Guard me seçeneği oyundan kaldırıldı mı ?

Users who are viewing this thread

Valtoin

Grandmaster Knight
gamescom videolarını izlerken gözüme çarptı bu olay.
-bu videoda f4 de guard me seçeneği var.video gamescom 2017 ye ait.
bu ise şuan oyundan bir görüntü ve bu seçenek şuan oyunda bulunmuyor.merak ettiğim şey bu oyundan tamamen kaldırıldı mı yoksa ilerleyen zamanlarda eklenecek mi.geliştiricilerden biri cevap verebilirse iyi olur açıkçası.çok büyük bir özellik olmasa da kalabalık savaşlarda bizi koruyacak 5 adam bazen çok işe yarayabiliyor.

Oldum olası MB senaryolarında hep özel bir birlik oluşturur savaş esnasında Beni takip edin komutunu uygulardım. Maksadım elbette ki korumalıklarına yönelikti ama tabi sığ bir rolden ibaretti. Ağza bir parmak bal. Varmışta, yok. Üzdü.

Büyük ihtimalle kaldırıldı, gamescom'da var olan bir özellik şuandada bulunması gerekir.
direk buna bağlayamıyorum çünkü yine 2017 yılında ki e3 videolarında sancaklar vardı.ama şuan oyunda yok optimizasyonu kolaylaştırmak için.bu mantıkla sancaklarında kaldırıldığı anlamı çıkar.bir geliştirici cevap verse de en azından emin olsak keşke.

Oldum olası MB senaryolarında hep özel bir birlik oluşturur savaş esnasında Beni takip edin komutunu uygulardım. Maksadım elbette ki korumalıklarına yönelikti ama tabi sığ bir rolden ibaretti. Ağza bir parmak bal. Varmışta, yok. Üzdü.
bende de bu durum olmuştur her zaman.mesela şehirde yanımda 5 koruma gezsin,onlara emir verebilelim istemişimdir hep.girdiğimiz role kendimizi tam anlamıyla sokan basit fakat etkili olaylar bunlar.üstüne düşülse keşke.

Beni takip edin niye sığ bir rol oluyor ki guard me seçeneği varolsaydı onda da beni takip etten farklı olucağını sanmıyorum.Temeli aynı sonuçta

direk buna bağlayamıyorum çünkü yine 2017 yılında ki e3 videolarında sancaklar vardı.ama şuan oyunda yok optimizasyonu kolaylaştırmak için.bu mantıkla sancaklarında kaldırıldığı anlamı çıkar.bir geliştirici cevap verse de en azından emin olsak keşke.
Belki de yeni şeyler getirdikçe bug'lar ortaya çıkmaya başladı.

Beni takip edin niye sığ bir rol oluyor ki guard me seçeneği varolsaydı onda da beni takip etten farklı olucağını sanmıyorum.Temeli aynı sonuçta

Hayatım en basitinden Beni takip et komutunda asker geride formasyon oluşturuyor. Beni koruyun'da önümde dursalar kâfi.

temeli aynı olsa da aynı şeyler değil bence dostum.o paylaştığım videoda enis kirazoğlu bu seçeneği kullanıyor.eğer izlersen adamların hem seni takip edip,hemde korumalık yaparak savaştığını görebilirsin.beni takip et dediğinde tam olarak bunu yapamıyorlar.

Belki de yeni şeyler getirdikçe bug'lar ortaya çıkmaya başladı.
evet olabilir.

temeli aynı olsa da aynı şeyler değil bence dostum.o paylaştığım videoda enis kirazoğlu bu seçeneği kullanıyor.eğer izlersen adamların hem seni takip edip,hemde korumalık yaparak savaştığını görebilirsin.beni takip et dediğinde tam olarak bunu yapamıyorlar.
Videoyu izlemedim bilmiyorum kendi oynadığımdan yorum yapmıştım.Haklısınız olabilir ben sürekli süvarilerime beni takip et dediğimde önüme geçiyorlar ondan öyle demiştim

Videoyu izlemedim bilmiyorum kendi oynadığımdan yorum yapmıştım.Haklısınız olabilir ben sürekli süvarilerime beni takip et dediğimde önüme geçiyorlar ondan öyle demiştim
aynen süvariler bi nebze de olsa işe yarayabiliyor atlar alanı kapladığı için istemesede seni korumuş gibi oluyorlar.

