En iyi asker, krallık vs. tartışma konusu

Users who are viewing this thread

assasin1 said:
alperen58 said:
En iyi bahestur dağılın  :grin:
:grin: :grin: Adam haklı beyler dağılın  :grin: :grin:
Oyunumda bir süre hilesiz oynamıştım.190. gün gibi bir şeydi.(O da pek hilesiz sayılmazdı :grin: ) Yanıma aldığım her yoldaş Bahestur ile kavga ediyordu.Sonra tabi onu attım.Bu yüzden Bahestur'u hiç sevmem.Aslında kısaca Bahestur'u sevmem yazabilirdim.Daha uzatmim ben en iyisi  :smile:

Her yoldaşın anlaşabildiği,anlaşamadığı yoldaşlar ve hoşlarına gitmeyen olaylar var köylerin ve kervanların yağmalanması,açlık,seferlerden vazgeçme,ağır zaiyatlı savaşlar,çok kanlı savaşlar,görevlerin başarısız olması,arkada asker bırakıp kaçmak ,savaştan kaçmak gibi

Batuhan123 said:
assasin1 said:
alperen58 said:
En iyi bahestur dağılın  :grin:
:grin: :grin: Adam haklı beyler dağılın  :grin: :grin:
Oyunumda bir süre hilesiz oynamıştım.190. gün gibi bir şeydi.(O da pek hilesiz sayılmazdı :grin: ) Yanıma aldığım her yoldaş Bahestur ile kavga ediyordu.Sonra tabi onu attım.Bu yüzden Bahestur'u hiç sevmem.Aslında kısaca Bahestur'u sevmem yazabilirdim.Daha uzatmim ben en iyisi  :smile:
Bahesturun öyel yaptığını hiç oyunda görmedim ben??

Arkadaşlar ben oyunu 2 3 senedir oynuyorum yanlış anlaşılmasın kendimi övmek için söylemiyorum fakat bayağı tecrübeliyim diyebilirim.Benim şu oyunda anlamadığım tek olay bir ustaişi arbalet ile ustaişi savaş yayı arasındaki saçma zarar farkı mesela ben ustaişi savaş yayı ile orta seviye bir yayayı tek ok ile öldürebiliyorum fakat aynı mesefa (denenmiştir) aynı yaya birliği ustaişi arbelet ile yapıtığım atış sonucu daha az hasar vermiş oluyorum ama hasarlara baktığımızda ustaişi arbelet 2 katı daha fazla hasar veriyor ve okçu birliklerinden en iyisi rodok keskin nişancıları bunların elindeki ler hafif kundak ama bazen bir ok yiyorum gövdeme canım bitiyor neredeyse ölücek gibi oluyorum ama yay kullanan okculardan fazla hasar vermiyor yani uzun lafın kısası arbelet birliklerde daha iyi ''player'' yani oyunu oyanyan kişi yönünden ise ''yay'' daha iyi diyebilirim.Arbeletle oynamak istiyorum fakat yayın hasar farkı cazibesine her seferinde yenik düşüyorum :'(. Ben bunu şu olaya baglıyorum yetenek puanları verirken falan güçlü germe özelliği mi bu hasar farkının sebebi oluyor.Bu konu hakkında bilgili kişileri cevap vermelerini rica ediyorum.

kabus23 said:
Arkadaşlar ben oyunu 2 3 senedir oynuyorum yanlış anlaşılmasın kendimi övmek için söylemiyorum fakat bayağı tecrübeliyim diyebilirim.Benim şu oyunda anlamadığım tek olay bir ustaişi arbalet ile ustaişi savaş yayı arasındaki saçma zarar farkı mesela ben ustaişi savaş yayı ile orta seviye bir yayayı tek ok ile öldürebiliyorum fakat aynı mesefa (denenmiştir) aynı yaya birliği ustaişi arbelet ile yapıtığım atış sonucu daha az hasar vermiş oluyorum ama hasarlara baktığımızda ustaişi arbelet 2 katı daha fazla hasar veriyor ve okçu birliklerinden en iyisi rodok keskin nişancıları bunların elindeki ler hafif kundak ama bazen bir ok yiyorum gövdeme canım bitiyor neredeyse ölücek gibi oluyorum ama yay kullanan okculardan fazla hasar vermiyor yani uzun lafın kısası arbelet birliklerde daha iyi ''player'' yani oyunu oyanyan kişi yönünden ise ''yay'' daha iyi diyebilirim.Arbeletle oynamak istiyorum fakat yayın hasar farkı cazibesine her seferinde yenik düşüyorum :'(. Ben bunu şu olaya baglıyorum yetenek puanları verirken falan güçlü germe özelliği mi bu hasar farkının sebebi oluyor.Bu konu hakkında bilgili kişileri cevap vermelerini rica ediyorum.
Eğer oyun aşırı derecede gerçekse (ki pek sanmıyorum) kol kuvvetiyle çekilen yayı istediğimiz kadar çekebiliriz.Fakat bir arbeleti anca altındaki çubuğun olduğu yere kadar çekebiliriz.Bundan kaynaklanıyor olabilir bi ihtimal.

