Kafamdaki önerilerin tamamını paylaşıyorum.

Users who are viewing this thread

Merhaba arkadaşlar önerilerim biraz uzun görülebilir ama yek tek öneri yapacağıma hepsini tek seferde yapayım dedim. Önerilerimi başlangıç seviyesinden kral olma seviyesine kadar kademe kademe karşılaştığım sorunları kadın ve erkek karakterler için yazdım.

1. Önerim: Oyuna başlayınca biraz çapulcu keseriz nam salıp lordun derebeyi oluyoruz. Ancak bu noktada bir öneride bulunacağım.
Bayan karakter olarak oynadığımız zaman Kral bize köy yada herhangi bir mülk vermeyeceğini söylüyor. Sadece biz bir kale alırsak ve kral ile aramız iyi olursa aldığımız kaleyi bize veriyor. Bu olay çok fazla gerçekçi. Mantıkta doğru olsa bile en azından  köy vermesi gerekir. Erkek karakterede Kale vermesi gerekir.

2. Önerim: Köyümüz yada kalemizi aldıktan sonra bir saldırı durumunda bize uyarı geliyor. Ve köye gittiğimizde yağmalamaya gelen lord yada lordların yanına gittiğimizde ne bize saldırıyorlar nede bizden kaçıyorlar. Bu konuda da bir düzenleme yapılabilir. Yani ya bizle savaşsınlar yada bizden kaçsınlar. Aynı şey Kalemiz kuşatıldığında da oluyor. Onlarca lordların arasında bekliyorum gelip bana saldırsınlar diye  ama hiç bir hareketlilik yok direk kaleye dalıyolar ben yanlarında beklerken.

3. Önerim: Köy ve kale işlerini yoluna koyduktan sonra sıra geliyor evlenmeye. Bu konuda da önerim olacak.
Öncelikle basit önerimi söyliyeyim. Evlendiğimizde eşimiz ile aramızdaki seviye %100 e çıksa daha motive edici olur.
Evlenme konusundaki önemli önerim ise Bayan karakterler evlenmek için lordlara teklif vermesi. Bu olay gerçekçilikten biraz uzaklaşmış açıkçası. Yani lorda varmak için bile lordun bi ton görevini yapmak gerekiyor. Bu konuda ciddi bir düzenlenme yapılması gerekiyor.
Bayan karakterlerin evlenmesinde bir olay daha var. Evlendiğimiz lordun krallığından çıkıp krallıklar arası düşmanlık başladığı zaman kocamız bizle savaşıp bizi esir alabiliyor. Yada biz kocamızı esir alabiliyoruz. Şahsen ben kocamı esir aldım hala kalenin zindanında duruyor. Başkasıylada evlenemiyorum. Kocamı zindana attım çıkmıyorda :grin: Bu konuda da bir düzenleme yapılması gerekir.

4. Önerim: Evlendik mutlu mesut yaşıyoruz ancak Kral olmanın zamanı geldi ve kendi krallığımızı kurduk. Kral olduktan sonra düzeltilmesi gereken önerilerim.
Lordları trafımıza çektikten sonra  lordları mutlu etmeye uğraşmamalıyız. Örneğin aramızın kötü olduğu lorda emir verdiğimiz zaman üzgünüm olmaz diyor. Biz kralmıyız yoksa lordların uşağımıyız belli değil. Seferberlik başlatıyoruz millet kalesine çekiliyor. Ziyafet veriyoruz gelen yok. Lordların isyan etmeleri doğal ancak kralın emrini ne olursa olsun yerine getirmeleri gerekir.  Konuda ciddi bir düzenleme yapılması gereklidir.

5. Önerim: Bu öneri oyun içinden ziyade geliştiricilere bir tavsiye diyeyim. Hemen hemen her yeni versiyonda yeni bir özellik yada dialog ekleme çabasındalar. Onun yerine oyun taş gibi olana kadar yeni bir özellik yada yeni dialoglar eklenmeyip sadece var olan hataların giderilmesi sağlansa çok daha iyi olacağı kanaatindeyim.

3. Önerinizde Yanılıyorsunuz.  Ben Şahsen Sarranid Krallığında Bayağı Bir Nam salmıştım.Karakterim Bayandı.Geziyordum ve Emir Glushassen(Böyleydi sanırsam)  ile Karışılaştım ve Bana Direk Evlenme Teklifini Sundu. Bende Şaşırdım Tabi xD Ancak Bnde Teklif Geldi Diye Hemen Atladım Evlendik Ve  Ondan Sonra Kocam Kalesinden Poposunu Kaldırmaz oldu(Özür Dilerim!) Boşanmak İstiyorum!!! :grin:

Back
Top Bottom