Marketlerde Zırh, Silah vs. hiçbirşey yok.

Users who are viewing this thread

Reyiz53

Recruit
Oyunu baya oynadım, gittim kendi krallığımı kurdum, iki ülkeyi kendi krallığıma kattım ve daha sonra gideyim evleneyim dedim. Gittim kızın babasıyla konuştum, daha sonra kızın kendini evliliğe razı ettim derken nikahlandık. Sonra evlilik işini halletmeden oyunu kayıt edip çıktım. Bir şehre girdim zırh bakmak için, bir tane bile zırh yoktu, silahçıda vs. hiçbirşey yok. Diğer şehirleri kontrol ettim durum aynı. Sorun ne olabilir?

Sorun oyunun kafayı yemesiymiş beyler :grin: Oyuna tekrar girdim, karakterim uzun saç ve sakallıyken kel ve sinekkaydı olmuş. Oyundaki herkesle evlenmişim, üstelik erkeklerle bile(ve ben bir erkeğim :grin:). Marketteki eşyalar geri geldi ama durum vahim. Kendi lordlarım harici lordları haydutlar gibi görüyor oyun, konuşunca teslim ol ve öl ve hiçbirşey yapma dışında bir seçenek yok. Anlayacağınız kafa epey gitmiş, yeni oyuna başlamayı düşünüyordum zaten, neyse...

Bir kere aynı bug benim oyunuma da olmuştu ama pazardaki malzemeler kaybolmamıştı. Sadece tüm lordlar kel, sakalsız ve suratları içe doğru büzülmüş bir haldeydi. Sonra save i sildim ve düzeldi :smile:

sorunun sebebi basit, ani bir elektrik kesintisi veya bilgisayarı güç tuşuyla kapatmış olman save yi bozmuş  aynı sey defalarca başıma geldi sorunun çözümüne gelirsek ürün yenilenme zamandı pazar düzelir fakat satış yapan tüccarların kıyafetleri geri gelmez şehir merkezine girersen görürsün ikinci secenek ise kaydı sil

söylemeyi unutmuşum savenin büyük bir kısmını kurtarma şansın var ama bu oyunu ne sıklıkla kaydettiğine bağli ben bu yüzden herk kayıdı çift yaparim, kurtarmaya gelicek olursak önce Belgelerim/Mbwarbandsavegames/Native(hangi modu oynuyosan)

bu dosyada "lastsavegamebackup" diye bir dosya olacak, bu dosya son kaydından bir önceki kayıttır, bu dosyanin adini sg00 sg01 gibisinden birsey yap ve bozuk kaydi sil(1. siradaysa 00 dir 2. siradaysa 01 dir filan)
kaydinin bir kismini veya buyuk bir kismini kurtarirsin

RaiderTurk said:
söylemeyi unutmuşum savenin büyük bir kısmını kurtarma şansın var ama bu oyunu ne sıklıkla kaydettiğine bağli ben bu yüzden herk kayıdı çift yaparim, kurtarmaya gelicek olursak önce Belgelerim/Mbwarbandsavegames/Native(hangi modu oynuyosan)

bu dosyada "lastsavegamebackup" diye bir dosya olacak, bu dosya son kaydından bir önceki kayıttır, bu dosyanin adini sg00 sg01 gibisinden birsey yap ve bozuk kaydi sil(1. siradaysa 00 dir 2. siradaysa 01 dir filan)
kaydinin bir kismini veya buyuk bir kismini kurtarirsin

Yeni oyuna başladım 137. gündeyim, o ara baya bir kayıt yaptım anlayacağın. Yani o save daha kurtarılmaz :grin:

Back
Top Bottom