Birde şehirlerde gezintiye çıktığımızda yoldaşlarımız da yanımızda bizimle beraber geziyordu. Bu özellik oyunda var mı?
sadece bir yoldaş peşimizden geliyor.diğerlerini ekstra çağırmak gerekiyor yanımıza.

Buda bir sorun da işte naparsın çoğu zaman önüme geçip ilerlememi engelliyorlar hele Warband da piyadeler i atlılar geçemiyor attan inip peşimden geliyorlar :grin:
geliştirici cevap verse de en azından emin olsak keşke.
Çok beklersin krall

Buda bir sorun da işte naparsın çoğu zaman önüme geçip ilerlememi engelliyorlar hele Warband da piyadeler i atlılar geçemiyor attan inip peşimden geliyorlar :grin:
O sorunları sindirdim artık,hiç sorun yokmuş gibi kendi kendime rp yaparak oyunun gözümde canlılığını sürdürmeye çalışıyorum :smile:

Daha oyun tam olarak bırakın alpha'yı tam olarak alpha bile değil ne yazık ki.Kuşatmalar tam bir muâmma merdiven kullanmıyorlar kapıyı kırmayı tenezzül etmiyorlar okçuların bazıları avel avel bakıyor yani normalde kuşatma da her şeyi tam olarak yapabilseler 150 asker kaybedeceğine 350 asker kaybediyorsun warbandın güzel yanlarından birisi de rp yi sindirebilmendi bunda ne yazık ki o yok bir sorum olacak diyorsun 1 tane seçenek yok buglarla dolu. Yani benim bildiğim warband'ı en güzel yapan iki unsur kuşatma ve rp yapmaktı bunda rp nin r si yok kuşatmanın da sadece k si var

Savaşı en azından başlangıç aşamasında at sırtından yere indirmek için demircide üretilen en güçlü gönderli silah başlığını kaldırmışlar. Çift el kılıca okları savuşturma özelliği perki gelmiş (daha önce vardıysa da ben fark etmemiştim ). Klanımızın , kendimizin , yoldaş ve kardeşlerimizin gelişimi ile alakalı olarak yapılacak turnuva , yağmacı ve sığınak savaşları vs ile haritayı yaya dolaşarak atletizm , sağlık gibi gelişimlerle öyle bir hal alabiliyoruz ki guard çağırmaya pek gerek kalmıyor diyebilirim.
Geriye krallığımızı ( en solda :smile: ) tehdit edenler olmadığı zamanlarda yeni yetme kardeşimizi yanımıza alıp çapulcuların üzerine acemi askerlerle yollayıp hem kardeşimizin hem de acemi askerlerin gelişimini sağlamak. Üstelik önceden olduğu gibi askerleri üzerimize alıp eğitmek zorunda da değiliz. Kardeşimiz , askerlerin terfilerini kendi yapıyor. Atlı birimlerin terfileri için arada at tedariği yapıp ilişkilerimizi bir yandan arttırabiliyoruz da.
Tecrübe kazanan birimleri acemi kardeşimizden alıp garnizonlara veya tecrübeli birliklere takviye yapıp yeniden eğitmesi için acemi asker verebiliriz.
Ayrıca kendimizi geliştirdikten sonra yaya olarak giriştiğimiz savaşlar , geliştirmek için uğraştığınız onca zahmete değiyor diyebilirim.
Sadece kale kuşatmalarında değil normal savaşlarda da ( ilk başta birlik pozisyonlarını ayarlamak , komutanları indirmek gibi bazı gerekli durumları hallettikten sonra) attan inip yaya birliklerle birlikte düşman askerlerine girişmenin zevkini yaşayan bilir.
Can seviyesinin düşük olduğu zaman saldırı gücünün artması özelliği gibi , klan cerrahının sağlık perkinin birinde vs ayarlanacak bir özellik veya yaya olarak yere oturma , at üstünde sabit durmak gibi durumlar ile sağlık barının yavaşça dolması gibi gelişmeler uzun savaşlarda renk katabilir.

Last edited:
Back
Top Bottom