Krallığınızdan ayrılan lordlar hakkında...

Users who are viewing this thread

Yeni bir save açtım. Oyun yaklaşık 250. gününde. Kendi krallığımı kurdum, evlendim, bir çocuğum, 3 kale ve 4 şehrim var. Buraya kadar herşey güzel ama toprak genişledikçe aldığınız şehirleri korumak için lord ihtiyacınız artıyor. Ama lordların alayı kemiksiz.

Örneğin kendi tarafıma çektiğim 3 klan vardı ve hepsiyle ilişkim 45-50 civarıydı. Adamlara kaleler şehirler verdik. Ancak ilişkilerimiz hiç düşmemesine rağmen garip bir şekilde hepsi bağlılık yemini bozuyor ve gidiyor. Şuan bana bağlı hiçbir lord yok çünkü yine gideceğini bildiğim için uğraşmak istemiyorum.

Sorum şu; bize bağlı lordların ayrılmasını engelleyen veya azaltan bir mod var mı? veya benim atladığım bir nokta mı var?

Not: Soru daha önce sorulduysa kusuruma bakmayın. Burada ve İngilizce forumda cevabı araştırdım ama bulamadım.

Enteresan genelde toprak verdiğin zaman ayrılmıyorlar. Krallığının gücü diğerlerine göre az ise satış yapabilirler. Yani bir krallığı tamamen yutarak gücünü arttırman belki olasılığı düşürebilir. Ben genelde öyle yaptığımdan hiç bu tarz sorun yaşamadım.

İlginç benim şunan 12 şehrim var 20 klanım var sadece 1 tanesi terk etti onunda şehri anakaradan çok uzaktı koruyamadık o yüzdem

Bu bana da çok oluyor. Örneğin Vlandiyalı bir lordu ikna ediyorum, bana katılıyor. Ardından Vlandiya ile savaşırsak hemen taraf değiştiriyor. Tabi buna ek olarak tüm lordlar ile aram -100. Çünkü herkesi infaz ediyorum tam bir caniye dönüştü karakter. Böyle olunca şehir ve kaleler de onlarla birlikte gidiyor.

Tam alakalı değil ama bir şeyi daha merak ediyorum. İnfaz edince herkesle arandaki ilişki bozulacaksa neden böyle bir seçenek koymuşlar. Diğer lordlar ile ilişkini azaltmadan infaz etme var mı ki?

Bu bana da çok oluyor. Örneğin Vlandiyalı bir lordu ikna ediyorum, bana katılıyor. Ardından Vlandiya ile savaşırsak hemen taraf değiştiriyor. Tabi buna ek olarak tüm lordlar ile aram -100. Çünkü herkesi infaz ediyorum tam bir caniye dönüştü karakter. Böyle olunca şehir ve kaleler de onlarla birlikte gidiyor.

Tam alakalı değil ama bir şeyi daha merak ediyorum. İnfaz edince herkesle arandaki ilişki bozulacaksa neden böyle bir seçenek koymuşlar. Diğer lordlar ile ilişkini azaltmadan infaz etme var mı ki?
Ben buna şöyle bir çözüm buldum kendimce. Nüfuzum yüksek olduğu için bunlara destek oluyorum ve ilişkimi 20-30 civarlarına getiriyorum ki krallıktan ayrılmasınlar. Her infazdan sonra lordlarla ilişkimi kontrol edip krallık ekranın nüfuz ile destek oluyorum ve böyle krallıktaki lordlarımla aram kötüleşmiyor.

Ben buna şöyle bir çözüm buldum kendimce. Nüfuzum yüksek olduğu için bunlara destek oluyorum ve ilişkimi 20-30 civarlarına getiriyorum ki krallıktan ayrılmasınlar. Her infazdan sonra lordlarla ilişkimi kontrol edip krallık ekranın nüfuz ile destek oluyorum ve böyle krallıktaki lordlarımla aram kötüleşmiyor.
Aran kotulesmese de senden ayriliyorlar. Aran cok iyi olsada ayriliyorlsr. Toprak versende ayriliyorlar nufuz versende ayriliyorlar

Hımm. Neye bağlı olduğunu bilmiyorum tam olarak ama ben hep aramı iyi tutmaya çalışıyorum. Şuana kadar bir kişi ayrıldı sadece o da katıldıktan hemen sonra ayrıldı. Ayrılmış olduğu krallığa savaş açmıştım. Ben de çoğu kişiyi idam ediyorum ama ayrılan olmuyor.

Back
Top Bottom