ki geçmişte birden fazla 57 oldu) ile birlikte kurmuş olduğumuz bu sistemden son ayrılan bizler olduk, ve ardıdan bir süre pasif kaldıktan sonra tekrardan yeni ekibimle birlikte 1 Ocak 2018 günü 82nci Alay'ın talimatını verdik ve kurduk, şu anda her şey tıkırında işliyor.. Birde Türk ortamının Avrupa ortamı içerisinde daha iyi gelişmesi için ve Türk ortamında ki sözlü ve küfürlü rekabetleri bertaraf etmek adına bazı projelerimiz olmuştur.. NWL-TR ve CNWL-TR Ligleri ve Eventler zincirimiz PRO Eventler Organizasyonluğu gibi etkinliklerimiz de vardır.. Temel ideolojik gayem Türk ortamı için Avrupa ortamlarını gerekirse bertaraf etmek dışında pasif bırakmaktır.. Fakat bu ideolojimin daha çok Türk ortamı içerisinde pek fazla benimseyen topluluk olmadığı için başarılı olanlar oldu, olmayanlar ise kendi ekseninde döndü.

Söz konusu zafere eğer zafere koşmaksa, elinden gelenin en iyisini ve bütün imkanlarını yapacaksın.

NWL-TR bazı seviyesizlikler yüzünden tarafımca kapatıldı, ikincil bir organizasyon süresince devir ve ortak arıyoruz..
CNWL-TR eğlence amaçlı yapılmış ve Süvari unutmamak için yapılmış bir ligtir..

Yeni gelecek Lig ve Turnuva bu olacak olanları bilmiyorum, aklıma eserse :smile:

Sevgiler.

En iyi Alay,En güçlü Alay; 2013 yılından beri bu sözü çok fazla duydum... İyiler oldu zamanı ve güçlü toplulukları ile bu ortam çok fazla yönetildi..

Başlangıçta bu ortamda parça parça Alaylar ile yönetimler sürüyordu bu Parça Dönemi, sonra Denge Dönemleri ile 26thRoF(Darel), 11thKGL(İpram), 67thKGL(Ottoman), 32ndBL(Hadrianus), 23rd(Quadro) ve 18th Simbirsk(General Shepherd) dengeleri oldu.. Ardından en yüksek olan 27e Vistüle(General Shepherd) ve 32ndBL(Hadrianus) dengesi, 82nd(General Shepherd) ve 32ndBL(Hadrianus) dengesi ile yürüdü bu ortam. Denge sağlamak mesele değil, mesele insanların birbirini anlaması, eğer bir ortamda denge varsa.. O ortamın bir kazancı olmaz aksine zararı olur.. Şimdi ise Tümenler Çağını kapattık gibi, Birliği bir şekilde algı olarak sağladık, tek yol sizlerin düşünceleri ve üyelerinizin azmidir..

Şimdi ise; Gerçek Birlik ve Dostluk Dönemini açalım.

En iyi yol, kendi yolunuza bakmaktır, en iyi alayın temeli gayesi Türk ortamını Avrupa'yı es geç, gerekise 200 pingle Amerika'da temsil etmektir..

Bu yol kısa veya uzun, yöneticilerin vereceği duruma ve düşüncelere göre değişir... Hepimiz Türk ortamında bulunan kişileriz, gayemiz net olduğu sürece kavga etsek bile sorun yok..

Şimdi bu ortamda bulunan, 82nci Alay'ımın ve diğer topluluklar dışında ki bütün oyunculara sesleniyorum..

En iyi alayı bulmak, sizin için bir zorluk değildir, bunu öğrenmek için biraz foruma bakınmanız sizi daha normal oyuncu seviyesine getirecektir, anket v.b. durumları bilirkişiler ile yürütün, sizlerin amacı en iyi alayı bulmak değil, bağlı olduğunuz alayı en iyi alay yapmak olsun. Eğer bunu düşünemiyorsanız, artık öğrenmiş oldunuz.. Alayını iyi yapmak isteyen projesi olsun hatta şöyle bir hashtag bile koyabiliriz.. #BirlikteEnİyiAlay bunun anlamı, birlik içerisinde olunan bir komünitenin içerisinde yer almış oyuncu topluluğu demektir..

Oyuncu olarak istediğinizi yöneticinize bildirmeyip bir başka alay liderine anlatıyorsanız, bu sizi ve bu bulunduğunuz o ortamı kötü yollara sürükleyebilir, bu ortamda ki insanların ne yapacağı belli olmaz. O yüzden çeneninizi kapatın, ve ne yapıyorsanız alayınız için iyi/kötü hareketler olacağını unutmayın!

Bu yazıyı okuduktan sonra, gerekli düşüncelerinizi bana özel mesaj yoluyla iletmenizi istiyorum arkadaşlar, iyi/kötü bunu okuyan herkesin görüşünü bütün samimiyetimle merak ediyorum..

Konuyu kilitliyorum okumanız için açtım.
Umarım bu forumda gereksiz tartışmaların olma ihtimalini ve ortamda ki liderlerin ihtiraslarını yansıtacak daha ağır konular olmaz..

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom