Dil Dosyası Oluşturmak

Users who are viewing this thread

Merhabalar, Bugün sizlere yeni bir dil dosyasının nasıl oluşturulacağını göstereceğim. Bu yapacağımız ufak işlem sayesinde mod yapımcılarının ve çevirmenlerin işlerinin bir hayli kolaylaşacağını söyleyebilirim.

1- Warband'ı pencereli olarak açın. (Alt+Enter)
2- Sol üst köşedeki View>Create Language Template>Mark non-Translated Lines'a tıklayın.

Böylece M&B serisinden herhangi bir oyunun kurulu olduğu dizinde new_language adında bir klasör oluşacaktır. Bu klasörün içinde kullandığınız modülün dil dosyaları bulunacaktır. Buradan rahatça dil dosyaları üzerinde değişiklik yapabilirsiniz. Sonunda {***} bulunan satırlar üzerinde değişiklik yapmadığınız satırlardır.

View'e bastığınızda gelen diğer seçenekler;

Set Debug Mode Folder: Buradan üstünde değişiklik yapmak için kullanacağınız modül sistemi belirtebilirsiniz.
Debug Mode Window: Buradan module_scripts dosyası üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.
Restore Module Data: Hatalı model,kaplama vs. gibi nesneleri bulur.
Reset PostFx: Adı üstünde PostFx'i resetler

Önemli değil :grin: Çok basit bir şey olsada Türkçe forumda bu konu ile ilgili bilgi bulunmuyor ya da bilinmiyor. Konuyu açmaktaki asıl amacım bu pek bilinmeyen fakat önemli bilgiyi sizlere sunabilmekti. Türkçe foruma yararm dokunduysa ne mutulu bana :grin:

Çeviride yardımcı olur, ben bir rez alıyım da unutmayayım.

Edit: Teşekkürler Ahmet.

View'deki seçenekleri kısaca açıklayım.

Set Debug Mode Folder: Buradan üstünde değişiklik yapmak için kullanacağınız modül sistemi belirtebilirsiniz.
Debug Mode Window: Buradan module_scripts dosyası üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.
Reset PostFx: Adı üstünde PostFx'i resetler

{***} şeklindeki yazıları silerseniz istediğinizi değiştirebilirsiniz :smile: PW4.4 çevirisinde kullanmıştım bunu :smile:

Deli Kurt said:

Bak bunları bilmiyordum. Teşekkür ederim :grin:

Afa Potter said:
Çeviri programı falan gerekmiyor mu?

Hayır, gerek yok.

HyperCharge said:
Deli Kurt said:

Bak bunları bilmiyordum. Teşekkür ederim :grin:

Önemli değil :smile:

Restore module data dedim, ekranın bazı yerleri, bazı köşeleri böyle ışık efekti verdi. Ben yinede bir resim veriyim anlamadıysan;

n299V1.jpg

Burdan ne çıkarım yapmam gerekir hatalı model kaplama vesaireyi anlamam için ?  :smile:

Herhalde skyboxe'un bump,spec ile alakalıdır.Veya gir çık yap düzelir :mrgreen:

Back
Top Bottom