M&B'le nasıl tanıştınız?

Users who are viewing this thread

2010 yılıydı yazlıkta arkadaşım getirmişti çok beğendim İstanbula gelir gelmez salisesinde aldım. Ardından mp kimler var bakiyim dedim ve buraya geldim sonra oyunun müptelası oldum.

Ben kutuyla bakışmadım, daha bebe zamanlarımda arkadaşın evde kalacaktım işte gittim masaüstü oyunlar falan, battlefield 2142 oynadık bayağı sonra command conquer oynamıştık karşılıklı işte yemeğe giderken masaüstünde tanıdık olmayan(nfs'nin, gta'nın, cs'nin arasında göze batan) Mount&Blade yazısını gördüm. "olum bu ne?" diye sorduğumda aldığım cevap "ya saçma bi oyun silcem diyorum unutuyorum" oldu. Ertesi gün arkadaş yatıyor hala ,döşek gö*lü, gittim bilgisayarla oynayayım onu mu bekleyeceğim diye açtım bilgisayarı. Benim aklımdan uçmuş olan M&B ile göz göze geldik, ulan bişi olmaz giriyorum dedim. Girdim hiç hesap falan açılmamıştı açtım bir adet başta hiç bir şey anlamadım bir kaç kez öldüm oradan oraya giderken köyde gönüllü al kısmına rastgeldim sonrasını tahmin etmek zor değil öyle 2 saat oynadım arkadaş 11 de kalktı tam savaşıyordum "oyun mu indirdin pezeveng" dedi tabi o kalradya haritasını görünce strateji oyunu sanmış herhalde dedim ki M&B sonra nete girip oyunu araştırdık sonra M&B Warband'ın çıkışına kadar idare ettim warbandı orjinal aldım aşırı oynadım sonra 1 yıl kadar hiç oynamadım WFAS ın çıkması ile birlikte bi bakayım şuna diye aldım silah hoşuma gitmedi bende M&B ile ikinci tanışmam denebilecek o fikri türettim "la okla saydırmak varken bu tüfek ne?" Warband'ı tekrar kurdum ikinci tanışmam asıl tanışmamdan daha mühim benim için. Neden yazdıyzsam artık  :neutral:

2009 yılında 2. bilgisayarıma format atmaya bilgisayarcıya gitmiştim orada bir çocuk mount blade 0.808 oynuyordu oyun hoşuma gitti istedim çoçuktan oyunu. o şekilde aldım oyunla tanıştım sonra warband  fire and sword ile bir çok zaman geçirdim :smile:

Çok yalnızdım.Sevgili buluncaya kadar bir oyuna sarılayım dedim hemen Steam'dan Spore oyununu aldım oyun bitti.Ama ortada kız mız yoktu.Sonra internetten birden karşıma çıktı.İlk önce arkadaşımdakini oynadım öyle bir hoşuma gitti ki.Paraya kıyarak kolleksiyon paketi aldım.Üstelik devam ettikçe oyun bitmiyordu.Çok da zevkliydi.O aralar kız da bulmuştum.Gerçekten süper oyun.

Not:
Ama şu aralar yalnızım.

Eraslet123 said:
Oğuz Khan said:
İlk oynadığında kaç kişi satın alıp oynamıştır ki? Ben sonradan satın aldım oyunu.
Ben direk satın aldım sorun bende mi? :roll:
Açık söylemek gerekirse zaten başta yazmıştım. Net cafede karşılaştım. Cdsini kopyalattım M&B 1.011 versiyonuydu sanırım crack yapmayı da bilmiyorum o zamanlar 6.seviyeye ulaşıp yeniden başlıyordum sürekli. Level atlamayım diye hiç savaşmazdım her level atlamamda gözlerim dolardı.  :grin: 

Okulda bilişim teknoloji dersinde tanıştım.PC'nin birinde ilk oyunu vardı.Açtım baktım çok hoşuma gitti devamı çorap söküğü gibi geldi zaten warband wfas falan derken bağımlısı olduk bannerlordu bekliyoruz.

hatırlıyorumda çok iyiydi abimle D&R gitmiştik oyunlara bakıyoduk tabi bende  ortaçağ hastalığı var böle bakınırken gözüme çarptı abimde mbye bakıyodu abime döndüm abim bana döndü böle birbirimize baktık abim alalım o zaman dedi bizde öle tanışmış olduk :smile:  bannerlord çıksada alsak artık

2008'in başında -henüz orjinal oyun ne bilmediğim dönemlerde- Bedirhan diye bir arkadaşımın evine gitmiştim.Orda bilgisayarında gördüm bu oyunu.Ey gidi az nı aradım Google'da "Mount&Blade 0.808 crack full indir" diye  :lol: Sonra 2009'un sonunda Warband çıkmıştı onu almıştım işte.

Eskiden iki arkadaşım okulda deli gibi bunu konuşuyorlardı. Dedim neymiş bu bir bakayım . İlk başlarda indirdim warbandı. Mp ye falan hiç girmedim bile kota var zaten. Sonra sp sıktı artık playstore dan aldım kontörle (rehber sağ olsun) hala kota var ama çatır çatır mp oynuyorum. Kotayı geçmiyim diye internete bile girmiyorum doğru düzgün.

Bir arkadaşımdan CD sini almıştım sonra denedim oyun sardı.Bütün oyunlarını oynadıktan sonra dedim ki bu oyun para vermeye değer, gittim aldım D&R 'den Koleksiyoncu Paketini.

Daha çok SP oynadım, MP'ye en fazla 1 saat girmişimdir toplamda.

Facebooktan bir arkadaşımın beğendiği sayfalara bakıyordum. O an karşıma M&B W çıktı. Hemen Google'dan resimlerine baktım çok güzel gözüktü. Google'a M&B W torrent yazdım indirdim. Bir iki yıl korsan oynadım. Geçen yaz playstore'dan aldım. Şu an pek oynamıyorum ama benim için büyük bir yeri var. Dövüş sistemi şu ana kadar oynadığım oyunlardaki en gerçekçi dövüş sistemi.

1-2 sene önce kuzenim vardı(hala var *** soracak varsa şimdiden) medieval total war al demiştim bir gün geldi karıştırmış felan Mount and Blade Warband diye oyunla gelmiş. Dedim ''olum bu ne lan bok gibi bişey aldın herhalde'' sonra meraklandım açtım oyunu yükledim felan sonrası belli.

16-17 yaşlarında ergen iken, ATV'de haberleri izliyordum. Birden M&B'nin haberi çıktı. Oyun çok tutuldu işte oyunun yapımcısı Türk falan. Bende tabi gurur duydum. İlk önce oyunu denemek amacıyla Demosunu indirdim. 6. seviyeye kadar geldim. Oyuna bayılmıştım, hemen nerede bulabilirim diye araştırmaya başladım ve D&R mağazasından satın aldım. Oyun o kadar güzeldi ki kalkamıyordum. Sonra Çoklu Oyunculu seçeneği ile oynamaya başladım. Artık kalkamıyordum başından annem ve babam Bilgisayarı kaldırınca 7-8 ay falan bende unuttum tabi. Sonra yeniden kurduğumda oynamaya başladım ve hala oynuyorum =)

Back
Top Bottom