Devam Ediyorum

Users who are viewing this thread

Ejderdoğan

Recruit
Arkadaşlar tavsiyeleriniz üzerine diplomacy modu yükleyip oyunda biraz ilerledim.Sargothda başlayan bır kız oldum ve karakterim okçuluk tek elli 110.Orduda 25 kadar talimli nord yayası 15 kadar nord yayası var. Biraz talimle ve savaşla bunları artırırı. Ancak ondan sonra ne yapcam bilemiyorum. Keskin nişancılar şuan için acil değil. Rodoklar nordlara uzak. Haa ayrıca 3000 küsür dinar var. Kıyıdaki köylerden asker topluyum derken baya da yağmacı yendim. Ve üstümü iyice dizdim. Ama şuan dediğim gibi diplomacy moddan olsa gerek bütün ülkeler birbiri ile savaşta neredeyse. Nordlara katılabilirim fakat toprakları az olduğundan çabuk kaybederler diye korkuyorum. Sadece şöyle yapabilirim: Nord un rodok dışı tüm ülkelerle anlaşması bitene kadar yağmacı keserim. Askerler güçlenir hem. Sonra bir krallığa paralı asker olarak katılabilirim.Bu arada oyun da yaklaşık 3-4 hafta geçmesine rağmen hep köy yağmaladı tüm uluslar. Hiç fethedilen yer yok bunun sebebi nedir? Cevaplarınızı bekliyorum.

Genellikle krallıklarda Mareşal orduyu iyi organize edemzse hiç toprak alamazlar. Yüzde 90 oranla toprak fethi Mareşal'in 7 ve daha üstü lordu toplayıp kuşatmasıyla oluyor.

Benim tavsiyem askerleri nord savaşçısı yapıp nordlara katılmandır bu arada asker sayın 60 kadar olsun.Sonra nordlara katıl merak etme nordlarda boru gibi piyade var kale felan alamazlar nordlardan toprağa bakma fethedersin

Valla herkes nord rodok diyorda warband'da dahil normal klasik mount blade'de dahil benim favori krallığım svadyadır tam bana uygun,süvarileri zaten svadyanın bana göre en önemli birlikleri geliştirince piyade ve arbaletçileride iş görüyor bi dene zevk alırsın...

Önerim şimdilik bir krallığa katılma barış dönemini bekle. Barış döneminde Turnuvalardan vs iyice para kazan şöyle bayağı bir sülalesi olan güzel bir Adamı gözüne kestir.Tabii birazda güçlü bir krallık olsun. Sonra gelen paralarla tam setini diz (En az +40 veren bir zırh, +10 veren bir bot, +40 miğfer, En az Dengeli Battal Kılıç kadar hasar veren bir kılış tek veya çift elli Ve at sırtında geziyorsan ve Kundaklı  Yay kullanıyorsan derhal Okçuluğu öğren ve Yay kullan.) Adamla evlenebiliyorsan evlen. Barış döneminden daha iyi bir fırsat olmaz. Krallık iyice güçlenince veya zayıflayınca adamı ikna edip krallıktan ayrıl ve onunla krallık kur yada Hangi Krallıktaysan onu kalradya hakimi yap.

Arkadaşlar tavsiyeleriniz sayesinde oyunda yaklaşık 50 gün ilerledim.50 küsür asker var.(full nord) zorda olsa paralı askerlikten çıkıp norda derebeyi oldum.Adamlar ilk svadya sonra vaegir ile savaşa girdi.Svadyadan praven ve köylerini vaegir den ismirala kalesi ve köyünü alıp barış yaptı kral.Ayrıca bana mechin köyünü verdi.Şuan barış durumundayız sizce ne yapmalıyım? bana verilen toprakları artırmak için ne yapmalıyım

Hiç belli olmasa da kalede senin ve askerlerinin öldürdüğü veya bayılttığı askerler etki eder. Eğer 2-3 Lord bir kaleyi kuşatıyorsanız Mutlaka en çok askeri yok etmeye çalış. Askerlerini de hep en yüksek rütbeye getir ki daha çok kişi öldürsünler. İhtilafını düşük tut (Notlar-Karakter). İhtilaf yükselirse krala karşısın olarak algılıyorlar. Az Askeri olan yerleri tek başına feth edersen sana verirler büyük ihtimalle yok vermezlerse köyünü mutlaka alırsın.

Splecters said:
Valla herkes nord rodok diyorda warband'da dahil normal klasik mount blade'de dahil benim favori krallığım svadyadır tam bana uygun,süvarileri zaten svadyanın bana göre en önemli birlikleri geliştirince piyade ve arbaletçileride iş görüyor bi dene zevk alırsın...
Svadyanın kötü yanı kalradyanın tam ortasında olması.Oyunda ilk batan krallık genelde o oluyor.