assasin1 said:
kabus23 said:
Eğer oyun aşırı derecede gerçekse (ki pek sanmıyorum) kol kuvvetiyle çekilen yayı istediğimiz kadar çekebiliriz.Fakat bir arbeleti anca altındaki çubuğun olduğu yere kadar çekebiliriz.Bundan kaynaklanıyor olabilir bi ihtimal.
Olabilir dediğim gibi saçma gelen şey güçlerene baktığımda ustaişi arbalet 68 zarar ustaişi savaş yayı 31 zarar ama gerçekte tam tersi :smile: ve oyunda ki yaylı okcular az vuruyor kundaklılara göre./b]

kabus23 said:
assasin1 said:
kabus23 said:
Olabilir dediğim gibi saçma gelen şey güçlerene baktığımda ustaişi arbalet 68 zarar ustaişi savaş yayı 31 zarar ama gerçekte tam tersi :smile: ve oyunda ki yaylı okcular az vuruyor kundaklılara göre./b]

Çok üstünde durmaya gerek yok aslında ama sen bilirsin tabii.

En iyi Yoldaşlar; Borcha =  İz sürme, yol bulma, tespit etme, talimcilik
                          Jeremus= Yara bakımı, cerrahlık, ilk yardım, mühendislik

Level 21 'e geldikleri zaman bu yoldaşların yukarıda ki özelliklerin hepsini 10 yaparım ve işime bakarım. Asker olarak Rolf benim favorim. Çift elli bir kılıç veririm önüne geleni doğrar.

En iyi Asker; Atlı birlikler de Svadyalı Şovalye. Memlük atlılarından artısı +5 sağlık ve +1 kalkan özelliğidir. Fakat memlüklülerin bayıltma özelliği çok işe yarıyor. Ben bundan dolayı memlüklüleri kullanıyorum. Piyade olarak da tabii ki Nord Kahramanları... Okçu olarak ta her zaman yakın dövüşlerde de iyi olduğu için rodok keskin nişancıları olmuştur.

En sevdiğim lord ise benim yoluma kendini adamış olan lorddur :smile:

allahım ya fıttırcam en sonunda bıktım şu rodoklardan!!!

şöyle izah edeyim;
ben swadya forever olarak oynuyorum oyunu ve leydi tibal çok güzel sarışın bir leydi, babası adam olmadığı için elinizi çabuk tutun yoksa babası swadyadan ayrılıyor ve belli zaman sonra kalradyayı terkediyor. (aynı zamanda ben leydilerin ekonomik yararını pek görmedim ama leydi tibal olsun para feda olsun ona)

savaşa gelelim. Meydan savaşlarında en sağlam birlik bence swadialılar, çünkü şovalyeleri seher yıldızı kullanıyor çok güçlüler ama ben swadya müttefiki olarak şunları söylüyorum;
rodok keskin nişancıları yüzünde kalkanımı bırakamıyorum ve kime darbe yerleştireyim desem ok böğrüme saplanıyor, ha olmadı şans eseri adamlarımla meşgul oldu diyelim, ee bu sefer de çavuşların falan en tecrübesizinde maşallah uzunluğuna laf olmaayan mızlarklar var. tam dalayım derken mızrak sokuyorlar yada atımı durduruyorlar ve keskin nişancılarda fırsatçı olmuş küt yere bayıldık.

zaten bu adamlardan kale almak zor olduğu için genelde kalelerine pek saldırmam.

En kolay yendiğim krallık kergitler ve sarranid hiç bir şekilde zorlanmıyorum zırhım kalın ok yesem bile sıkıntı olmuyor ve sarranidler hiç zorlamıyorlar zaten bazıları mızrak atıyor onun dışında no problem.

norları pek sevmem birliğim sadece swadia şovalyelerinden oluşuyor. nordlar hep ölüyor ama swadialı adamlarım az ölüp bayılıyorlar.

yoldaşlara geleyim. kesinlikle alayen, ymira, bunduk, artimenner, frientis, deshavi, bahestur ve jeramus. bunlar iyi anlaşan ve yararlı insanlar. lezalit ile bozuşan var diye alamıyorum onuda severim.

Alayen; Bu adam benim en güçlü savaşçım ve aynı zamanda çevik ve güce verdiğim için bu adamın yağmacılık özellinden faydalanıyorum. Dengeli ağır süvari kılıcı(zarar 36k, hız 99, ağırlık 1.8 ) veririm eline ve bir adet meşur nord kalkanı veririm kuşatmalarda benle beraber ölmediği oluyor.

