Crusader Kings II

Users who are viewing this thread

at kafaları  :mad:

8x6l50.jpg
fd901f.jpg

ortalık iyice karıştı...
2mi2j4m.jpg

Satan ve Haşhaşiler de takıldım sadece. Hatta bir karakterim dışında hepsi Haşhaşilerdeydi. Satanların en büyük üstünlüğü hem çok fazla skill kullanma imkanı sağlaması ve her kademe de iyi skiller vermesi olabilir ki bu skillerde baya işe yarıyor. (misal hastalıktan kurtulabiliyorsun, birinin ölümcül hastalığı olmasını sağlıyorsun vs.) Daha bir sürü özellik var da tam hatırlayamıyorum. Haşhaşilerde öyle değil misal, headmaster olmadığında çok da işlevsel şeyler kullanamıyorsun ama bir halta yaramadığı anlamına da gelmiyor tabi. Tarikatın gücüyle birini tutuklayabiliyorsun ya da tarikattakilerin yardımıyla çok kolay suikast yapıyorsun falan.

Yahudi devleti kurmak için birebir. Özellikle o tip örgütlenebilen dinlere mensup olan karakterler kolayca devletin içinde büyüyüp devletin dinini kökten değiştirebiliyor. Ama tabi sonrasında isyanlarla uğraşıyorsun. :lol:

ilk defa sona kadar survive edebildim.
Emirlikten krallık olana kadar toplulukların yardımı oldu baya ama sonra uğraşmak baya zaman kaybı bence, özellikle hermetic society i çok boş buldum. Gerçi o topluluktaki karakterlerim genelde savaşla meşgul olduğundan pek de ilgilenemedim ama özellikleri pek tatmin edici değildi.
rutgdw.jpg
au9uh3.jpg
34fcy0x.jpg

edit : duble post için sori

Bilgi tarikatı güzel gibi. Magnus opus (Bir yazarın en büyük eserine denir) yazıp bırakabiliyorsun. Bide yeni dlcler sağolsun herkes suratsız geziyor. Önüme gelenin bacağını sikini taşağaını gözünü yoluyom. Bi ülkeyle savaştaysam garanti ülkenin yarısı sakat.

68d9a1.jpg

Göçebeler gereksiz bir şekilde güçlü arkadaşlar. Şu anda bir tek moğolları bekliyorum. 2. Iron man oyunum bu. Mekke, İstanbul, Kudüs, Roma, Bağdat filan hepsi dümdüz. Şehir kale bırakmıyorum ne varsa dümdüz ediyorum çok temiz oluyor. Ne din sorunu ne de etnik sorunlar çıkıyor. Cesetlerle arazileri gübrelemekten insan gücü tavan yaptı, ben böyle bi saçmalık görmedim.
Tek eksiğim, şehirleri yıktığım için ülkede gemi yok. Britanya çıkartması biraz sorunlu olacak gibi. İspanyada aldığım liman şehirlerini muhtemelen yıkmayacağım.
Burdan çok pis anime senaryosu çıkar ben diyim.

Khazaria ile başlarsan doğal. Göçebelerin tek iyi yanı askerlerin kolayca OP hale gelmesi. Onun dışında çok iyi bir yanı yok. Yoksa diğer karakterlerden iyi bir imparator olarak başlasan doğal olarak hızlıca her şeyi elinin altına geçirebilirsin. :smile:

Bayadır bakan olmamış konuya. MP Campaign oynamayı seven arkadaşları vaktinde Reinhard'ın da bahsettiği gruba bekleriz.

erennuman_mb said:
Güzel rol var mı bilmiyorum. Kurallar şurada:
http://steamcommunity.com/groups/CK2WMP/discussions/0/1333474229074415320/

Hafta'da yaklaşık 5-6 gün oyun var. Üç tanesi haftalık, bir tanesi haftanın iki günü 4 tane resmi oyun bulunuyor. Özellikle 2-3 saat keyifli bir oyun geçirmek için ideal. Kişisel olarak MP Campaign'i oynadığım SP oyunlardan daha eğlenceli buluyorum her ne kadar yavaş ilerlese de. Merak eden kuralları okuyup gruba katılabilir. Discord kanalına katılırsanız duyuruları rahatça takip edip oyun öncesi test sunucusuna katılıp oyuna girebilirsiniz. :smile:

Oyunda oğlum Bizans İmparatoru oldu annesinin ölümü üzere. Şimdi ben ölünce velihattım o olduğu için İngiltere İmparatorluğunun başına geçecek ve ülke Bizans İmparatorluğu olarak gözükecek. Ben o kadar yıl Bizans benim topraklarımı alsın diye mi oynadım şimdi? Hanedan aynı hanedan, kültür aynı kültür. Sananda anaya bağlı evlilik yaptık.

