DivineRPG DvPe 1.0-Yakında | Geliştirici Ekibi Yayınlandı !

Users who are viewing this thread

Frasper1

Banned
Sunucumuz Çok Yakında Tekrar Aktif Olucaktır.

Burada yazılan birçok sistem tamamlandı arkadaşlar ancak hala eksik olanlar var eskiyi eskide bırakıp yeniden güçlü bir rol sunucusu yapalım diyoruz fikirlerini beyan etmek isteyenler steam adresimden veya skype adresimden ulaşım sağlayıp yeni yönetim ve geliştirme ekibimize katılabilir her kim olursa olsun gelebilir maddi destek değil manevi desteğe ihtiyacımız var.

Yeni fikirlere görüşlere açığız bekliyorum hepinizi yönetim kadrosundaki arkadaşlarla hergün konuşmadayız tanışmak isteyenler belirtebilir.

Ve DivineMOD adı altında hem türkçe hemde yeni modellemeler yeni animasyonlar ile bir pw modu yapıyoruz uzun süredir uğraşıyorduk belirtmeden baya bir yol katedince bahsedelim dedik tekrardan İYİ BAYRAMLAR

Divine Persistant Earth 1.0 için

Geliştirici Ekibi:

Karakter Modelleme
-Frasper
-Karides
-Leonidas

Seslendirme
-Frasper
-Ultimate
-Batuhan

Türkçe Çeviri
-Ultimate

Çevre Modellemesi
-Asy

Çevre Aydınlatması
-Asy

Çevre Detaylandırması ve Yapı Modellemeleri
-Asy
-Karides
-Venom

Kaynak Kodlaması
-Danyele
-Rporteer
-Glenn

Hayvan Modellemeleri
-Frasper
-Asy

Ekibimiz 17 Kişi olmuştur umarım başarılı oluruz.Bazı arkadaşların ismi yoktur yabancı oldukları için sadece kodlayıcılarınkini belirttim.

GELİŞTİRİCİ EKİBE ALIMLAR AÇIKTIR MODELLEME-KODLAMA-ÇEVİRİDEN ANLIYAN ARKADAŞLAR YENİ YAPTIĞIMIZ MOD İÇİN BİZE DESTEK OLABİLİRLER.

Türkçe çevirmenlerden biri olan mehmet'e ve bir diğeri melih'e özellikle buradan teşekkür ediyorum
Modelleme için ahmet ve caverian'ada ayrıyeten teşekkürler

Ekip Alımları Açık.

Süre vermiyorum çünkü yapılan şeyler var halen sürmekte olan yeni güncellemer mevcut.

yeni arkadaşlar katıldı ekibe modelleme ile uğraşıcak kişiler yakında kendimize ait bir mod çıkartıcaz pw gibi ancak daha değişik ve kaliteli bir mod olucak.

Harita için yeni arkadaşlarımız aramıza katıldı kendileri en iyilerdendir gerçekten güzel haritalar yaptıklarını gördüm artık kendileride bizimle çalışıcak yeni modumuzdaki haritayı yapıcaklar.

Sunucu için gerekenleride yapmaktayız ancak pw odaklı değilde kendi modumuz için kodlama yaptırıyoruz tabi hali hazırda yeni şeylerde getirdik pw için.

