Directx 7 mi Directx 9 mu?

Users who are viewing this thread

Afrandez said:
Dx7. Sebebini anlamak için çürük bir PC size yeterli olur diye düşünüyorum, uzun uzun anlatmaya gerek yok
Arkadaşa anlatmaya çalıştım ama bilgisayar ile ilgili bir bölüm okuduğunu söyleyerek bütün söylediklerimi reddetti

Dx7 olmasa oyunu bırakırdım.
Arkadaşında hehalde i7 7800 k işlemci ve nvidia 1080 ekran kartı var ki dx7 ve dx9 un performans farkını test etmeye bile gerek duymamış.

Konuyu hortlatıyorum ama, bilgisayar gurusu değilim, dx7 ve dx9 farkını bilemem fakat oynadığım başka bir oyunda dx11 den 70 fps alırken dx9dan 40-50 fps alıyorum. Bunu o oyunu oynayanlar, YouTube'da performans rehberi verenlerde onaylıyor kesinlikle önermiyor.

Directx 7 ve 9 Vista altı için programlanmış iken 11 Vista ve üstü için programlanmıştır. Yani işletim sistemin W7 ise Dx11 destekleyen bir oyunda dx 11 destekleyen harici veya dahili bir ekran kartın varsa 11'de daha yüksek fps alırsın.

Ama 7vs9' da W7 kullanıcısı isen ki çok büyük çoğunluk öyle ikiside boktan olacağı için 7 daha çok fps verir. İşlenecek görüntü düştüğünden dolayı.

Back
Top Bottom