Kim,hangi ayarlarda kaç FPS alıyor?

Users who are viewing this thread

Oynsyabildigimi bende biliyorum da goremedigim kare sayisi icin ekran kartimi neden yorayim. Monitorun bana verdigi deger 60. Acsam 200ede cikiyor ama bana gelmiyor. Monitorununde yuksek degerde olmasi lazim.
Droplar yedigini belirtmişsin ekran kartin baskılandığı için işlemcine binen yük buna sebep oluyo olabilir. Eğer rekabetçi oyunlar oynamiyorsan 2k bir monitöre geçmen senin için en iyisi olur.

Droplar yedigini belirtmişsin ekran kartin baskılandığı için işlemcine binen yük buna sebep oluyo olabilir. Eğer rekabetçi oyunlar oynamiyorsan 2k bir monitöre geçmen senin için en iyisi olur.
Farkindayim. Oyun aliskanligimi birakmak icin pc yi satiliga cikardim. Ama bu virus bizi eve kapatti, işten de ucretli izine cikardilar. Bu yuzden almayacagim monitor. Hatta sahibinden de her gun mesaj geliyor pc icin ama evden cikamayinca satasim gelmiyor. Yazin sonuna kadar artik bu monitor ile idare edecegim. Satmayacak.olsam en az 2k 144hz monitoru alacaktim.

Gtx 1070
Ryzen 5 1600x
16 gb ddr4 ram
Oyun HDD'ye kurulu

En yüksek ayalarda ortalama 75-80 fps, multiplayer için tüm gölgeler kapalı oynarken 90-100 fps.

Sistem gereksinimleri diye bir konu var ama orada herkes oyunun çalışıp çalışmayacağını sormuş ağırlıklı.Burada herkes sisteminin özelliklerini ve hangi ayarlarda kaç FPS aldığını(veya alamadığını:smile:) yazarsa oyunu satın almak isteyenlere fikir vermiş oluruz.

i5 9300h
Rtx 2060
16 GB Ram
Oyun Ssd'ye kurulu

En yüksek ayarlarda 120-150 fps arasi oynuyor akıcı şekilde.Ram 8 GB iken 105-120 arasi bir değer alıyordum.

Edit:Gölge ayarı sadece statik.Statik ve dinamik olunca 90-120 kadar düşebiliyor.

Bende i5 9300H GTX 1650 ve 16 GB Ram kullanıyorum. İşin ilginç tarafı işlemcinin 8 çekirdeği de minimum %75 civarı çalışıyor 4GHZ hızda ve 85 dereceden aşağı düşmüyor. Genelde işlemci kullanımı %100 oluyor ve anlık spikelar oluyor oyunda RTX 2060' ı beslerken işlemciniz % kaç kullanımda oluyor ve işlemciye full load olduğu için hiç fps düşmesi yaşamıyor musunuz ?

Bende i5 9300H GTX 1650 ve 16 GB Ram kullanıyorum. İşin ilginç tarafı işlemcinin 8 çekirdeği de minimum %75 civarı çalışıyor 4GHZ hızda ve 85 dereceden aşağı düşmüyor. Genelde işlemci kullanımı %100 oluyor ve anlık spikelar oluyor oyunda RTX 2060' ı beslerken işlemciniz % kaç kullanımda oluyor ve işlemciye full load olduğu için hiç fps düşmesi yaşamıyor musunuz ?
bende de aynı sistem sadece r5 1600 12nm var işlemci olarak. İşlemci kullanımı %70 sıcaklık ise %60 %65 lerde geziyor.

Bence gayet güzel eğer stabil bir performans alabiliyorsanız. Oyun işlemciye çok aşırı yükleniyor ve sizin sıcaklık ve load oranı güzel. Anlık bir FPS düşüşü yaşarsanız o zaman şüphelenebilirisiniz
anlık fps düşüşleri olmuyor ancak fps drop yiyorum. birde işlemci sıcaklığı bazen bir anda düşüp bir anda yükselebiliyor nadiren.

anlık fps düşüşleri olmuyor ancak fps drop yiyorum. birde işlemci sıcaklığı bazen bir anda düşüp bir anda yükselebiliyor nadiren.
oyunu oynarken afterburnerdan takip edin özellikle CPU kullanımı anlık olarak %100' e çıkıp iniyorsa ve o anlarda FPS drop yiyorsanız siz de benimle aynı sorundan müzdaripsiniz. Eğer FPS droplar sırasında GPU kullanımı %100 oluyorsa ekran kartı o grafik ayarlarında biraz zorlanıyor demektir. Eğer ikisi de olmuyor ama FPS drop yiyorsanız oyunun güncellenmesini bekleyin :smile:

oyunu oynarken afterburnerdan takip edin özellikle CPU kullanımı anlık olarak %100' e çıkıp iniyorsa ve o anlarda FPS drop yiyorsanız siz de benimle aynı sorundan müzdaripsiniz. Eğer FPS droplar sırasında GPU kullanımı %100 oluyorsa ekran kartı o grafik ayarlarında biraz zorlanıyor demektir. Eğer ikisi de olmuyor ama FPS drop yiyorsanız oyunun güncellenmesini bekleyin :smile:
işlemci kullanımı bir anda % 80 90 oluyor en fazla sonra 70 e iniyor ancak bu böyle çok hızlı oluyor. afterburner dan takip ediyorum zaten gpu kullanımında bi tık bile yok oynama hep % 65 70 böyle yani.

