WFaS M&B: Ateş ve Kılıç - Oyun içi bilgi alanı [Senaryolar, Görevler vs.]

Users who are viewing this thread

_tolga_ said:
ben lehistan senaryosuna başlayamadım daha şu albay andrzej e gidince farklı hiçbir seçenek çıkmıyo ??

lehistanla aranı geliştirmen lazım lordlardan varsa özel görev iste köylülere saldıran olursa kurtar köylüleri

lehistan senaryosunda, varşova'yı al görevinden sonra mı çıkıyo mehmed giray görevi??eğer öyleyse ne kadar sonra, biri yardımcı olabilir mi acaba??? bi de isveçli asker görevinde hangi tip isveçli asker götürcez krala?? ne götürrsem götüriim görevi bitirme seçeneği çıkmıyo...!!

ya arkadaslar lehistan senaryosunun sonuna geldim ama çar avı görevini tamamlayamıyorum. çar alexei esirim ama kralın yanına gidince görevi tamamlamak için hçbirşey cıkmıyor karsıma.sanki hçbrşey olmamıs gbi....

Arkadaşlar senaryo bu diyoruz ama senaryo oyuncuya göre şekilleniyo genelde.Verdiğimiz kararlara göre örneğin leh senaryosunda kral bana saldırmadı o 3 albay da bana sadece krallığa geri dönmem sırasında yardım etti.Kral Kiev-Allenstein-Königsberg-Bar kalesi alma gibi bi görev verdi alamıyayım diye inat ettim aldım sonra albay zagloba isyan başlattı.Burdaki karar size bağlı ben hain değilim dedim kralın yanında kaldım kral da heyecana geldi büyük lehistanı ilan ediyorum falan dedi :grin: Sonra ben bu isyancıları kestim kestim felan sonra bi ferman geldi.Kitaba göre hazırlanmış ya oyun kitabını okumamıştım ama fermanda şöyle yazıyodu.Kral jan kasimir ruslarla felan birleşip büyük lehistanı ilan etti halktan ve soylulardan tepki aldı bunun üzerine kral alt tabakadan tanınmayan Shagrath ( ben ) yanına sığıındı.Büyük bir haydut saldırısında bütün adamları ve kral öldü :/ ( o kadar korudum kralı 2miz de öldük :grin: ) Oynun senaryolu olması gayet güzel olmuş. Yoksa ilerledikçe linear (doğrudur inşallah) olmaya başlıyor.Konu için teşekkürler

LxAlperxL said:
evet başlarken bir lordda bu seçenek çıkıyormuş Nam ve Şöhret kazanmak için ne yapabilirim o lord hangisi onu soruyorum  :evil:

ben o görevi şöle yaptım:

clermont var ya başta karşılaştığımız adam biraz geliştim  adam fln topladım ona gittim konuştu meşgulüm demedi sonra dediki istersen bir tavsiye mektubu yazabilirim dedi ben yaz gülüm dedim sonra yazdığı adama gittim o secenek çıktı şan ve şöhret için ne yapabilirim diye

sende git clermont a meşgulüm derse biraz adam topla haydutlara fln saldır

Selam çar alexei ye mesaj ilet diyor, alexeinin toprağı ve ulusu yok (devirdim :grin:) kime sorcam şimdi :F

Rus senaryosu

10ur_aga said:
ya arkadaslar lehistan senaryosunun sonuna geldim ama çar avı görevini tamamlayamıyorum. çar alexei esirim ama kralın yanına gidince görevi tamamlamak için hçbirşey cıkmıyor karsıma.sanki hçbrşey olmamıs gbi....
bunu ben de yapamadım!! LÜTFEN BİRİ YARDIMCI OLABİLİR Mİ?? çarı salmayı denedim ama o seçenek de çıkmıyo.. bi kaç gün soora görev kendiliğinden oluyo mu yoksa rusların çarı fidyeyle almasını bekleyip öyle mi yakalamak gerekecek???

Arkadaşlar çarın vasalı olduktan sonra kumandan nikita odevsky gibi ismi olan birisi var. Ona gidiince şan nam ve şöhret ile ilgili seçenek çıkıyor.
Yalnız bende şu kısımda takıldım kazak atamanlığının senaryosunda. Kara gürzü aldım. Kara gürzü aldıktan sonra ne yapmam gerekiyor senaryo icabı? İvan Barabashın tarafında yer almam gerek yoksa Ataman bogdan hmelnetski nin mi?_ Senaryo icabı hangisinin tarafında yer almam gerektiğini bilmiyorum. Yada kara gürzü aldıktan sonra yapmamız gereken farklı birşey varsa bana söylerseniz sevinirim.
İnternette aradım ama kazak atamanlığını tam senaryosunu bulamadım bir yerde.

karasis said:
kazak senaryosunda denizden denize görevini yapabilen varmı??
sonda arkadaş açıklamış http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,173593.msg4174538.html#msg4174538

Rus senaryosunda Çar'a mesaj götür olayına kadar hepsini yaptım ama bende şöyle bir sorun var ben Stephan Ranzi denilen herifle işbirliği yaptım Çar'ı tahtından alaşağı ettim. şimdi İşveç kralıda bana diyorki yok efendim git Çara'a mesaj ilet hani çar? eee biz onu yok ettik!!. Gidiyorum karakter panosuna bakıyorum adam 44 gün önce kırda görülmüş. eee şimdi?? ne olacak yani saatlerdir Çarı arıyorum tüm haritada... Stephan Ranzi her şeyden bi haber...  :evil: :evil: :evil: :grin:

BEN HP LAPTOP KULLANIYORUM BENDE é TUSUNUNA BASINCA KONSOL AÇILMIYOR YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM shift+é  ctrl+é ... HERSEYİ DENEDİM OLMUYO  :sad:

Çar oldum fakat pekte umduğum gibi olmadı. Yani Çar'sın ama birine gel beni takip et diyorum asla olmaz diyor. Başka komutanlar size emir veriyor görev veriyor. :grin:

arkadaşlar cevaplarsanız çok sevinirim ben oyunda mareşal oldum 5-6 tane derebeyine beni takip et diyorum sonra bir kalemizin yanında  kralımıza(ilişkimiz 4:cool: burada bir seferberlik başlatıcam orduları burada toplayalım diyorum oda bütün derebeylerine tez uşaklarımı yollayıp haber salcam gibi bişey diyor ama ctrl+boşluk tuşuna basıp bekliyorum gelmelerini ama beni takip edenlerde yoluna gidiyor derebeyleride bana katılmıyor neden seferberlik yaptıramıyorum şimdiden sağ olun

Bu bana zomoshe köyünden görev vermişlerdi görevi yapmaya gittim geri döndüğümde köyü yağmalamışlar ne yapacağım şimdi. :grin:

BonesTTeR said:
Bu bana zomoshe köyünden görev vermişlerdi görevi yapmaya gittim geri döndüğümde köyü yağmalamışlar ne yapacağım şimdi. :grin:

cok şanssızmışsın  :razz: köyün eski haline dönmesini beklicen

Back
Top Bottom