Frientis; Bu adam çok güçlü bir savaşçı buna grup özelliği vermiyorum savaşması yeterli. Çift elli pala(hız 99, zarar 47k üff) veriyorum eğer şanslıysa oklardan zarar almıyor ve sonucunda doğramadık adam bırakmıyor.

Bunduk; Bu adamda frientis gibi çok sağlamdır grup özelliği yok. Bunada Dengeli balçaklı mızrak(hız 96 ve ağırlık çok iyi deliyor), en iyilerinden arbalet ve ok veriyorum kuşatmalarda iyi oluyor. ve alan savaşlarındada koltuklanmış kargı vuruşu yapıyor hep(balçaklı mızrakla koltuklanmış kargı vuruluyormuydu yaw  :???:  :lol: sallıyorum işte mahvettim herşeyi)

Ymira; Alayenin manitasıdır ve alayeni eğlendirsin diye aldım gruba  :mrgreen: şaka yapıyorum bu 1 lvl olduğı için çok güçlü bir npc oluyor ben bunu da 12 güç ve çeviklikle sınırlayıp delici alet veriyorum dengeli asker çekiciydi galiba iyidir o. lezalit yokluğunda bu hatun askerlerime talimcilik yapıyor. böyle bir sarışınla talim işi pek iyi olsa gerek  :grin:

Deshavi; Genelde tek elli delici silah veririm ve iyi savaşır ama güç ile çeviklik 12 de bırakırım çünkü yön bulma ve uzağı görmede işime yarasın diye zekaya veririm. Aynı zamanda kalkan ve delici çekiciyle çok işime yarar. Dengeli ağır süvari kılıcı yada dengeli elit pala(35k zarar, 103 hız, 1.5 ağırlık) iyi iş görür ama bazen sekme yapabiliyor onlar.

Bahestur; Bu adam benden tuz isteyip duruyor ama ben yinede severim bu herifi. kütük kergit olduğu için atlı okçuluk falan iyidir ama ben bunu alayen gibi dengeli ağır süvari kılıcı veririm eline ve aynı alayen gibi sağlam bir savaşçı olur.

Artimenner; Kuşatmalarda iyidir güç 15 çeviklik 12 gerisi zeka veriom çünkü bu adam mühendis. Dengeli elit pala veyahut dengeli ağır süvari kılıcıyla iyi iş çıkartır. Köylere değirmen falan kurmak istersek saolsun işi ucuza halleder ve kısa sürmesini sağlar.

Jeramus; Bu zaten bilirsiniz doktor bu adam. güç ve çeviklik 12 gerisi full zeka. cerrahlık, ilk yardım, yara bakımı, bu işlerde yardımcım olur. Dengeli elit pala veya dengeli ağır süvari kılıcıyla iyi iş çıkartır.
=======================================
ilk başlarda dengeli elit pala yada dengeli asker çekici veririm çünkü kılıçları hızlı sallıyorlar yada çekiçler sekme yapmadan bazende tek vuruşla öldürebiliyorlar.

çok şey yazdım umarım yararlı olur.

bu arada elime geçen kalelere mümkünse sadece rodok keskin nişancısı koyarım. çünkü hem iyi savaşırlar çekiçleriyle hemde az geride olan nişancı ok atıyor gelip vurmak yerine yani iyi savaşırlar.

Tersiyersin said:
Ymira'dan sonrasını okumadım. Çok baydı ya. Bilinmeyen bir şeyden bahsetmemişsin yani.

bilindiğini nerden biliyorsun müneccip falanmısın sen?
o zaman niye kimse bahsetmemiş bunlardan? 8 tane npc ve bunlar ölmeyen 8 şövalyede diyebiliriz ama millet 2 yada 3 taneden bahsetmiş hep.

TamamSıkıntıYok said:
Tersiyersin said:
Ymira'dan sonrasını okumadım. Çok baydı ya. Bilinmeyen bir şeyden bahsetmemişsin yani.

o zaman niye kimse bahsetmemiş bunlardan? 8 tane npc ve bunlar ölmeyen 8 şövalyede diyebiliriz ama millet 2 yada 3 taneden bahsetmiş hep.
Evet arkadaşım hepimiz cahiliz, bi tek sen biliyosun

Black Champion said:
TamamSıkıntıYok said:
Tersiyersin said:

Evet arkadaşım hepimiz cahiliz, bi tek sen biliyosun

ya ben şimdi kimseye cahil demedim niye herkes bana çıkışıyor kötü birşeymi yazdım acaba?

hem bu konuda en iyi şudur budur diye tartışmamız lazım bu konunun amacı bu. belki sen çıkıp hayır bu 8 npc değil diğer uyumlu npc leri saysan tamam diycem ama sen burda benim şahsıma tartışma açmak niyetindesin ama konunun amacı bu değil sen şimdi niye saptırıyorsun ki?

Back
Top Bottom