-Esir Alabilme
-Catapult Kullanma
-Trebuchet Kullanma
-At Kilitleme
-At Besleme (Sumpter'dan başlıycak 24 saat içerisinde coursera kadar gelicek besleme olayı anlatılıcak)
-Evlerde Spawnlanma (Özel evler içine spawn)
-Zırhların Armorları Değiştirildi (Örn = Plate zırhın verdiği armor 6 arttırıldı dayanıklılığı 2 düşürüldü)
-Classların Özellikleri Değiştirildi (Örn =Serf'in toplama özelliği vb. şeyleri değiştirildi)
-Silahların Hasarları Değiştirildi (Örn = 40 vuran bastard sword 48 yapıldı)
-Sunucu Özellikleri Değiştirildi (Lokasyon = İstanbul-Ankara olmak üzere)
-Ev Satışları Otomatik Sistem Yapıldı (Parası olanın evi var bundan sonra)
-Vip Kaldırıldı
-Özel Birlik Özelliği Eklendi (Örn = Artık özel bir mekanda-kalede vb. yerlerde 10 kişiyseniz ayrı bir factionunuz olabilicek ancak bir yere bağlı olmadan tamamen size ait olan classları itemleri ona göre düzenlendi)
-Cart Horse'nin Kilidi Aldıktan 1 Saat Sonra Kalkıcak (Yani artık cart soyabiliceksiniz yoğun bir şikayet vardı bu konuda)
-Başıboş atlar 30 dakikada bir silinicek ancak atınıza 1 kere yumruk atarsanız silinmemesi için kilitliyebiliceksiniz
-madenler artık her saat 1-3-5 saatte bir spawn olucak ancak farklı farklı yerlerde geniş bir maden arazisinde herhangi bir yerde
-Courserın Hareket Hızı 14 Arttırıldı
-Plated Charger'ın Armoru Düştü
-Huntman'de artık ok gelmiycek sadece bıçak
-Lord Olduğunuzda herşeyi yapabiliceksiniz bundan sonra (serf-engineer-mastersmith-sergeant hepsi)
-Krallıkların sınırları belirlendi bu sınırlara özel bayraklar koyuldu savaş zamanı beyaz renkden kırmızı renge dönücek yani a krallığı siz iseniz b krallığına savaş açtıysanız b krallığının sınırlarına gittiğinizde gördüğünüz bayraklar kırmızı olucak savaşta olduğunuzu anlıycaksınız
-Event alanı eklendi (Pvp Arena - Boss Kill yani 1000 hp olan 1 admini öldürmeye çalışıcaksınız eğlence amaçlı)
-Classlarınızı factionunuzu paranızı vb. şeyleri artık websitedeki panel üzerinden görebiliceksiniz
-Paralar vb. Herşey yenilenicek başlangıç parası 10000 dinar olucak
-Kaleler Osmanlı kaleleri olucak ona göre dizayn ediliyor
-Hapishaneye atılan mahkumlar orada intihar edemiyecek ancak içeride 1 saat durduklarında otomatik olarak spawn noktasına ışınlanıcaklar yeniden doğmuş gibi (samp gibi yani)
-20 Saat gündüz 4 Saat gece olucak şekilde gece-gündüz olayı eklendi test edildi çalışıyor
-Sumpter horse artık cart takılabiliyor
-Tek İsim Zorunluluğu Kalktı ancak ben Frasper diye girince 1m param varsa benim bilgisayarımda gözükücek sen girersen normal gözükücek böyle yaptık daha iyi oldu
-Banka limitleri kaldırıldı istediğiniz kadar çekin-yatırın
-Banner koyma yasağı kalktı capture serbest
-Duyuru sisteminde yanınıza gelen bot kaldırıldı direk yazı olucak

Not:Bazılarınız düşünebilir arkadaşlar mümkün değil oyun desteklemez vs. diye hepsini destekliyor hepsini biraz biraz test ettik hata veren şimdiye kadar tek bir olay oldu gece-gündüz olayı onuda farklı bir yol ile hallettik umarım güzel birşeyler yaparız hayırlısı diyelim açılış için TARİH YOKTUR YAKIN ANCAK BELİRSİZ

