Haxball Cafe

Users who are viewing this thread

Astendrache

Grandmaster Knight
haxball_big.png

HaxBall Nedir?

Şahsen en çok bağımlılık yapan futbol oyunlarından birisidir.Web tabanlı oyunlar arasında en sevdiğim oyundur aynı zamanda.HaxBall'u bu kadar kaliteli ve popüler yapan şey sadeliğidir(uxc'e selam).Sadece arrow keys(veya WASD) ve X(veya -yanlış hatırlamıyorsam- Shift yada Sapce) ile oynanıyor.Beş tuş,dört parmak.Neyse olaya gelelim.HaxBall bir futbol oyunu ve haliyle amacımız gol atmak(aynştayning).Bu oyunda ise yok tiki taka yok pipi kaka falan yok.Çünkü adamlarımız,nasıl diyeyim, yuvarlak.Oynayınca anlarsınız boşverin bunu kimse önemsemiyor zaten hatta çoğu kişi okumuyor bile(edit:bak kimse okumadı  :lol:).Ama bu pasların ön plana çıktığı anlamına gelmiyor.Çünkü bu aynı zamanda pas atmayı biraz zorlaştırıyor,onu da anlayacaksınız.Dur toparlayayım;Top sürerken adamınız top sürmeyenlere,defans oyuncularına göre daha yavaş hareket eder,ama çok çok da değil.Bu nedenle ayağınızda veya her neysenizde topu fazla tutmaya gerek yok.Ya iyice cacık oldu oynayın her şeyi saniyesinde çözeceksiniz zaten.

Oyundaki Kuralımsılar
Üyelik sistemi yok.Yani yüzlerce Cristiano Ronaldo görebilirsiniz.O yüzden benim gibi özgün bir nick seçin(kripto).Oyunda odaalr oluyor.Bu odalara istediğiniz adı koyabiliyorsunuz.2 kişiden 22 kişiye kadarki tüm çift sayılar kadar oda kapasitesi ayarlanabiliyor.Yani 2 kişilik odalar var,8 kişilik var falan.Oda kurarken isterseniz giren herkesi admin yapabilirsiniz otomatik olarak.Bunu kurarken "Everyone is admin" seçeneği ile yapıyoruz.Tabi host sizsiniz;siz kapatırsanız sayfayı oda da kapanır.Adminlik birine vereyim de oda kapanmasın yok (Böyle yapanlar var diye dedim).Şifre koymak mümkün.Bunun dışında listede odanızın görünmemesini istiyorsanız onu da ayarlayabilirsiniz.E tabi öyle yapmışsanız çok büyük ihtimalle arkadaşlarınızla oynayacaksınız ve şifre koymak istemiyorsunuz falan filan.Odayı kurduktan sonra üstte(oyun başlarsa esc ile girebilirsiniz o menüye) "link" yazar.Ona tıklayıp "Copy to clipboard" yapıyoruz.Halloluyor.Başladıktan sonra rec alarak oyunu videoya alabilir ve haxballtube.com'a yükleyebilirsiniz.Maçlar ise iki ölçüye göre oynanır.Süre ve gol sayısı.En fazla 45 yada 90 dakika ayarlanabiliyordu yanlış hatırlamıyorsam.En az da 1 veya süresiz.Gol sayısının sınırını hatırlamıyorum ama o da 0 yapılabiliyor.

Lag Hakkında
Lag'ı hepimiz biliyoruz,onda sorun yok.Ama bir deyim haline gelmiş "sekme kapatın" cümlesinde bugda kalanlar var.Onlara dikkat çekmek istedim.

Forum Takımı
Nikola Tesla bir TW Forum Takımı kurdu.Liglere katılmak falan hedefleniyor.Ilgilenenler Teslaya ulaşabilir.
Airami
Amiral
Erozbey
Tesla
Dies Irae
Mosin Nagant
colombos
oranoran

Edit:Başlığı değiştirdim.HaxBall doğrusu da çok sırıtıyor başlıkta.​

Benide yaz.Hemen gelirim.Fakat acemiyim birkaç oyun oynadım ama hep attılar.Sonra oynamadım.Fakat forum arasında olursa acemide olsam gelirim.Çok zevkli bir oyun.

3vs3 yapmıştık önceden,pingim yüksek olduğu için oynayamıyordum o zamanlar.Tekrar yaparsak katılırım.

edit: Bu da önceki turnuvanın konusu
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,224120.msg5375777.html#msg5375777

Turnuvalar ne zaman başlıcak yahu?  Gaza geldim bu aralar full haxball oynuyorum. Başlatında bi yeteneğimizi sergilesek :grin:

Back
Top Bottom