CK2'nin saçma sapan işlerinden biri daha işte.

Bizansla oynamak istesem bizansla oynardım. Demek istediğim oyunda İngiliz adı altında bir İmparatorluk oluşturmaktı, Roma değil. Oyun dahi olsa Bizansla oynamak hoşuma gitmez açıkcası. Zaten 1420 senesine falan getirdim oyunumu, çekilsem mi bilemedim.

Britanya'yı da kurup primary title'ını Britanya yapabilirsin, öbür türlü Customization Pack ile imparatorluğunun ismini değiştirirsin, ondan sonra başkentini de İngiltere'ye taşırsın İngiltere gibi geçinirsin.

Veyaa kardeşini veya istediğin birisini Bizans İmparatoru ilan edip ona bağımsızlık verirsin. Al sana aynı hanedandan iki bağımsız imparatorluk.

Patlıcanlı Courage said:
Veyaa kardeşini veya istediğin birisini Bizans İmparatoru ilan edip ona bağımsızlık verirsin. Al sana aynı hanedandan iki bağımsız imparatorluk.
Mantıklı gelmedi değil. Sonuçta oyunun amacıda hanemizi yüceltmek değil mi? Carrier'in dediği işe yaramazsa dediğini mutlaka deneyeceğim. Teşekkürler.

Yada zaten eski Roma imparatorluğunun yarısına sahibim diyerek Romayı kurma yolunda ilerleyebilirsin. Inheritance ile toprak elde etmek en güzeli. Ve çoğu kişi deneyip deneyip elde edemiyor, rng acımasız. Sana Bizans düşüyor ve istemiyorum diyorsun.

Spartaküs said:
Patlıcanlı Courage said:
Mantıklı gelmedi değil. Sonuçta oyunun amacıda hanemizi yüceltmek değil mi? Carrier'in dediği işe yaramazsa dediğini mutlaka deneyeceğim. Teşekkürler.

Britanya'yı kurabiliyorsan primary title da yapabilirsin zaten, kingdomlar gibi işliyor bir dene. Customization Pack var mı bir de? Öyleyse dediğim değişiklikleri yap, İngiliz bir kadınla evlen, onun kültürüne convert et, Ortodoks isen ve Katolik olmak istiyorsan yine karının dinine convert edebilirsin.

ErkutErdem said:
Yada zaten eski Roma imparatorluğunun yarısına sahibim diyerek Romayı kurma yolunda ilerleyebilirsin. Inheritance ile toprak elde etmek en güzeli. Ve çoğu kişi deneyip deneyip elde edemiyor, rng acımasız. Sana Bizans düşüyor ve istemiyorum diyorsun.

Oyunda Kutsal Roma İmparatorluğu bana ait zaten. İtalyanın (roma dahil) yarısından çoğu benim. İspanyanın tamamı bende. Fransayı demeye gerek var mı bilmiyorum. Oyunu başlatma nedenim İngiltere imparatorluğu kurmaktı zaten dostum. Bizans'ı inan bana hiç sevmiyorum. Büyük ihtimal Carrier'in dediği işe yarar.
Carrier said:
Spartaküs said:
Patlıcanlı Courage said:

Britanya'yı kurabiliyorsan primary title da yapabilirsin zaten, kingdomlar gibi işliyor bir dene. Customization Pack var mı bir de? Öyleyse dediğim değişiklikleri yap, İngiliz bir kadınla evlen, onun kültürüne convert et, Ortodoks isen ve Katolik olmak istiyorsan yine karının dinine convert edebilirsin.

Bütün DLC'ler olduğu için Customization Pack falan var çünkü karakteri oradan yarattım. Bu Primary title nereden yaratılıyor?

Back
Top Bottom