Haziran Lakırdısı

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Şimdi meslek bölümüne "İşsiz" mi yazacağız 3 ay :lol:

Cioss Julius U.X. said:
Ayro said:
Volftaym var mı bilgisayarlarda? Volftaym yoksa gelmem. Bi de loldür legender.
Anime oyunları bile var ne diyorsun sen? :lol:

Yok ben volftaym oynamak istiyorum, pro volftaymcıyım.

http://www.joygame.com/turkiyeturu/2/?sayfa=fotograflar&album=3-istanbul-adeks-kadikoy&sf=2#!prettyPhoto/3/

Not: Bu fotoğraf 7. sınıftayken çekilmiş olmakla birlikte şuanki kişiliğimle bir alakası bulunmamaktadır.

sistem çok kötü...
Hakkı olmayan bir arkadaşın annesi gelip hocaya oğlumun notunu yükselt dediğinde resmen derhal efendim deyip sözlüden 100 verip(hiç ödev yapmaz) bir de yazılılara 2-3 puan ekleyip yükseltiyorlar...
yıl sonu ortalaması 60 düşecek arkadaşa 86 düştü :sad:
Çocuğun biri 5 puan kaçırdı diye ağlıyor hoca kırmıyım diyip tam puan veriyor...
Bu genelde kızlarda oluyor tabii.

efeguclu said:
sistem çok kötü...
Hakkı olmayan bir arkadaşın annesi gelip hocaya oğlumun notunu yükselt dediğinde resmen derhal efendim deyip sözlüden 100 verip(hiç ödev yapmaz) bir de yazılılara 2-3 puan ekleyip yükseltiyorlar...
yıl sonu ortalaması 60 düşecek arkadaşa 86 düştü :sad:
Çocuğun biri 5 puan kaçırdı diye ağlıyor hoca kırmıyım diyip tam puan veriyor...
Bu genelde kızlarda oluyor tabii.
Hep misandry bunlar. Zaten bütün ülkeyi kadınlar yönetiyor, hep onlara torpil geçiliyor.

OBP geldiğinden beri çok kasmiyorlar eskisi gibi. Özelden herif 100 ortalama ile okulu bitirip 500 OBP kasinca hocalar eskisi gibi davranırsa zalim oluyorlar. Ancak sistem bozuksa yapacak bir şey yok. :meh:

Calradianın Bilgesi said:
İkinci okulu bitirdim şu forumda vay anasını. Yatakhane bomboşken nevresimsiz yataklar arasında eşyaları toplayıp son kez çıkınca okuldan biraz kötü hissettiriyor.
Onu tek yenebilecek şey aynı durumdaki yatakhanede bir odada 7-8 kişi beraber içmek. Hayatımda öyle iyi bir sanayi şarabı içmemiştim. Hani bunu da yapmadan gidemezdim o yatakhaneden 4 yıl sonra. :mrgreen:

M.BARIS said:
CavalryMan said:
Sınav gecesi 1 saat yarım yamalak bakarak takdir aldım, bir esprisi kalmadı.

Bir esprisi yok tabii. Sınıftan 1-2 kişi zar zor takdir alırken vardı bir değeri, bu şekilde pek bir anlamı yok. Eğer durum her okulda böyleyse bariz bir şekilde eğitim kalitesi de düşmüş demektir. Ben 10. sınıftayken 7 sınıf öğrenciydik 10. sınıflar olarak, Edebiyat ortalama yükseltme sınavında 2 sınıf doldurmuştuk yazın, kolay geçirmiyorlardı dersten. :grin:
Aslında sınıftan 3 kişi aldık :smile: o konu aynı sayılır ama çok bir çaba gerektirmiyor bizim arkadaşlar saçma sapan işlerle uğraşıyorlar, dersi derste dinlemiyorlar, benden saatlerce fazla çalışan yurtta kalan 2 arkadaş vardı onlar alamadı mesela gerçi onlar ders dinliyor gibi görünüyorlardı pc telefon falan yok bizde her türlü vakit öldürücü nane var. 

colombos said:
Pentagram said:
Ben mi malım o zaman anlamadım ki?  :lol:
"Ben çalışmadan herşeyi başaracak kadar zekiyim idiots!" demeye getiriyorlar bro. Boş ver bana da öğretmenlerim hep aptal muamelesi yapardı. 3.sınıfta okumayı öğrendiğim için.
Estağfurullah öyle bir şey söz konusu değil, bizim eğitim sistemi de zeki olmamıza bakmıyor dinleyip öğrendiysen kralsın, penta derste yatıp uyuyorum demişti zaten, colomboscum senin için bir fikrim yok ama senin uyuşturucu kullandığından şüpheleniyorum bir şey diyemeyeceğim.

Harlekkuen said:
Biz okul sınavı akşamı yaptık onu hobetocum, yatakhane şahane birşey lisede :lol:
Biz de YGS sonrası içtiydik biraz yatakhanede, ama içki yatakhanede yasak arka bahçede serbest olduğundan[ne kadar badassiz havası atıldı] ve kızlar da arka bahçeye gelebildiğinden arka bahçe tercih ediliyor bizde.
İye.Bepsilomicronu said:
Ben de yatılıyım var mı yapılası şeyler listeniz?
İnsanların kıymetini bil diye bir tavsiye var, bize çok yapılmıştı biz takmamıştık ana sonra giderken sürekli bunu hissediyosun.

Cemaatle hükümet arası iyiyken abilere gidiyoruz diye izin alırdık, bizim ildeki gölet-mesirelik alanının yanında ormanda kamp yapardık şaraplar-vodkalar gırla giderdi :lol:
Sabah güneşin doğuşunu elde şarap o manzarada izlemek felaket güzel olurdu. Geçen yıl son senenin verdiği gazla 8 kişilik kız-erkek grubuyla yaptık bu eylemi :iamamoron:

Etütlerde LoL ve CS:GO maçları izlerdik akıllı tahtadan, onun üzerine analizler yapardık  :iamamoron:

Kantinden kantincilik yapar, kantincimiz gelmediğinde biz açardık ve kasadan bir kuruş eksik olmazdı. (Biz dediğim okuldan rastgele bir öğrenci)

Taksici dayı ile ahbap olmak, her taksiye binildiğinde istisnasız çiftetelli açtırmak ve dayıyı gaza getirip takside oynamak  :lol:

Dostlarının, kardeşlerinin acı günlerinde her zaman yanında olmak. Her olayda birlikte olmak, gerektiğinde birlikte dayak yemek.  :wink:

İlde bulunan bir internet kafe sahibiyle iyice ahbap olmak, adama 8 kişilik oyuncu grubunuz için 8 yeni bilgisayar toplatmak ve başın sıkışınca orada kalmak yardım almak :iamamoron: Koca yürekli Rahman abimiz seni de analım :lol:

Herkesten habersiz farklı illeri keşfetmeye gitmek (3-4 yıl önce il dışındaki bir oyun turnuvasına katıldık :lol:)

Bizim okulda salı-perşembe olurdu normalde çarşı izni ama yasağın yoğun delinmesi sebebiyle bu olay kalktı, akşam 18.00'da yemek yeni 18.45 de etüt olurdu.
İstisnasız her gün çarşıda sürtüp, yemeğe genellikle yetişemeyip aşçı ustadan ve yanında çalışan ablalardan rica minnet yemek almak. Haftasonları da yemek saati olurdu sabah, biz öğlen kalkardık  :mrgreen: Koca yürekli aşçımız bizlerin gelmediğini görür, ekmek arası birşeyler hazırlardı. Ağlatacaksın bizi usta  :cry:

ODTÜ mezunu efsane İngilizce hocanızın kıymetini bilmek, tavsiyelerine uymak. Böyle adamlar her okulda yoktur belki ama öyle biri varsa kaçırmayın.

Okulun kantin sahibi koca yürekli kantinci abinizin kıymetini bilmek tabi ki. Çok kültürlü birisiydi, 3-4 tb lık film arşivi vardı ki 1940 filmlerini bile bulabilirdiniz.
Her cuma akşamı saklı kalmış bir dünya filmini, cumartesi akşamı yeni vizyona girmiş bir filmi izletirdi bize dev ekranda; özledik :sad:

Yatılıda kalmak en az 100 adet kardeş kazanmaktır, o zaman kadar off kıza bak diye gördüğün kızlara artık kardeş gözüyle bakmaktır. Elbiselerinin ütüsünü yapamadığında, söküğünü dikemediğinde o kardeşlerinden yardım alabilirsin. Aç kaldığında saat 01.00 da olsa kardeşlerini arayıp yan camdan bornoz ipiyle sarkıttıkları yemek poşetini alabilirsin. Önemli olan kardeş bilincine varmak tabi, yoksa bizde de yavşak şerefsiz çoktu.

Balodan bir önceki gece klasik olarak biraz alkol alınır (biraz  :lol:). Yakın olduğumuz kız arkadaşlar ev bulamamışlardı, aynı evi tutmuştuk ve ev dediğim tek odalı boktan bir yerdi. Biz masaya koyduk kafamızı öyle uyumaya çalıştık, kızlara yere battaniye serip üstlerine ceket örttük. Bunu anlatma sebebim, insanlara güven verin ki kardeş edinebilesiniz. Tabi ki sevgili olacak lisede ama yavşak olmayın, herkese potansiyel yazılacak kız gözüyle bakarsanız geriye döndüğünüzde çok şeyi kaybedersiniz.

En en en önemlisi, tüm kardeşlerinle irtibatı koparmamak. Ayda bir İzmir'de okuyan olsun, İstanbul'da okuyan olsun, Aydın'da olan olsun uzaklığı farketmeksizin herkes gelir buluşuruz. İlerleyen zamanda bunlar azalır ama kesinlikle koparmamaya çalışın.

Özet olarak, lisede yatılı okursanız kardeş edinirsiniz. Yatılı lisede sıkıntılar da çok olur aslında ama geriye dönüp baktığınızda aşırı derecede özlersiniz. Geçen yaz tatilinde sakallı makallı gençler ağlaştık la ne diyonuz  :lol:

İye.Bepsilomicronu said:
Ben 3 sene okudum. Her senede kapı kolunu kırdım. Sonra florasan kırdık. Bir de hocalardan gizli iskambil oyunları. Aslında daha düşünsem yapılacak çok şey çıkar da benim çok zor zamanlarda oldu. En azından o zevki bi tatmış oldum. Her yatılı okuyan öğrenciye söylediğim şeyi sana da söylüyorum. İnsanlara çok güvenme. Hiç kimse göründüğü gibi olmuyor.

Edit:Harlekkuen yazınca aklıma geldi. İnternet kafe sahipleri cidden iyi oluyor. Bizimde vardı bi tane.

İye.Bepsilomicronu said:
- Sanayide batak atmak.
- Tekelci ve tost yapan abi ile kanka olmak.
- 12. sınıfta her hafta sonu kafayı çekmek.
- Etütlerde boş geyik.
- Kantincilik yapmak.
- Sınava son akşam çalışma planı yapıp son akşam da geyik yapmak.
- Hafta sonları akşam 10'a kadar sürtüp tam kapanış saatinde yoklama verip yatakhaneye geçmek.
- Okulun yavaş interneti ile LoL atmak. Eğer telefon paketi varsa o da kabul.
- Prank.
Daha tonla şey var ama benim aklıma gelenler bunlar. :razz:

3 tane uyarı.

@UluBilge, bu tarz tavsiyeler genelde deneyimlerden çıkarıldığı için deneyimsiz olanlar çok benimsemiyor ya da uygulaması eksik kalıyor ve daha sonra deneyimleyince taşlar yerine oturuyor. Yani aslında hayattan spoiler gibi bir şey kanımca. Ama ben kıymet bildiğimi düşünüyorum, biliyorum ki bunun gibi bir ortamı kolay kolay bulamam.

@Harlekkuen, ilki çok güzelmiş :grin: ama alkole sıcak bakmıyorum/ruz.  İl keşfetmek de epey ilgimi çekti ama sonuncusu cidden bayağı iyiymiş, resmen adam size gökten ışık huzmesiyle inmiş sanırım.

@Hobeto, sanırım bazı şeyler hiç değişmiyor.  :lol:

CavalryMan said:
colombos said:
Pentagram said:
Ben mi malım o zaman anlamadım ki?  :lol:
"Ben çalışmadan herşeyi başaracak kadar zekiyim idiots!" demeye getiriyorlar bro. Boş ver bana da öğretmenlerim hep aptal muamelesi yapardı. 3.sınıfta okumayı öğrendiğim için.
Estağfurullah öyle bir şey söz konusu değil, bizim eğitim sistemi de zeki olmamıza bakmıyor dinleyip öğrendiysen kralsın, penta derste yatıp uyuyorum demişti zaten, colomboscum senin için bir fikrim yok ama senin uyuşturucu kullandığından şüpheleniyorum bir şey diyemeyeceğim.
Ders çalışmaktan o göz altları öyle

Dağ 2, 4 kasımda vizyonda, çok kaliteli olacak gibi MKE silahlar konusunda yardımcı olmuş mpt 76 lar manevra fişekleri ile  kullanılıyor ( holywood filimlerinde gördüğünüz tüm silahlar gerçek ordunun kullandığı silahlardan sadece çekirdeksiz manevra fişekleri ile ateşleniyor). Facebook sayfasına da bakın derim https://www.facebook.com/dagfilmi/?fref=ts .

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom