Mastürbasyonsuz yaşamak

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Belki dini kafama göre yorumluyorum gibi görünebilir ama baktığımızda eskiden evlenme yaşı çok daha küçüktü(diye biliyorum).Şu anda evlenme yaşı eskiye göre daha büyük.Yani karın yok evlenemezsinizde şimdilik mastürbasyon yapmayıp ne yapacaksınız?

~Mikail said:
Belki dini kafama göre yorumluyorum gibi görünebilir ama baktığımızda eskiden evlenme yaşı çok daha küçüktü(diye biliyorum).Şu anda evlenme yaşı eskiye göre daha büyük.Yani karın yok evlenemezsinizde şimdilik mastürbasyon yapmayıp ne yapacaksınız?
Sorun da bundan kaynaklanıyor. Eskiden insanlar erken yaşlarda evleniyorlardı. Birey 13'ünde falan cinsellikle tanışıyor sonra okuludur, üniversitesidir, iş arayışıdır derken evlilik yaşı yirmi altılara, yirmi yedilere sarkıyor. Şimdi düşünecek olursak 13 yaş ile 26 yaş arasında epey bi zaman dilimi var. E adam müslüman olduğu için cinsel hayatı yok bide üstüne hayat şartlarından ötürü yıllarca beklemesi gerek hal böyle olunca mastürbasyon yapmak durumda kalıyor. Güzel bi noktaya değinmişsin arkadaşım.

Lako said:
Bu ilişki misyoner pozisyonu olmalı ve oral haram. Fantezi yapılmamalı. Cinsellik ile ilgili oyuncaklar kullanılmamalı. Cinsellikten zevk alınmamaya çalışılmalı. Erken boşalmak bu ilişkilerde faydalıdır.
Yeni mezhep ?
Lakoculuk

Hocam biraz bilgi sahibi olalım lütfen,Müslüman insan özgür değildir her şeyde sınırlar vardır ve bizde sınırları zorlamamaya çalışıyoruz.Kuranda ve hadislerde sürüyle var Oral veya anal ilişki yasak dinimizce o iş yaparken cinsel organlara bakılmamalı farz olmasada mekruh olur bunlar.Elbetteki cinsellik allahın insanlara lütfudur zevki yaratanda odur cinsellik sırasında zevk alacaksın şimdiki konumuz mast olduğu için zevk almayı bırak yapmayacaksın bile ama tabiki hepimizde yapıyoruz ne kadar günah olsada yapıyoruz işte  :smile:

Kurnaz Beğ said:
Asıl senin bilgi eksikliğin var. Daha doğrusu bilgin yok. Demişsin ki mastürbasyon günahtır, yani haramdır. Günah olan şeyler haramdır çünkü.(7:33) Bir şeye haram diyebilmemiz için de Kur'an'da buna dair bir hükmün olması gerekiyor. Şahsen ben böyle bir şey göremedim. Ve şunu da ekleyeyim haram kılınmamış bir şeye haram demek, kişiyi müşrik yapar. Hadislere girecek olursak dinden çıkarsın emin ol.

Özlemişim lan seni.

Lako said:
Sana bir soru. Sevgiliyle öpüşmek caiz midir sayın Kuranist?
Hoooydaaa. Adamlar hiç değilse birinci elden gelen yargılamaya ve emirlere biat ediyorlar. Hadisçilerden 100 kat daha içtenler. Hadisçilerin rezilliklerini saysak buradan köye yol olur. Bence bunun münakaşasına yeltenme sen kaybedersin.

Kurnaz Beğ said:
Bilmiyorum sayın Hadisist. Ayrıca bunun konuyla ne ilgisi var?
Sen kurandan örnekler verince, senin kuran müslümanı olduğunu düşündü ve sana cevabı kuranda yazmayan herhangi bir soru yöneltti. ;DD

Hımm, Günah veya değil şehvet için yaparsan ruhun hasar alır. Zaten yaptıkça yaparsın hakim olmak zor. Genellikle işsiz insanların işi. Çok yoğun olursan yapacak vakit bulamazsın. :smile:

Kurnaz Beğ said:
Asıl senin bilgi eksikliğin var. Daha doğrusu bilgin yok. Demişsin ki mastürbasyon günahtır, yani haramdır. Günah olan şeyler haramdır çünkü.(7:33) Bir şeye haram diyebilmemiz için de Kur'an'da buna dair bir hükmün olması gerekiyor. Şahsen ben böyle bir şey göremedim. Ve şunu da ekleyeyim haram kılınmamış bir şeye haram demek, kişiyi müşrik yapar. Hadislere girecek olursak dinden çıkarsın emin ol.
Öyle bir sert çıkışmışki sanki adama küfür etmişim allahım ya  :meh:

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom