[DERS]Uyuma sistemi Rüya görme ile beraber

Users who are viewing this thread

STaRDuST10

Regular
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle notumu koyayım.
NOT: Uyuma kodu LEKASMBW e aittir. Ben geliştirip rüya görmeli hale getirdim. YusufPaşa da hataları çözmeme yardım etti. 2 sinede teşekkür ederim.

Öncelikle module_scenes e girin. En alttaki ] dan önce şu kodları ekleyin.

Code:
("ruya",sf_indoors,"viking_interior_keep_a", "bo_viking_interior_keep_a", (-100,-100),(100,100),-100,"0",
    ["exit"],["town_1_seneschal"]),
Burada sahne (scene) ekledik.

Sonra module_game_menus girin. Şu kodları en alttaki ] dan önce ekleyin.
Code:
. ("ruya",menu_text_color(0xFF000000)|mnf_disable_all_keys,
    "Bir ruya goruyorsun",
    "none",
    [],
    [
     ("continue",[],"Continue...",
       [(jump_to_scene, "scn_ruya"),
        ]
       ),
    ]
  ),
Burada menü ekledik.Daha module_game_menus le iş bitmedi.
Şu kodu da module_scripts te ] dan önce ekleyin
Code:
("uyu",
    [
     (set_party_battle_mode),
     (get_player_agent_no,":player_agent"),     
      (try_begin),
     (agent_set_animation,":player_agent","anim_fall_chest_front"),(play_sound, "snd_man_grunt"),
     (display_message,"@Uyudun.",0x008000),
     (display_message,"@Uyuyorsun.( TAB tusuna basarak uyanabilirsin.)",0x008000),
(jump_to_menu,"mnu_ruya"),
   ]),
Uyuyunca olacakları yazdık.

Şu kodu da module_game_menus te ] dan önce ekleyin
Code:
("uyu",[(eq,1,0)],"x",[(call_script,"script_uyu")],"Uyu"),
Scripti çalıştırıyor.

Arkadaşın yazdıklarını yapın.

-Oyuna "edit mod" açık şekilde girin.
-Yatak olmasını istediğiniz sahneye girin.
-Sahneye yatağı ekleyiniz.
-Üstüne yatay bir şekilde "passage" ekleyiniz.
-Passage'yi seçin soldaki menüden "Menu Item No" yazan yere sahnenin menüsünün sıra numarasını yazın.İleride sahne menüsünün altına
bir kod ekleyeceğiz.Siz "Menu Item No"'yu 2 yapabilirsiniz yani.

Ve oldu F ye basarak uyuyabilirsiniz.

Aynı şekilde başka şeylerde eklersiniz.

Artık, Evlat gibi modlarda kullanılmış özellikleri bulup, örnek alıp kullanmaktansa, kendiniz yeni şeyler yapın bence.

Black Dead said:
Artık, Evlat gibi modlarda kullanılmış özellikleri bulup, örnek alıp kullanmaktansa, kendiniz yeni şeyler yapın bence.
Kardeş konuyu okumaan cevap veriyorsun. Kendim yaptım diyorum bulmuyorum. Anladinmi?

YusufPaşa said:
Çeşitli rüyalar eklemeyi çözebildin mi? (Ben biliyorumda belki konu açarım  :fruity: )
Yaparım ama şu an zaman kısıtlıydı bunu yaptım istersen açarsın. Engel olmak istemem.

Sanki bir yerlerde hata var, her yere dendiği gibi ekledim denemek için ancak hatayı çözemedim ?

X0gd93.png

HyperCharge said:
Menünün kodunda Türkçe harfler var, hatanın sebebi bu.
Ahh, doğru rüya yazmışım. Sağol değerli yorumun ve hatırlatman için

ReactionGO said:
Sanki bir yerlerde hata var, her yere dendiği gibi ekledim denemek için ancak hatayı çözemedim ?

X0gd93.png
HyperCharge nin dediği gibi türkçe karakter var Bir rüya görüyorsun yerine "Bir ruya goruyorsun" yaz. Konuyu düzlteceğim

man27 said:
Code:

bunu nereye yazıcam :sad:
Nereye ekleyeceksin yatağı mesela köye ekliceksen şundan önce yazcan
("village_center",[(neg|party_slot_eq, "$current_town", slot_village_state, svs_looted),
                        (neg|party_slot_eq, "$current_town", slot_village_state, svs_being_raided),
                        (neg|party_slot_ge, "$current_town", slot_village_infested_by_bandits, 1),]
Hana ekleyeceksen
"Visit the tavern."
bunu bul ve üstüne ekle. Anlamıssındır diye umuyorum :grin:

Hatada /xcf /xc3 gibi şeyler yazıyorsa bilinmeyen karakter hatası vardır.Arapça,Türkçe... gibi alfabesi olanlarda Latin alfabesi dışında diğer alfabelerde hata verir.Türkçede (ç,ü,ö,ş) harflerinde verir.

Kardeşim ben sana bu kodu çaldın veya bir yerden aldın demiyorum.Bir modda daha önce yapılmış ve osp olarak paylaşılmış bir şeyi neden tekrar yapıyorsunuz diyorum.Anladın mı? Yani farklı bir şeyler yapın isterim.

Black Dead said:
Kardeşim ben sana bu kodu çaldın veya bir yerden aldın demiyorum.Bir modda daha önce yapılmış ve osp olarak paylaşılmış bir şeyi neden tekrar yapıyorsunuz diyorum.Anladın mı? Yani farklı bir şeyler yapın isterim.
O zaman pardon kardeş k.b bir dahakine kendim yazarım

STaRDuST10 said:
man27 said:
Code:

("village_center",[(neg|party_slot_eq, "$current_town", slot_village_state, svs_looted),
Hana ekleyeceksen
"Visit the tavern."

tmm çözdüm saol :grin: yeni partiese ekledim :grin:

man27 said:
STaRDuST10 said:
man27 said:
Code:

Hana ekleyeceksen
"Visit the tavern."

tmm çözdüm saol :grin: yeni partiese ekledim :grin:
Eyvallah sorun olursa özelden yaz.

Back
Top Bottom