Birlik Hızı Sorunu

Users who are viewing this thread

alphan06

Recruit
Oyunu 1.5.4 e güncelledim. Bazı sorunlar vardı fakat fix yayınlayıp çözdüler. Çözülen sorunlardan biri de ordu kurup ordudan ayrıldıktan sonra birliğin haritadaki hızının ordudaymış gibi devam etmesi ve önemli ölçüde azalmasıydı. Fakat bu sorun bende devam ediyor. 5.9-5.8 in altına düşmeyen birlik hızım 3.7 lerde geziyor malesef. Bütün oyun zevkimi bozmuş durumda. Buna bi çözüm var mı? Tekrar ordu kurup dağıttım. Orduya katılıp ayrıldım. Bi kaç şey daha denedim ama düzelme olmadı. Lütfen yardımcı olun.

Oyunu 1.5.4 e güncelledim. Bazı sorunlar vardı fakat fix yayınlayıp çözdüler. Çözülen sorunlardan biri de ordu kurup ordudan ayrıldıktan sonra birliğin haritadaki hızının ordudaymış gibi devam etmesi ve önemli ölçüde azalmasıydı. Fakat bu sorun bende devam ediyor. 5.9-5.8 in altına düşmeyen birlik hızım 3.7 lerde geziyor malesef. Bütün oyun zevkimi bozmuş durumda. Buna bi çözüm var mı? Tekrar ordu kurup dağıttım. Orduya katılıp ayrıldım. Bi kaç şey daha denedim ama düzelme olmadı. Lütfen yardımcı olun.
Bunun bir glitch olduğuna emin misiniz? Esir sayınız, Asker sayınız, Ordunun morali, Taşıdığınız yük/Katır-Yük Beygiri sayısı gibi birçok faktör mevcut bunlardan biri düşükse hızınız da düşük olur (Esir ve Asker sayısı dışında) .

Bunun bir glitch olduğuna emin misiniz? Esir sayınız, Asker sayınız, Ordunun morali, Taşıdığınız yük/Katır-Yük Beygiri sayısı gibi birçok faktör mevcut bunlardan biri düşükse hızınız da düşük olur (Esir ve Asker sayısı dışında) .

Kesinlikle benden kaynaklanmıyor. Oyunda bir şey var bugüne kadar oynadığım gibi oynadım, farklı bir şey yapmadım . Envanter kapasitem çok fazla. Bineklerim bir sürü .Esir bulundurmuyorum. Dİrek satıyorum. Ordu moralim 100den aşağı hiç düşmüyor. Ne olduysa bu güncellemeden sonra oldu. Fixle çözdüklerini söylemişler ama çözememişler. Ben hızı resetlememi sağlayacak bir çözüm arıyorum. İllaki yaşayan vardır aynı sorunu. Umarım çözen biri çıkar.

Edit=>Ordu kurup yanıma sadece 1 lord alıyorum. Hızım artıyor. Orduyu dağıtınca düşüyor. Kesinlikle bi bozukluk var %100 eminim.

Büyük ihtimal çok sayıda hayvan taşıyorsun. Sağ altta hız sayısının üzerine gel neden kaynaklı eksi hız geliyor gözükür.
Çok teşekkür ederim. Ondanmış aynen. Yük beygiri haricindeki atlar inanılmaz yavaşlatmış. Oyunun bir önceki sürümünde şuankinden fazla bineğim vardı ama böyle bi sorun yaşamamıştım. Bu sefer niye böyle oldu anlayamadım. Tekrar çok teşekkürler.

Çok teşekkür ederim. Ondanmış aynen. Yük beygiri haricindeki atlar inanılmaz yavaşlatmış. Oyunun bir önceki sürümünde şuankinden fazla bineğim vardı ama böyle bi sorun yaşamamıştım. Bu sefer niye böyle oldu anlayamadım. Tekrar çok teşekkürler.
Atlara bir kota (hız cezası) geldiyse güzel olmuş. Ben yeni güncellemede denemedim ama eski sürümlerden dert yandığım bir olaydı. Altı üstü 100 adamla yüzlerce at, sınırsız taşıma kapasitesi, yıllarca yetebilecek yiyecek stoğu, benim açımdan oyun zevkini azaltıyordu.