İşlemci %70-75-80, ekran kartı %92-93 falan.Benim ekran kartı yükü karşılıyor ağırlıklı, işlemci rahat çalışıyor.

işlemci kullanımı bir anda % 80 90 oluyor en fazla sonra 70 e iniyor ancak bu böyle çok hızlı oluyor. afterburner dan takip ediyorum zaten gpu kullanımında bi tık bile yok oynama hep % 65 70 böyle yani.
Afterburner' daki bilgiler standart olarak yaklaşık saniyede bir güncelleniyor bu bazen anık CPU, GPU yüklenmeleri için yavaş kalıyor. Afterburner ayarlarında Monitoring kısmına girip, oradan Hardware Polling Period ayarını 100 yaparsanız 100 milisaniyede bir güncellenir bilgiler. Ayarı böyle yapıp oyuna girin ve CPU load oranlarına bi bakın belki anlık %100 e vuruyor olabilir. Özellikle kuşatmada bu olayla ben karşılaşıyorum. Eğer %100 olmuyorsa ve dediğiniz gibi GPU hep %65 70 civarında ise problem sizde değil demektir. Oyunda hala memory leak sorunları vs var

Yüksek gpu kullanımı istenilmeyen değil aksine istenilen bir durumdur. Yüzde 90 -100 aralığı bir kullanım sistemin düzgün işlediği ve kartın verimli kullanıldığının göstergesidir. İşlemcide yani cpu da ise durum tam tersidir yüksek cpu kullanımı istenilmeyen bir durumdur.

Yüksek gpu kullanımı istenilmeyen değil aksine istenilen bir durumdur. Yüzde 90 -100 aralığı bir kullanım sistemin düzgün işlediği ve kartın verimli kullanıldığının göstergesidir. İşlemcide yani cpu da ise durum tam tersidir yüksek cpu kullanımı istenilmeyen bir durumdur.
Tabii ki öyledir ancak eğer V Sync açıksa vegrafik işlemcisi yazdığım gibi %100 oluyorsa maalesef arkadaşın söylediği gibi anlık FPS dropları yaşıyor olabilir biliyorsunuz 60 FPS den 59 a da düşse 30 a düşmüş gibi drop girer.

Tabii ki öyledir ancak eğer V Sync açıksa vegrafik işlemcisi yazdığım gibi %100 oluyorsa maalesef arkadaşın söylediği gibi anlık FPS dropları yaşıyor olabilir biliyorsunuz 60 FPS den 59 a da düşse 30 a düşmüş gibi drop girer.
Vsync konusunda haklısın açıkken gpu sürekli yüzde yüzü zorluyorsa ekran kartı yetersiz demektir ayar kısılması lazım.

Sistem gereksinimleri diye bir konu var ama orada herkes oyunun çalışıp çalışmayacağını sormuş ağırlıklı.Burada herkes sisteminin özelliklerini ve hangi ayarlarda kaç FPS aldığını(veya alamadığını:smile:) yazarsa oyunu satın almak isteyenlere fikir vermiş oluruz.

i5 9300h
Rtx 2060
16 GB Ram
Oyun Ssd'ye kurulu

En yüksek ayarlarda 120-150 fps arasi oynuyor akıcı şekilde.Ram 8 GB iken 105-120 arasi bir değer alıyordum.

Edit:Gölge ayarı sadece statik.Statik ve dinamik olunca 90-120 kadar düşebiliyor.

Benim bilgisayarımın özellikleri seninkinden biraz iyi. Ama bende anlık droplar oluyor.

Optimizasyon özürlü ise eder, trust me.
FPS değerine etki eden 4 unsur vardır. Bunlar CPU hızı, Ram boyutu, Ekran kartının gücü ve VRAM boyutu. Yükleme sürelerini çok önemli ölçüde kısaltır ama FPS etkilemez.
Benim bilgisayarımın özellikleri seninkinden biraz iyi. Ama bende anlık droplar oluyor.
Hocam özelliklerinizi yazabilir misiniz? Bir de özellikle muharebe büyüklüğü, gölge türü ayarlarını.

Back
Top Bottom