Europe Universalis 4 oynayan varsa bi bakabilir mi?

Users who are viewing this thread

CanMamur

Veteran
Arkadaşlar ben oyuna yeni başladım oyunun birazını çözebildim  bazı sormak istediğim sorularım olacak eğer oyunu iyi bilenler yardım ederlerse çok sevinirim.

1-Oyuna Osmanlı ile başladım Konstantinopolis'i aldıktan sonra bir görev geldi şehrin adını İstanbul yap ve halkın dinini müslüman ırkı da türk yap diye daha sonra görev kısmında ki yeşil tike bastığımda ırk türk dinde de Müslüman olmuşlardı şimdi o görev kısmında ki tiklere basınca görevler tamamlanmış mı oluyor yoksa görevi başlatmış mı oluyoruz?

2-Ya bunu bi türlü anlayamadım tüccarlarımızı ve ticaret gemilerimizi bir şehre gönderirken neye dikkat etmemiz lazım oyunu Türkçe yama ile oynuyorum yolla yazan yerde üç tane kutucuğun içinde sayılar var bunlardan hangisi o gönderdiğimiz tüccarın sağladığı kazancı gösteriyor?

3- Diplomasi seçeneklerinde hak iddiası üret diye bir şey var bunu yapınca ne kazancımız oluyor başka bir devlete savaş açmamız için neden mi oluşturmuş oluyoruz?

4-Savaş zamanlarında hep isyan çıkıyor genellikle din ile alakalı bu isyanları nasıl engelleyebilirim

5-Bir devlete savaş açtığım zaman hemen müttefikleri de savaşa katılıyor doğal olarak yeniliyorum savaşmadan düşman topraklarını diplomasi yolu ile  kendimize katabilir miyiz?

6-İstikrar ve itibarımızı artırmanın yolları nedir?

7-Milli kararlar kısmında ki şeyler ne kadar önemlidir ? orada halifeliği devşirme sistemini getir gibi şeyler var biraz açıklayabilir misiniz bu milli kararları

Back
Top Bottom