Documentare istorice

Users who are viewing this thread

SeRgYu

Sergeant at Arms
Na ca am dat iar lovitura cu un nou thread :lol:,de data asta pe tema istorica,postati si voi documentare istorice interesante si dati-va cu parerea.Incep eu:
The Battle of Chernobyl :

http://www.youtube.com/watch?v=yiCXb1Nhd1o

Foarte interesant,foarte detaliat,ce se poate intampla atunci cand omul trateaza lucruri importante cu neglijenta :???:.Ma mir *** de nu s-a intamplat asa ceva si in Romania,pai deh,avem deja destule pacate  :razz:
 
Foarte interesant,foarte detaliat,ce se poate intampla atunci cand omul trateaza lucruri importante cu neglijenta :???:.Ma mir *** de nu s-a intamplat asa ceva si in Romania,pai deh,avem deja destule pacate  :razz:

Chiar daca nu s-a intamplat la noi , credema ca am fost afectati
 
  In Fetesti aveam anual alarme de exercitiu. Daca auzeai sirena si erai pe strada, trebuia sa intri in primul bloc, iar oamenii din apartamente erau obligati sa te primeasca. Paturi in geamuri (n-am idee de ce) si pastile cu iod parca. Ne dadeau gratis pastile din alea anual. In fine, treburi serioase care cu timpul s-au uitat, pentru ca recent nu s-au mai facut. Oricum acum eu stau la Suceava, deci... nu prea mai imi pasa.
 
Back
Top Bottom