Daha yapılan birçok şey var ancak bunlarında maddi bir karşılığı olduğu için sıkıntı şuan çalıştığımız 4 scriptci var 2 si hollandalı 1 fransa 1 almanya normalde 1 kişiye yaptırırken Danyele adlı scriptci arkadaşımızın vakti yok kendisi Battle cry of freedom oyununun kodlamasıyla uğraşıyor o yüzden ilgilenmiyordu bende alternatiflere yöneldim Glenn adlı arkadaşımız bazı özel kodlamalar onunda pek vakti yok ve 2 yeni arkadaş bunlar ise fazla para istiyor ancak sağlam iş yapıyorlar bahsetmiyorum tanınmalarını istemiyorum toplamda 680 tl gibi bir para verildi şuan bu tabi sadece pw için değil farklı şeylerde yapıyoruz şuan aklımızda güzel şeyler var neyse uzun uzun bahsettik uzun bir zamandan sonra yakın bir zamanda yeniden aktif olucaz eski eskide kaldı diyip yeni bir sayfa açıyoruz yeni adminler yeni oyuncular yeni yönetim yeni klanlar kısacası yeni bir sayfa dediğim gibi artık kimseyle uğraşmamıza gerek yok veya umursamamıza eskiyi bir kenera bırakıp hep beraber yeni bir sunucu için uğraşalım herkesden özür dilerim eğer onlara karşı bir yanlışım varsa tabi 3-4 velet dediğimiz tabirle yaptıkları şeyler hariç geriye kalan arkadaşlarımız tekrardan sunucuya başlıyabilirler herkesin eşit olucağı 0 bir ortam hiçbir şekilde teamspeak desteği verilmiyecek veya steam istekleri kabul edilmiyecek herşey oyuniçi-Website üzerinden olucak ve kesinlikle oyunculara farklı ilgi gösterilmiyecek herkes aynı olucak | Ancak suçluların banlanması halen devam etmekte yani kurallarımızda bir değişiklik yok klan üyesi olan oyuncular artık admin olabilicek ancak adminlikleri ile rol yapamıyacaklar adminlik ile girenler direkmen atılıcak ve kalıcı olarak yasaklanıcak | admin atı spawnı kalktı adminlerin atı courser olarak değişti hızlı ancak admin atı gibi çarptığında öldürmüyor canınız bile inmiyor hatta | geceye geçiş sırasında yavaş yavaş değil malesef çünkü mümkün değil direkt olarak geçiş yapıyor gece olduğunda heryer karanlık oluyor lambalar var haritanın bazı yerlerinde sadece gece olduğunda gözüküyorlar bu sayede fazla rahatsız oluyacaksınız | Haritanın 6 yerinede maden eklendi | Osmanlı haritası olarak önümüze gelicek harita kaleler ona göre dizayn ediliyor şuan | banka factionunu kaldırdık onun yerine 2 outlaw yaptık girince görüceksiniz zaten birinde kalkan amblemi birinde dikenli sopa amblemi var deniz-kara haydutları olarak | nordlar viking olarak değiştirdik daha değişik bir olay yaptık itemleri vb. herşey kalesi ona göre dizayn edildi

Daha yaptığımız çok şey var ancak pf mod hayalimiz vardı onaylanmadı yapımcısı tarafından malesef ki açamadık şimdilerde cs 1.6 ve minecraft sunucularımız mevcut 23rd_server - Tr_cav_gf - Tr_Gf - Divine_Siege - Divine_Duel gibi nw ve native sunucularımızda mevcut adminleri belirlendi başvurular tabiki hala açık sunuculara girdiğinizde yazıyor sadece 23rd sunucusunun admin alımı yoktur adminler subaylardan seçilmektedir klana girip subaylığa geldiğinizde teamspeak yetkileri sunucuyu yetkileri gibi şeyler alabilirsiniz. Stats.divinerp.com adresimiz yapımda ancak tr_cav tr_gf divine_duel sunucularındaki başarınızı bu adresimizden görebiliceksiniz ilk 50 ye kadar gösterilmekte 1. her ay başında seçilicek 2 hafta sunucu hediye hedilicek ancak sadece mb için olmuyacak 16 oyun belirledik 16 oyun arasından birinde isterse 2 haftalık sunucu açıcaz

Neyse önümüz BAYRAM gönül isterdiki bayramda açalım eğlenelim oynayalım ancak bu mümkün değil şuan için uğraştığımız şeyler var zaten 2 sunucu olarak açılıcak 1.EU_Divine_PW 2.TR_Divine_PW olarak 2 farklı ortam 1.sunucu tamamen hardcore rpg olucak 2.sunucu easy-hard arası bir kıvamda olucak sebebi rahata alışkın olmanız sizi sıkmak istemiyoruz 1.sunucu lokasyonu almanyadan onu ben sağlamıycam sadece sistemleri benden olucak sunucuyu sağolsun çok samimi olduğum bir arkadaşım sağlıyor onada ayrıyeten teşekkürler

Yazılan çoğu özellik bitti bazı kusurlar vb. şeyler var şimdi bunlarla uğraşıyoruz adminleri ayarlıyoruz kadroyu temizliyoruz maddi kaynakları belirledik herşey uygun haritayı kendimiz yapıyoruz 0 harita ilk bizim sunucumuzda görüceğiniz bir harita kesinlikle hiçbirşeyin değiştirilmiş vs hali değil tamamen custom scene olarak açılıp editlendi istanbul'u yapmaya çalışıyoruz güzel gidiyor kaleleri ona göre ayarlıyoruz

