[Kapandı] TR Persistent World v1.0

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
GWBJ7.png

Beta4 Warband Yanıt Vermeme Sorunu

Ortam Gölgeleri [AÇIK]
Karakter Gölgeleri [AÇIK] yapın. Sorun çözülmüştür.

Banka Hakkında Duyuru

Online banka sistemi yapılmıştır. Siz bankaya para yatırdığınız veya çektiğiniz anda yönetim programına yansıtılmaktadır ve sadece 2 yöneticinin banka açma yetkisi bulunmaktadır. Bu kişiler Alexis ve Elisabeth'tir.

Sunucu
TR_Persistent_World
Slot
40
Harita
Scene 3
Durum
Aktif

Amacımız

Bu sunucunun açılmasında ki amaç Türkiye çapında Mount&Blade platformunda Role Play zevkini tattırmaktır. Bu platform sayesinde eski çağda savaşların nasıl olduğunu ve ne zorluklarla yapıldığını anlatmaktır.

Yönetim Kadrosu

Azrail
Lider Yönetici
Sunucu işleri ile uğraşmaktadır.

Alexis
Yönetici
Oyuncu raporları, rol düzeni ve banka işleriyle uğraşmaktadır.

Elisabeth
Yönetici
Oyuncu raporları, rol düzeni ve banka işleriyle uğraşmaktadır.

Assia - Richard
Yönetici
Oyuncu raporları ve rol düzeni işleriyle uğraşmaktadır.

Code:
[b]Yönetici Adı:
Tarih:
ScreenShot (SS):[/b]

Banka
Açılma ve Kapanma Saatleri

Açılış
13:00
16:00
18:00
20:30
22:00
23:00
[td][/td]
[td][/td]
[td]Kapanış
13:30
16:30
18:30
21:00
22:30
23:15
[/td]

MUaaM.png

Krallık Adı: Ehl-i Seyf
Krallığın Kuruluş Tarihi: 29/06/12
Krallığın Girdiği Savaşlar;
I. Jeruselem Kuşatması(Saldırı-Kaybedildi)
I. Praven Kuşatması(Savunma-Kazanıldı)
II. Praven Kuşatması(Savunma-Kaybedildi)
III.Praven Kuşatması(Saldırı-Kazanıldı)
II.Jeruselem Kuşatması(Saldırı-Kazanıldı)
IV.Praven Kuşatması(Savunma-Kaybedildi)
III.Jeruselem Kuşatması(Savunma-Kazanıldı)
V. Praven Kuşatması(Saldırı-Kaybedildi)
Krallığın Sahip Olduğu Kaleler: Jeruselem
Krallığın Üyeleri;
licon.gif
STF_Ulubatlı
dicon.gif
SilentMuroTR
oicon.gif
Sir_Scott
micon.gif
CheekyBoooom
micon.gif
WaffenSS
micon.gif
Artilheiro
micon.gif
Thorin
micon.gif
CaganKing
Resimler;

Town Guards

Kıyafetçi Dükkanı

Han

Çiftçi Classes

Şehir Silahçısı

Köylü için kalkan ve zırhçı

Banka

PowerGame

Gerçek hayatta yapılması imkansız ya da zor olan şeylerdir. Mesela Town sınırları içinde bir adamı öldürürseniz ya da biriyle savaşa girerseniz PowerGame yapmış olursunuz. Çünkü RP olarak o anda orası Town Guardlarla doludur ve savaşa girmek mantıklı değildir.

OOC~IC MIX

OOC olarak öğrendiğiniz RP'leri IC'de bilmemelisiniz. Yani arkadaşınız size msn'de ya da OOC yollar ile "bugün bir kaleyi kuşattık" dediyse, siz bunu her ne kadar gerçekte bilseniz de karakterinizin o krallığın çöktüğünden haberi yoktur.

MetaGame

Yazının en başında da yazdığım gibi; "Roleplay oyuncuların gerçek hayattan bağımsız olarak bir karakter oluşturması ve bu karakterin hayatını oyun içerisinde kendi oluşturduğu senaryoya göre sürdürmesidir." Yani Roleplay gerçek hayattan bağımsız olmalıdır. Şöyle düşünün, bir film setindesiniz. Sette yönetmen motor dediğinde senaryoyu oynamaya başlarsınız, adınız o andan itibaren senaryoda geçen isimdir. Karşıdaki kişinin gerçek senaryodaki ismini bilseniz bile onu senaryoya göre tanımadığınız için kamera kayıttayken ona ismi ile hitap edemezsiniz, önce ismini sormalısınız. Yani serverde de karşıdakinin ismi her ne kadar kafasının üzerinde yazıyor da olsa önce ismini sormalısınız.

Retarted

Retarted, oyuncunun sebep-sonuç ilişkisi içerisinde hareket etmesidir. Yani durduk yere bir adamı elinizdeki silah ile kesmeniz mantıklı değildir yani Saçma rol oluyor.

Smile Kullanımı

IC'de smile kullanmak yasaktır. Mesela RP'deyken birisi IC olarak bir espri yaptığında "" gibi gülme smileleri yerine q tuşundan"*Kahkaha atar." gibi emoteler kullanmalısınız.

Revenge Killing

RP dahilinde bir çatışmada vuruldunuz ve Town da veya Faction da tekrar doğdunuz. Olay yerine giderek intikam almak amacıyla onları vurmak yerine, vurulduğunuz yere dönüp yere yatmalı ve yaralı RP'si yapmalısınız.

Refusing RP

Refusing RP, size karşı yapılan RP karşılığında bu RP'ye mantıklı bir karşılık vermemektir. Mesela vurulursunuz ya da dayak yersiniz ama hiç canınız acımamış gibi adamlara vurmaya devam edersiniz. Buna Refusing RP denir. Normalde yapılması gereken şey yediğiniz yumruktan sonra yere yatmak ya da bir süre onların darbelerine karşılık verememektir.

