Görev Ekleme

Users who are viewing this thread

Mr.SlaYeR said:
Module dialogs anlamadım ben orayı öyle bir dosya yok.

Ne demek yok? :shock:

Bir daha indir module system'i, daha sonra module_dialogs.py'yi mevcut module system dosyana kopyala yapıştır yap. Böylece diğer dosyalar sıfırlanmamış olur.

Kürşat16 said:
Papatya yada zurafa yerine ne yazmalıyım ve bunlardaki 3 dosyaya ayrı ayrı nsıl bağlantılı oluyor ve dielogta 2şık çıkarmanın mantığı ney

Bu tip bilgiler her module dosyasının en üstünde açıklamalı olarak belirtilmiş aslında. Biraz İngilizce lazım ama.

Code:
Traceback (most recent call last):
  File "C:\Program Files (x86)\Mount&Blade Warband\Modules\Yeni Persnar V1\module\Module_system 1.158\module_dialogs.py", line 1394, in <module>
    [trp_tolga, "start", [(neg|check_quest_active,"qst_kurtar"),(neg|check_quest_finished,"qst_kurtar"),], "Kardesini Kurtar. Yerini bilmiyorum ama sana ipucu verebilirim koylu ciftcileri her zaman yoldan gecer onlara bir sor derim.","zurafa54",[]],
NameError: name 'trp_tolga' is not defined

Bu hataları alıyorum ya. buz kardeş troop ekledim. ama olmadı galiba

ekledim ekli ama sildim şimdi köy yaşlısına görev eklemek istiyorum kardeşini kurtar diye nasıl ekleyebilirim yeniyimde bu işlerde

[trp_kilicarslan, "start", [(neg|check_quest_active,"qst_kale"),(neg|check_quest_finished,"qst_kale")], "merhaba","konusma",[]],
  [trp_kilicarslan|plyr, "konusma", [], "benim icin gorevin varmi?","chatcellat",[]],
  [trp_kilicarslan|plyr, "konusma", [], "yokbisey","close_window",[]],
  [trp_kilicarslan, "chatcellat", [], "caka bey icin cellat ariyorum sen olabilirmisin?","chatcellatiki",[]],
  [trp_kilicarslan|plyr, "chatcellatiki", [], "olabilirim ve kalesini alabilirim.","chatcellatuc",[]],
  [trp_kilicarslan, "chatcellatiki", [], "kusura bakma.","close_window",[]],
  [trp_kilicarslan, "chatcellatuc", [(neg|check_quest_active,"qst_kale"),(neg|check_quest_finished,"qst_kale")]], "guzel simdi git ve kalayi ala al ele gecir ve onu oldur.","close_window",[(setup_quest_text, "qst_kale"),(str_store_party_name_link, s14, "p_town_12"),(str_store_string, s14, "str_kale_alip_gel"),(quest_set_slot, "qst_kale", slot_quest_expiration_days, 30),(call_script,"script_start_quest","qst_kale","trp_kilicarslan"),]],

[trp_kilicarslan, "start", [(check_quest_active,"qst_kale"),(party_slot_eq, "p_town_12", slot_town_lord, "trp_player")], "Kaleyi almissin.","basladik",[]],
  [trp_kilicarslan|plyr, "basladik", [], "Evet, aldim.","bitti",[]],
  [trp_kilicarslan, "bitti", [], "Tebrikler.","close_window",[(call_script, "script_end_quest", "qst_kale"),(add_xp_as_reward,1000)]],

[trp_kilicarslan, "start", [(check_quest_finished,"qst_kale")], "Selam.","papatya34",[]],
  [trp_kilicarslan|plyr, "papatya34", [], "Selam.","close_window",[]], böyle bir kodum var fakat kaleyi aldın diyalogunda unexpect indent diyor neden?

Tüfekçi Başı said:
Görüntü olursa belki hatayı görürüz.
resim : kod ise
  [trp_kilicarslan, "start", [(neg|check_quest_active,"qst_kale"),(neg|check_quest_finished,"qst_kale")], "merhaba","konusma",[]],
  [trp_kilicarslan|plyr, "konusma", [], "benim icin gorevin varmi?","chatcellat",[]],
  [trp_kilicarslan|plyr, "konusma", [], "yokbisey","close_window",[]],
  [trp_kilicarslan, "chatcellat", [], "caka bey icin cellat ariyorum sen olabilirmisin?","chatcellatiki",[]],
  [trp_kilicarslan|plyr, "chatcellatiki", [], "olabilirim ve kalesini alabilirim.","chatcellatuc",[]],
  [trp_kilicarslan, "chatcellatiki", [], "kusura bakma.","close_window",[]],
  [trp_kilicarslan, "chatcellatuc", [(neg|check_quest_active,"qst_kale"),(neg|check_quest_finished,"qst_kale")]], "guzel simdi git ve kalayi ala al ele gecir ve onu oldur.","close_window",[(setup_quest_text, "qst_kale"),(str_store_party_name_link, s14, "p_town_12"),(str_store_string, s14, "str_kale_alip_gel"),(quest_set_slot, "qst_kale", slot_quest_expiration_days, 30),(call_script,"script_start_quest","qst_kale","trp_kilicarslan"),]],

[trp_kilicarslan, "start", [(check_quest_active,"qst_kale"),(party_slot_eq, "p_castle_1", slot_town_lord, "trp_player"),], "Kaleyi almissin.","basladik",[]],
  [trp_kilicarslan|plyr, "basladik", [], "Evet, aldim.","bitti",[]],
  [trp_kilicarslan, "bitti", [], "Tebrikler.","close_window",[(call_script, "script_end_quest", "qst_kale"),(add_xp_as_reward,1000)]],

[trp_kilicarslan, "start", [(check_quest_finished,"qst_kale")], "Selam.","papatya34",[]],
  [trp_kilicarslan|plyr, "papatya34", [], "Selam.","close_window",[]],

[trp_kilicarslan, "start", [(check_quest_active,"qst_kale"),(party_slot_eq, "p_castle_1", slot_town_lord, "trp_player"),], "Kaleyi almissin.","basladik",[]],

Acaba şu ortadaki virgül fazla mı geliyor? Ben anlamıyorum böyle şeylerden, sadece dikkatimi çekti, belirteyim dedim.

Back
Top Bottom