Sunucu açılış tarihine daha var ancak ne zaman olduğunu bilmiyorum bende o yüzden daha var demekle yetiniyorum daha yapıcağımız çok şey var o yüzden beklerseniz daha güzel şeyleride görürsünüz herkes davetlidir sunucuya yakın bir zaman açılıcak duyuruları burdan yapılıcak açılışta bazı şeyler paylaşıcaz sizlerle farklı bir ortam yapmak istiyoruz bu sefer kavgacı gürültücü bir ortam değilde samimi-barışık bir ortam kavga ettiğimiz reklam yapan vs. herkes gelebilir 10-20-30-40-50 fark etmez isterse 5 oyuncu herkes gelebilir ancak kurallar çerçevesinde hareket edilicek bundan sonra kavga yok kimseyi umursamıyoruz takmıyoruz artık siz değerli oyuncularımız ve sunucuyla ilgilenicez bazı arkadaşların sınavları okulu vs yoğun oluyor biliyoruz onun içinde bazı şeyler düşünüyoruz oynayamayan arkadaşların hesaplarına takviye gibi farklı olaylar denge sağlanıcak yani 5 dakika sonra 1 adamı plate dizmiş göremiyceksiniz plate sadece sergeant classı giyebilicek zaten ama neyse evet bu kadar yazdığımız yeter yakın bir zamanda sunucumuz tekrar sizler için aktif hale gelicek
şimdiden ben hayırlı olmasını diliyorum hepinize okul hayatınızda başarılar diliyorum İYİ BAYRAMLAR iyi forumlar

kendim ve ekibim adına herşeyden dolayı hepinizden tekrar özür dilerim(z) ancak tekrar belirterek söylüyorum bu sadece haksızlığa uğrayan kişiler için söylenen bir söz yeni ekibimizde oyuncularımızda sizide görmek isteriz tekrardan hepinizin BAYRAMINI kutluyorum iyi oyunlar iyi forumlar arkadaşlar

Skype = evci.cengiz , doukancnplt (minecraft hastalığından)
Steam = Frasper , Caverian
Raidcall = 123991230
Teamspeak = divinerp.rpg:9942

TÜRKİYE lokasyonumuzu sağlıyacak olan Servertaxi.com Sunucu hizmetlerinden daha kalitelisini bulmak istiyorsanız eğer daha çok aramanız gerekicek 0 lag deneyimi kaliteli sunucuları ile bizimde sunucumuzu sağlıyacak olan servertaxiye uygun fiyatları ve kaliteli sunucusu için teşekkür ediyorum(z) http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,312838.0.html

Ultimate said:
Bu işide kıvırdık mı gerisi boş :smile:

Eskiden kıvırdık mı? kıvırdık demekki herşey mümkün :grin: sadece zaman istiyor onuda artık bizim elimizde olmadığını anlarlar.

Modun Adı = DvPe 1.0 olucak

Modellemeler 2 farklı şekilde yapılıyor

Sesler tamamen türkçe hatta şöyle birşey daha düşünüyoruz bağırmalarında konuşmalarında türkçe seslendirme ekleyebiliriz daha hoş şeyler olabilir.

Gelişmeleri buradan paylaşıcam.

Naber La said:
Hayırlı olsun. Gece-gündüz ü brigthness a mı bağladınız ? öyleyse bugcular çıkacaktır.

hayır, her ne şekilde olursa olsun gece-gece olarak gündüz-gündüz olarak.

Türkçe seslendirmeler olucak.

örn = hayır evet diye bağırmalar gerçekleşicek yeni ses dosyaları yapıyoruz.

oyun içi arayüz tamamen türkçe 3-4 gün sonra görüntüler paylaşılıcak.

Frasper1 said:

Sen seslendirmede.Kim seslendiriyorsa seslendirsin kardo :grin:

Ryse[İletiYollayamaz] said:
Frasper1 said:

Sen seslendirmede.Kim seslendiriyorsa seslendirsin kardo :grin:

küfürleri batuhan seslendiricek ben kısa bir kısmı soğutucam sizi oyundan !

Back
Top Bottom