Valla şimdilik aranı kralla iyi tut ama günler geçmesine rağmen savaş çıkmıyorsa bir lorda onunla özel konuş çıkarlar felan yazıyor tıkla başka krallığa savaş açmak için kışkırtma görevi var.Çünkü bazen öyle dönem oluyorki 3 ay savaş olmuyor askerlerin para yiyor sırf :grin: . Oyunda barış dönemi toparlanma gibi bişey biraz asker yapınca barış yaptığın krallığa tekrara savaş açarsın kalradyada işler böyle :grin: .

Bence Norda paralı asker ol nord kolay kolay kaybetmez güçlüdür caağnım nordlar  :wink:  sonra askerlerini biraz daha geliştir 16-17 level olursan krallık kurmaya başlayabilirsin ama bence erken biraz daha gelişirsen daha iyi olur. Toprqk daha ele geçirilememesi çok önemli değil swadianhorrorun dediği gibi  :mrgreen:

Tamam ben kralla aramı baya iyileştirir, bir ülkeye savaş açarım da illa kendi krallığımızı kurmak zorunlu mu bu rehberleri okudum hiç bir şey anlamadım.Karışık geldi. Bir ülkeyi calradia hakimi yapsam örneğin şuanki nordu.Toprak filan alsak derebeyleir ile aramı düzeltsem ve biriyle evlensem.Öyle öyle tüm kalradyaya hakim olsak kötü mü olur? Herkes kendi krallığını kurmaya çalışıyor fakat bu bana birazcık zor geldi.Cevaplarınızı bekliyorum

Ejderdoğan said:
Tamam ben kralla aramı baya iyileştirir, bir ülkeye savaş açarım da illa kendi krallığımızı kurmak zorunlu mu bu rehberleri okudum hiç bir şey anlamadım.Karışık geldi. Bir ülkeyi calradia hakimi yapsam örneğin şuanki nordu.Toprak filan alsak derebeyleir ile aramı düzeltsem ve biriyle evlensem.Öyle öyle tüm kalradyaya hakim olsak kötü mü olur? Herkes kendi krallığını kurmaya çalışıyor fakat bu bana birazcık zor geldi.Cevaplarınızı bekliyorum
Hayır illa da kendi krallığını kurmana gerek yok nordu da güçlendirebilirsin hatta şimdiden ben oyunu bitrdim ulen diyip kaydı silebilirsin ama öyle daha güzel oluyor :cool:

Aslında Warband'i Warband yapan ana özellik krallığını kurmak. Ayrıca dediğin gibi bir krallıkla Calradia'yı da ele geçirebilirsin ama sıkacaktır sanırım.

Kendi krallığın en iyisi her dediğin oluyor kendini mareşal yap herkesi kontrol et :grin: Krallık kurmak zor olabilir zayıf düşen bir krallığa saldır ya da o krallığı diğer krallıklara karşı kışkırt(ya da tam tersi) 2-3 krallıkla savaşa girsin toprak kaybetsin.O krallığa yoldaşlarını casus gönder kimler krala rakip belirle yanına çekmeye çalış sonra toprak al

Oyunun temel amacı kalradya'yı hakimiyetin altına almak. Tabii senin yazdığında bir seçenek, ama sonuçta kral sen değilsin.

ben nordları ülkenin hakimi yap derim.çünkü kralın hizmetinden ayrılırsan krallığını kurmak yada yüceltmek için illaki nordlarada saldıracaksın.ve en başta hiç lordun olmayacak.sendeki nord askerlerinin morali nordlarla savaştığın için düşecek ve orduyu terk edecekler.ve benim sana en başından beri anlattığım taktikler çöpe gitmiş olacak ama yinede seçim senin kardeşim.

Emrehan said:
Kendi krallığını kurmak zorunda değilsin, krallığın içerisinde kendini çok iyi yerlere getirip mareşalliği eline alabilirsin ama krallığın çok zor bir duruma düştüğünde de ipler senin elinde olmaz. Yani bu iş biraz riskli kalıyor, en azından sen kralken savaşları kontrol edebiliyorsun, istediğinde barış imzalayabiliyor veya savaşa girebiliyorsun.

Oynadığı krallık oyun başı biraz güçlenirse kimse zor duruma düşmez.Yani svadya ve vaegirden birkaç toprak al çorap söküğü gibi :grin:.Ben krallık kurmayı severim ama biryerden sonra sıkıcı oluyor.Hep sen üstte oluyorsun.Oysa derebeyi iken sürekli kralın gözüne girmeye çalışıyorsun.Bide kral olursan toprak dağıtımı sıkıntılı oluyor birine toprak vermiyosun ilişki düşüyor ondan sonra sefer olduğunda katılmıyor felan.Ama seçim senin

Back
Top Bottom