Kuşatmada asker yönetimi

Users who are viewing this thread

Konu başlığı sadece sorum
Acaba gelecek mi?
Yani kuşatmada saldırdık/savunduk okçuları, duvar tepesindeki ve kapı önünde savaşacakları daha detaylı şekilde yerleştirebilecek miyiz?

Önce kuşatmadaki yapay zeka problemlerini düzeltsinler. Surlara dayanan merdivenlere askerler çıkmaya başladığı vakit, şayet merdivendeki birimlerden biri surlara ulaşmaya başarırsa tüm birimler o merdivene yöneliyor, diğer merdivende bir tane bile birim kalmıyor.

evet bahsettiğin durumda hali hazırda problem
ancak oyunun mentalitesini bir düşünsene
bizi lord olmaya ve toprak fethetmeye yönlendiren bir savaş simulatörü var önümüzde ancak toprak fethetmek/korumak için kuşatma savaşlarında askerlerimize talimat veremiyoruz. sıradan bir milisten hiç bir farkımız yok tüm pozisyonları iptal edip topluca geri çekilin ya da topluca saldırın diyebilmek haricinde...

En basitinden inşaa edilen kuşatma silahlarını 1-2-3-4-5 diye ekleseler buna okçu siperleri de dahil edilebilir istersek ilk olarak ok yağmuru yapabilmek vs bir kaç olay ve his ekler. Şöyle hayal edin savaş başladı uygun birimler uygun siper ve merdivene falan atanmış olacak otomatik, savaş başlar; 1 e bastınız merdiveni koyacakları yeri belli olan askerler ileri dediniz ve kısa vakit sonra 5 e basıp okçular belirlenmiş sipere ilerle dediniz, ardından 3 e bastınız kuşatma kulesini otomatik atanmış olarak kullanan askerler yine belirlenmiş bölgeye ilerle me emri vereceksiniz gibi gibi mancınık vs yi ilk başta söylemedim ama bu tür aletlerde eklenebilir de duvarı kırmak korkunç derecede kolaylaşır yada tüm duvarda ki askerleri eritebilirsiniz vs vs gibi problemler var bunları da ayrıca düşünmek gerekir.

hayal edin
yatınca yatakta hayal ediyoz
oyunu hayali canlandırmak için oynuyoruz
ama kendi kendine hep aynı sahne :smile:
artık aynı şeyleri parmaklarım otomatik yazıyor
meydan savaşında askerler yumuluveriyor hiç bir taktik atraksiyon yok... asker kılıç sallamaktan ölmek ve öldürmekten başka hiç birşey yapmıyor. bir geri çekilme, kalkan kaldırma, pozisyon koruma vs hiç bişey yok... age of empires de ki pikemandan farksız.
kuşatmada da durum aynı. orda daha feci olanı biz de hiç bi işe yaramıyoruz adı lord, kral bilmem ne kendi piyade...
ha bide kral demişken kuzaite paralı asker olarak katıldım bir kale kuşatmasına girdik. boncuk kağan kuşatma kulesine çıktı bok çuvarı gibi yuvarlandı yere düştü adam kos koca kuzait kağanı biz ise paralı asker... o en önde koşarak gitti bayıldı taaa 6-7 metre duvardan düştü biz at üstünde sağa sola bakınıyoz. yav ata o bincek biz eğerini tutucaz :smile:

dün kalktım menavlion piyadeleri 5 numaraya koydum savaş meydanında da ordunun en arkaya. soldan onlar ile düşmanı çevireyim dedim. savaş başladı piyadeler birbirine yumuldu, benim menavlionlar arkadan düşmanın soluna manevra yapana kadar savaş bitti :grin: 2 dakika ya 300 e 300 yumuldu mu birbirine sadece 2 dakika savaş...

yatınca yatakta hayal ediyoz
oyunu hayali canlandırmak için oynuyoruz
ama kendi kendine hep aynı sahne :smile:
artık aynı şeyleri parmaklarım otomatik yazıyor
meydan savaşında askerler yumuluveriyor hiç bir taktik atraksiyon yok... asker kılıç sallamaktan ölmek ve öldürmekten başka hiç birşey yapmıyor. bir geri çekilme, kalkan kaldırma, pozisyon koruma vs hiç bişey yok... age of empires de ki pikemandan farksız.
kuşatmada da durum aynı. orda daha feci olanı biz de hiç bi işe yaramıyoruz adı lord, kral bilmem ne kendi piyade...
ha bide kral demişken kuzaite paralı asker olarak katıldım bir kale kuşatmasına girdik. boncuk kağan kuşatma kulesine çıktı bok çuvarı gibi yuvarlandı yere düştü adam kos koca kuzait kağanı biz ise paralı asker... o en önde koşarak gitti bayıldı taaa 6-7 metre duvardan düştü biz at üstünde sağa sola bakınıyoz. yav ata o bincek biz eğerini tutucaz :smile:

dün kalktım menavlion piyadeleri 5 numaraya koydum savaş meydanında da ordunun en arkaya. soldan onlar ile düşmanı çevireyim dedim. savaş başladı piyadeler birbirine yumuldu, benim menavlionlar arkadan düşmanın soluna manevra yapana kadar savaş bitti :grin: 2 dakika ya 300 e 300 yumuldu mu birbirine sadece 2 dakika savaş...
:grin:

Back
Top Bottom