[DERS] Köy Ekleme Ve İçeriğini Düzenleme (Warband)

Users who are viewing this thread

alicihat

Recruit
İlk dersim ile karşınızdayım.  :mrgreen:. bazı arkadaşlar sormuşlar ama cevap veren olmamış ben de bi anlatım yapayım dedim.
gerçi şehir ekleme ile ilgili konular var ama köyü anlatmamışlar :smile:. ayrıca bu şehir eklemeyi anlatan arkadaşlar npcleri eklemeyi vs. detayları hiç anlatmamışlar o yüzden pazara girince silahçıda atların çıması hana girince handa hancının olmaması gibi sorunlar oluyordu ben bu gibi sorunları hallettim kendim bi ara şehir eklemedeki detaylardan da bahsedeceğim :smile:.

Neyse konumuza başlayalım...

GEREKENLER:
-Module System (bilmeyen arkadaşlar için =http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,68175.0.html)
-M&B Warband :grin: (ben 1.153 kullanıyorum)

Öncelilkle modül sistemden module_parties'i edit with ıdle açıyoruz

Sonra bu kodu aratıyoruz ctrl+f ile :
Code:
("village_110","Rushdigh",  icon_village_c|pf_village, no_menu, pt_none, fac_neutral,0,ai_bhvr_hold,0,(38, -104),[], 40),

sonra bu kodun altına şu kodu yapıştırıyoruz. (aralardaki boşluklara filan dikkat edin)

Code:
("village_111","Köy İsmi",  icon_village_c|pf_village, no_menu, pt_none, fac_neutral,0,ai_bhvr_hold,0,(175, 25),[], 40),

bu köy kergitlerin ada kulun köyünün yakınlarında bir yerde.. kodun sonundaki 175,25 bölümüne köyü nereye taşımak istiyorsanız oranın kordinatlarını yazabilirsiniz..  bu arada köyün isminde türkçe karakter kullanmayın. (languages bölümüne sonrada tr bölümüne girip parties'den değiştirebilirsiniz köyün ismini istediğiniz gibi.

sonra kaydedip çıkın modules_parties'den..

şimdi modules_scenes'i açalım..

sonra şu kodu aratalım..
Code:
("village_110",sf_generate,"none", "none", (0,0),(100,100),-100,"0x000000015004

kodun tamamını yazmadım zaten çıkıyor :grin:

sonra onun altına şunu yapıştırın ama dediğim gibi boşluklara dikkat edin..

Code:
("village_111",sf_generate,"none", "none", (0,0),(100,100),-100,"0x000000012002cd900005314c00001f6d00006d7700003493",
    [],[],"outer_terrain_steppe"),

ben türk köyü kullandığım için ,"outer_terrain_steppe" bölümünü steppe yaptım yani bozkır siz isterseniz desert (çöl) vs. diğer köylerin kodlarına bakarak kullanabilirsiniz.. :smile: 

sonra kaydedip buradan da çıkalım.. :smile:

VE KÖYÜMÜZÜN KODLARI HAZIR ŞİMDİ NPCLERİMİZİ VS. YAPICAZ.

modules_troops'u açalım

sonra şu kodu arayalım

Code:
["village_110_elder","Village_Elder", "{!}village_1_elder"

burdan köyümüz için köy yaşlısı ayarlıcaz yoksa köyümüze girince köy yaşlısı yerine garip garip adamlar olur :smile:.

yukarıdaki kodun altına şunu yapıştıralım

Code:
["village_111_elder","Village_Elder", "{!}village_1_elder",tf_hero|tf_randomize_face|tf_is_merchant, 0,0, fac_commoners,[itm_robe, itm_wrapping_boots],def_attrib|level(2),wp(20),knows_inventory_management_10,man_face_old_1, man_face_older_2],

benim köy yaşlım siyah kıyafetli bir adam siz isterseniz başka bir köy yaşlısının kodunu yapıştırıp başını village_111_elder yapıp kullanabilirsiniz. :smile:

şimdi kaydedip burayı da kapatalım.  :mrgreen:
..

ve module_system ile işimiz bitti :grin: şimdi modül sistemi build_module programına tıklayıp oyunumuza yükleyelim :smile:

şimdi mount blade warband dosyasına girip moduleye girin sonra oradan modunuza (native kullanıyorsanız nativeye) girin..
ardından sceneobj'e girin. benim bilgisayarımda şu şekilde C:\Program Files\Mount&Blade Warband\Modules\Native\SceneObj
şimdi burada istediğimiz bir köyü seçiyoruz iç tasarımını beğendiğimiz veya rastgele bir köyü :smile: atıyorum village_90 bunun dosyasını buluyoruz.. şöyle bir adı var
Code:
scn_village_90

ardından bunu kopyalayıp masaüstüne atıyoruz :smile:. ve adını scn_village_111 yapıyoruz yani 90'ı 111 yapıyoruz ardından bunu sceneobj'e atıyoruz. yani kopyaladığımz yere atıyoruz :grin:  :mrgreen:  vee

SON.. KÖYÜMÜZ HAYIRLI OLSUN

eğer yeni bir köy daha eklemek isterseniz o zmn kodlarda village_112'yi kullanacaksınız :smile:

isimleri vs Mount&Blade Warband\Modules\Native\languages\tr bölümünden halledebilirsiniz köy yaşlısının ismini veya köyün ismini ayarlayabilirsiniz :smile:

Umarım Benim Gibi Bu Kodlarla Uğraşmaya Yeni Başlayan Arkadaşlara Yardımcı Olmuşumdur.  :wink:

Bir Teşekkür Benim İçin Yeterlidir... Ayrıca sorularınız varsa cevaplayabilirim  :cool:

Ellerine sağlık kardeşim. Bu forumda böyle konular var ama emek desen emek yok, bilgi desen bilgi yok. Ellerine sağlık.

KARDEŞİM  BUİLD_MODULE PROGRAMINIDA ATARMSIIN VE ONUDA NASIL KULANACAGIMIZI  CEVAP OLARAK YAZARMSIIN  BEN SEN DEDİGİN HERŞEYİ YAPTIMDA BİR TEK O KALDI !!!!!!!!11111

SeMpAt1k said:
KARDEŞİM  BUİLD_MODULE PROGRAMINIDA ATARMSIIN VE ONUDA NASIL KULANACAGIMIZI  CEVAP OLARAK YAZARMSIIN  BEN SEN DEDİGİN HERŞEYİ YAPTIMDA BİR TEK O KALDI !!!!!!!!11111
Tahmin edeyim: Module_System'i kurmadın ve oyunun direk .txt dosyalarına yapıştırdın bunları.

yok adamın dediklerini yaptım hepsini build_module ile felan oyuna ekleyin dedi programla  google yazıyom progrm çıkmıyor mod tools açıoym  ordanda nasıl yapcagımı bilmiyordum :smile: işte bir tek şu build_module sorun oldu onu bi çözersem tam olcak  bu konuda bilgin varsa yardm edermisin??*

BUİLD_MODULE HAKKINDA BİLGİSİ OLAN YARDIM EDE BİLRMİ BEYLER KENDİ KÖYÜMÜ KURACAM ANCK BU SIKINTI ????????  :roll: :roll: :roll: :roll:

ben kodları module system  içindeki dedigi belgelere yazdım  dosyara iyice baktım  build moduleyi gördüm sonunda :grin: :grin: ama  tıkladıgımda siyah cmd ekranı çıkıyor şimdi kardeim en baştan yapcam ben  şimdi ben  bu  kodları dedigi gibi yapcam sonra build moduleye yükleyin dediginde bu build moduleyi aççcam  sonra birşerler yüklüyor orda işte  oyuna mı yüüklüyor

BEYLER TEKRARDAN YAPTIM VE BUİLD _MODULE TIKLADIGIMDA    TOPLU İÇ DOSYA FELAN TANIMIYOR DİYOR  BU NEDİR ??  module system
1153/*pyc bulunamadı diyor bilgisi olan ??????

Köylere saldırınca bizlere karşı çiftçiler savaşıyorya başka askeri gruplar nasıl savaşcak ve askerleri nasıl köyde devriye gezdircez

Bu köyde gezecek köylü sayısı nasıl ayarlanabilir? Ve köye yeni npc nasıl eklenir? Modul sistem olmadan olur mu?

Back
Top Bottom