Atlara bir kota (hız cezası) geldiyse güzel olmuş. Ben yeni güncellemede denemedim ama eski sürümlerden dert yandığım bir olaydı. Altı üstü 100 adamla yüzlerce at, sınırsız taşıma kapasitesi, yıllarca yetebilecek yiyecek stoğu, benim açımdan oyun zevkini azaltıyordu.
Bence güncellemeyle gelmiş önceki sürümde çok çok fazla atım vardı ve hiç yavaşlama sorunu olmamıştı. Mantık açısından haklısınız evet daha mantıklı olmuş.

Eğer yanlış bilmiyorsam önceden ne kadar atın varsa o kadar hızlı hareket edebiliyordun ama artık at sayısı birlik sayısından ne kadar fazla ise hızına o kadar negatif etkisi oluyor.

Hıza negatif etki eden diğer etmenler:

-Birlik boyutuna göre sürü (yük beygiri, inek, koyun, yaban domuzu) büyüklüğü,
-Arazi şartları (Orman, kar gibi),
-Yük sınır aşımı,
-Tutsaklar ve yaralılar.

Evet ben de son güncelleme ile bir sorun var diye foruma yazacaktım ancak hıza baktığımda sürü neredeyse -2 oluyordu ve acayip yavaşlatıyordu.
Koyun, inek ve domuzları sattım ve sürü -0.50 oldu ve hızı yükseldi.

Hız düşüren etkenlerden biri de düzensiz birlik. Birlik envanterinde ne gibi bir düzen gerektiğine dair tam olarak bilgi sahibi değilim. Bu duruma düşmemek için devamlı birlik envanterini manuel olarak değiştirmek zorunda kalacak mıyız yoksa bizde veya birliğimiz içerisinde birinde açılmış bir perk ile otomatik mi düzene girecek acaba diye merek ediyorum.

Bununla beraber birliğimizde görevlendirdiğimiz Levazım subayı, cerrah, izci ve mühendislerin görevlerine yönelik levellerinde artış sağlanıyor ve görevlerine göre iş yapıyorlar ama diğer karakterlerin kendi özelliklerine göre birliğimize faydaları dokunmadığı için kendi karakterimiz de dahil olmak üzere izciliği sıfır olan bir savaşçı karakterin izciliğini arttırmak için görevlendirdiğimizde birlik hızımız bir hayli sıkıntılı duruma düşüyor.

Birlik hızını etkileyen izcilik görevindeki gibi birlik düzenini sağlamak için savaşçı özellikleri gelişmiş karakterlere atayacağımız yeni birlik görevi açılır belki.( Taktik uzmanı anlamında bir görev adı altında)

Güncelleme ile gelen perklerin yeniden seçimi oyunumu resmen kitledi. Perklerdeki kilit sembollerinden dil çevrisine kadar yapılacak geliştirme işlerinin bitirilmesini bekliyorum. Birlik komutanlarımdan , birliğimde bulunan görevli yoldaşlarıma kadar özellikleri belli olmadan adam akıllı bir savaşa girmek akıl karı değil. Bu yüzden yeni başlangıçlar ile oyalanırken bir yandan yeni gelen özelliklerle beraber oyunu yeniden keşfetmeye çalışıyorum.

Oyunun başlangıcından itibaren karakter gelişimi ile alakalı tercihlerimizi ve yöntemlerimiz (oluşturulacak birlik ve kervanlarda da ayrıca görevlendirilmeleri, silah kuşamından bineğine vs) , klanımız belirli bir seviyeye gelene kadar hatta oyunun sonuna kadar uğraşılması gereken hususlar olmakla beraber bir noktadan sonra otomatiğe bağlanabilmesi lazım (birlik görevlilerinin açılacak perklerinin aktifleşmesi ile vs ).
Ölüm seçeneği ile beraber bütün uğraşlarımızın çöpe gitmesi olasılığını düşünmek bile istemiyorum.

Back
Top Bottom