Bug Abuse

Oyundaki buglardan yarar sağlamaktır.

Non-RP

Non RP RP'nin en önemli kuralıdır. Tek bir cümleyle anlatacağım; yaptığınız her türlü mantıksız davranış NonRP'dir (=

OffRoad

Atı sağa sola savurarak tepelerden çok yükseklerden zıplatarak yaptığınız yanlıştır.

DeathMatching

Sebepsiz yere adam öldürmek ya da çatışmaya girmektir.

Aktif Krallıklar Bu ileti altında paylaşılacaktır.

((Sürekli aktiflik gösteren üyelerin kurduğu krallıklar))

MUaaM.png

Krallık Adı: Ehl-i Seyf
Krallığın Kuruluş Tarihi: 29/06/12
Krallığın Girdiği Savaşlar;
I. Jeruselem Kuşatması(Saldırı-Kaybedildi)
I. Praven Kuşatması(Savunma-Kazanıldı)
II. Praven Kuşatması(Savunma-Kaybedildi)
III.Praven Kuşatması(Saldırı-Kazanıldı)
II.Jeruselem Kuşatması(Saldırı-Kazanıldı)
IV.Praven Kuşatması(Savunma-Kaybedildi)
III.Jeruselem Kuşatması(Savunma-Kazanıldı)
V. Praven Kuşatması(Saldırı-Kaybedildi)
Krallığın Sahip Olduğu Kaleler: Jeruselem
Krallığın Üyeleri;
licon.gif
STF_Ulubatlı
dicon.gif
SilentMuroTR
oicon.gif
Sir_Scott
micon.gif
CheekyBoooom
micon.gif
WaffenSS
micon.gif
Artilheiro
micon.gif
CaganKing
Resimler;

GhosTR said:
Hayırlı olsun.Arkadaşlar bu server neden Beta2? Beta3 Varken beta 2 olmazki..
Beta 3'te Sorun Çıkıyordu Sanırım At Falan Alırken Hata Raporu Veriyor.Hayvanlar Falan Gözükmüyordu Sanırım.

Çözümünü bulamadığımız bir sorun ile karşılaşıyoruz Beta3 de eğer Beta4 çıkarsa yakın zamanda böyle duyumlar aldım direk Beta4'e geçiş yapacağız.

- Yönetici Şikayet forumu eklendi.
- Sunucu 3 günde bir restartlanacaktır.

Yönetici Adı: Assia
Tarih: 02/07/12
ScreenShot (SS):
Azrailin 2 kale kuralının çiğnendiği ss;
99Q4w.jpg
Bir yöneticinin oyuncuyla konuşması; :smile:
LG5ec.jpg
2 Kale kuralı yine çiğneniyor ;
ub4r2.jpg

abi bu yabancılarla rol yapmak çok güzel.

gecen Almanya'da yaşayan bir türk vardı kayhan parası düşmüş bende almışım. binim param 300 diye gelmiş tepemde dikiliyor. :grin:

Hakeem said:
OOC~IC MIX

OOC olarak öğrendiğiniz RP'leri IC'de bilmemelisiniz. Yani arkadaşınız size msn'de ya da OOC yollar ile "bugün bir kaleyi kuşattık" dediyse, siz bunu her ne kadar gerçekte bilseniz de karakterinizin o mafyanın çöktüğünden haberi yoktur.

Araya samp kaynamış.  :sad:

MyBaktery said:
Assia said:
MyBaktery said:
Assia said:
İyi çekmişsin de zaten 1 saat sonra reset gelecekti,ona bakılırsa alexis de sizi kesmiş 15dk kala :smile:. 1 mikrosaniye bile yine geçmiştir unutma :wink:
Son ss öyle diğerleri değil :smile:

Zaten onun için bu yorum farkettin mi? :smile:
Yo  :shock:

yo yo yo bana doğarken öyle bi kural konmadı !

hehe çok komiksin

sordumu hatırlamıyorum !

sandalye desem büyük kapak olmazmı !

Erdali said:
MyBaktery said:
Assia said:
MyBaktery said:
Assia said:
İyi çekmişsin de zaten 1 saat sonra reset gelecekti,ona bakılırsa alexis de sizi kesmiş 15dk kala :smile:. 1 mikrosaniye bile yine geçmiştir unutma :wink:
Son ss öyle diğerleri değil :smile:

Zaten onun için bu yorum farkettin mi? :smile:
Yo  :shock:

yo yo yo bana doğarken öyle bi kural konmadı !

hehe çok komiksin

sordumu hatırlamıyorum !

sandalye desem büyük kapak olmazmı !
O sözü bi ben birde tırtıl söyleyebilir konuşmalarına dikkat et  :evil:

Hakeem said:
Çözümünü bulamadığımız bir sorun ile karşılaşıyoruz Beta3 de eğer Beta4 çıkarsa yakın zamanda böyle duyumlar aldım direk Beta4'e geçiş yapacağız.

- Yönetici Şikayet forumu eklendi.
- Sunucu 3 günde bir restartlanacaktır.
Beta 3 sorununu çözmelisiniz bence. Çünkü bakıyorum serverda 20-25 kişi var. Eğer Beta3 olsa yabancılarda bu kalabalığı görüp gelecekler ve güzel bir ortam oluşacak. Diğer türlü server 25 kişiyi geçemez diye düşünüyorum.

Arkadaşlar Ben Sizin Server ınızı Server list Göremiyorum Sebebi Nedir ? Aslında coğu server a göremiyorum belli başlı 20 30 tane server var hep aynıları hic tr server yok ne ypamma lazm ?

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom