Kim,hangi ayarlarda kaç FPS alıyor?

Users who are viewing this thread

FPS değerine etki eden 4 unsur vardır. Bunlar CPU hızı, Ram boyutu, Ekran kartının gücü ve VRAM boyutu. Yükleme sürelerini çok önemli ölçüde kısaltır ama FPS etkilemez.

Hocam özelliklerinizi yazabilir misiniz? Bir de özellikle muharebe büyüklüğü, gölge türü ayarlarını.

RDR 2 yi yada PUBG yi hem HDD, hemde SSD de ilk zamanlarında ( PUBG şuanda olur ) denedin mi ? denemediysen bilmiyorsun demektir. Etki derken 10 fps değil olabildiğince az, etki ettiği daha çok oynanış buda otomatikmen HDD ye göre FPS sabitlik kazancı demek.

RDR 2 yi yada PUBG yi hem HDD, hemde SSD de ilk zamanlarında ( PUBG şuanda olur ) denedin mi ? denemediysen bilmiyorsun demektir. Etki derken 10 fps değil olabildiğince az, etki ettiği daha çok oynanış buda otomatikmen HDD ye göre FPS sabitlik kazancı demek.

Denemeye gerek yok biraz ingilizceniz varsa Google' a "Does SSD effect FPS ?" yazarsanız 1.260.000 sonuca rastlarsınız. Hiçbir mantıklı kaynakta etkileyeceği yazmaz.

Kaynak 1 Buraya Tıklayın
PC GAMER konu hakkında yazısı için Buraya tıklayın
Testli Video için Buraya tıklayın

FPS değerine etki eden 4 unsur vardır. Bunlar CPU hızı, Ram boyutu, Ekran kartının gücü ve VRAM boyutu. Yükleme sürelerini çok önemli ölçüde kısaltır ama FPS etkilemez.

Hocam özelliklerinizi yazabilir misiniz? Bir de özellikle muharebe büyüklüğü, gölge türü ayarlarını.

i7 9750H 2.6Ghz
32 GB Ram
RTX2060 ekran kartı
Oyun SSD ye kurulu

oyunu geforce experience ın yaptığı optimizasyon ile oynuyorum. Muharebe büyüklüğü 500. Siege yapmam genelde.Gölge durumu statik dinamik olması lazım.

Last edited:
i7 9750H 2.6Ghz
32 GB Ram
RTX2060 ekran kartı
Oyun SSD ye kurulu

oyunu geforce experience ın yaptığı optimizasyon ile oynuyorum. Muharebe büyüklüğü 500. Siege yapmam genelde.Gölge durumu statik dinamik olması lazım.
Ben de ge force experience optimizasyonuyla oynuyorum.Oyun ici ayarlarda gölge sadece statik.Statik ve dinamik olunca hem gereksiz drop giriyor hem de böyle olağanüstü bisey olmuyor.Alti üstü dağların ağaçların gölgesi, görmeye değmez.

Bunun dışında nvidia denetim masası ayarlarından aşağıda gösterilen şekilde ayarlari yaptım.Siz de böyle deneyip yapabilirsiniz.Ha şu da var bilgisayarım öyle dolu değil

Ben de ge force experience optimizasyonuyla oynuyorum.Oyun ici ayarlarda gölge sadece statik.Statik ve dinamik olunca hem gereksiz drop giriyor hem de böyle olağanüstü bisey olmuyor.Alti üstü dağların ağaçların gölgesi, görmeye değmez.

Bunun dışında nvidia denetim masası ayarlarından aşağıda gösterilen şekilde ayarlari yaptım.Siz de böyle deneyip yapabilirsiniz.Ha şu da var bilgisayarım öyle dolu değil

Bende dinamik açık olmayınca gözüme çok kötü geliyor oyun hele haritada,savaş alanında o güneş kırılarak gelmezse cidden görsellik çöküyor. Gölgelere hareketli gölgeleride ekliyor yani hareket eden her şey askerler gibi,bence önemli .

oyunu oynarken afterburnerdan takip edin özellikle CPU kullanımı anlık olarak %100' e çıkıp iniyorsa ve o anlarda FPS drop yiyorsanız siz de benimle aynı sorundan müzdaripsiniz. Eğer FPS droplar sırasında GPU kullanımı %100 oluyorsa ekran kartı o grafik ayarlarında biraz zorlanıyor demektir. Eğer ikisi de olmuyor ama FPS drop yiyorsanız oyunun güncellenmesini bekleyin :smile:

FPS etki konusuna +1

Videoyu izledim teşekkür ederim. Ama benim bilgisayarım zayıf bir bilgisayar değil. Oyundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bilgisayarı performans modunda çalıştırırken oyunda cpu sıcaklığı 95 derecelere çıkıyor. Bende artık düşük modda çalıştırıyorum. Çok da umursamıyorum dropları bilgisayarımın güvenliğinden önemli değil. Ayrıca arkadaş dinamik açık olmayınca gözüme kötü geliyor demiş. Çok haklı :grin:

işlemci:ryzen 1500x
ekran kartı:nvdia 1060 6 gb
8GB 2400 Mhz Koç
samsun m2 ssd ye krurulu
drop üstüne droğ yitorum 24 kadar düştüğünü gördüm 200 ile 24 arası

işlemci:ryzen 1500x
ekran kartı:nvdia 1060 6 gb
8GB 2400 Mhz Koç
samsun m2 ssd ye krurulu
drop üstüne droğ yitorum 24 kadar düştüğünü gördüm 200 ile 24 arası
Ram takviyesi yapmanı öneririm oyunda şuan optimizasyon sıkıntısı olduğu için 8 gb ram yetmiyor yada tam sürüm çıkmasını bekle sonuçta önerilen ayarlarda 8 gb ramin yeterli olduğunu söylediler bunu sağlayacaklardır.

Ssd, fpsye etki etmez diyen arkadaşlar.
Doğru ekran kartı bir model farklı 60 fps yerine 65 fps oluyor, oooo fark eder tabi diyorsunuz da,Ssd gibi oyundaki fps droplari ciddi oranda azaltan, kaldıran, yukleme sürelerini kısaltan, bir şeye tıklayınca tepkime süresini hızlandıran parçayı etkisiz gibi söylüyorsunuz.

Farkı görmek için, oyunu 1 saat ssd ile oynayın, 1 saat hdd ile oynayın sonra değerlendirin.Internetteki birkaç tane test videosu ile açıklanmıyor o iş.

Doğru ekran kartı bir model farklı 60 fps yerine 65 fps oluyor, oooo fark eder tabi diyorsunuz da,Ssd gibi oyundaki fps droplari ciddi oranda azaltan, kaldıran, yukleme sürelerini kısaltan, bir şeye tıklayınca tepkime süresini hızlandıran parçayı etkisiz gibi söylüyorsunuz.

Farkı görmek için, oyunu 1 saat ssd ile oynayın, 1 saat hdd ile oynayın sonra değerlendirin.Internetteki birkaç tane test videosu ile açıklanmıyor o iş.
Yukarıda yazdıklarından sadece yükleme süresini kısaltmaya yardımcı olur SSD. Oyun performansı ile alakalı hiçbir şey depolama aygıtına bağlı değildir. Tepkime süresini kısaltmaz bu tamamen bir safsatadır. Ben sana kanıtlar sunuyorum ve daha yüzlerce kanıt sunabilirim. Sen de bana PC Gamer kadar tanınmış bir dergiden/kaynaktan konuyla alakalı bir makale bulup gösterirsen o halde konuşabiliriz. İnternetteki "birkaç" tane test videosu ile açıklanmıyorsa o iş neyle açıklanıyor? Senin videoların ile kanıt görmek isterim.

Senin söylediğine göre bilgisayarında SSD olmayan insanlar oyunlları ciddi oranda FPS droplu bir şekilde oynuyor ve aşırı yavaş tepkime süresi veriyor bla bla bla... Tamamen saçmalık

Oyun oynarken GPU ve CPU oyun dosyalarına HDD üzerinden erişmez. Oyunun gerekli dosyaları RAM içine aktarılır ve RAM normal disklere göre aşırı hızlı olduğu için oyunlarda herhangi bir takılma olmadan GPU ve CPU gerekli verilere erişir. Oyunlarda yükleme ekranlarında beklememizin sebebi de budur. Yükleme ekranı sırasında bilgisayar gerekli dosyaları RAM içine yükler, eğer HDD kullanıyorsanız bu daha uzun sürer, eğer hızlı bir SSD kullanıyorsanız bu daha kısa sürer ama eninde sonunda gerekli tüm veriler RAM içindedir. HDD ile işimiz yükleme ekranından sonra biter. Yani oyunlarda takılmaymış, tepki süresinde gecikmeymiş bunların hiçbiri depolama biriminin hızına bağlı değildir.
Cahil olma, konuşmadan önce araştır. Eğer bir fikrin yoksa verdiğim kaynakları araştır en azından

Tamam hocam haklısınız.

1)Oyunlar da FPS'ye etki eden unsurlar; Ekran kartı,RAM ve İşlemci'dir.
2)SSD'ler (Katı Hal Diskleri) HDD'lere (Mekanik Hal Diskleri) göre NANFLASH Bellek depolama yongalarına sahiptir.
3)Bu sayede Mekanik bir motoru olan,kafası ve 4 plaka dan oluşan HDD ye göre VERİ OKUMA,YAZMA ve KOPYALAMA hızında daha iyidir.

Burada kimse Yükleme ekranlarını daha hızlı yüklenmesini inkar etmedi. Burda hala inkar ettiğiniz şey yukarda olanlardan fazlası var zannetmeniz.
Saydığım maddeler den fazlasını yapmaz. Yani bunu anlamak bu kadar zor olmamalı. Hala savunuyorsanız savunun, benim umrumda olmaz.
Ancak buraya bilmeden gelen ve sizin yüzünüzden insanların yanlış bilgi edinmesinden dolayı yazıyorum.

Back
Top Bottom