Bilgisayar

Users who are viewing this thread

Merhabalar.Arkadaşlar benim size bazı sorularım olacak bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
Benim Pc'im 2gb ddr2 kingston ram---512/1gb geforce 8400gs ekran kartı---asus anakart---ıntel curo 2 duo E5200 2.50Ghz çift çekirdek işlemc---Colorsit kasa---samsung dvd-rw.

1)Benim bu pcim nedense warbandde ve bazı oyunlarda oyuna girer girmez tık die bir sesle kilitlenip kalıyor ve ancak restart atınca tekrar girebiliyorum fakat yine aynı şekilde kilitleniyor.Ben virüs olabilir diye düşünmüştüm format attım aynı şey hemen ardından devam etti yine neden olabilir?

2)Ben 725tl fiyatında amd 4çekirdek 2.8ghz işlemcili+2gb kingston ramli+1/2gb atı hd 4650 ekran kartlı+everest kasalı+vs vs li bir pc almayı düşünüyorum.Şu anda birikmş bir param yok bayrama kadar 150 tl kadar olur sanırım.Size sorum benim kendi pc'im ne kadar eder?Bu yazdığım pc iyi bir sistem mi?

argon45 said:
Merhabalar.Arkadaşlar benim size bazı sorularım olacak bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
Benim Pc'im 2gb ddr2 kingston ram---512/1gb geforce 8400gs ekran kartı---asus anakart---ıntel curo 2 duo E5200 2.50Ghz çift çekirdek işlemc---Colorsit kasa---samsung dvd-rw.

1)Benim bu pcim nedense warbandde ve bazı oyunlarda oyuna girer girmez tık die bir sesle kilitlenip kalıyor ve ancak restart atınca tekrar girebiliyorum fakat yine aynı şekilde kilitleniyor.Ben virüs olabilir diye düşünmüştüm format attım aynı şey hemen ardından devam etti yine neden olabilir?

2)Ben 725tl fiyatında amd 4çekirdek 2.8ghz işlemcili+2gb kingston ramli+1/2gb atı hd 4650 ekran kartlı+everest kasalı+vs vs li bir pc almayı düşünüyorum.Şu anda birikmş bir param yok bayrama kadar 150 tl kadar olur sanırım.Size sorum benim kendi pc'im ne kadar eder?Bu yazdığım pc iyi bir sistem mi?

2. sorunu bilemeyeceğim ancak 1. sorunun bilgisayarının kötü olmasından olabilir.Yada mönitörün ile kasayı birbirine bağlayan
kabloyu(VGA sanırım) kontrol et.Bendede aynısı oluyordu yeni VGA aldım.

Yardımın için sağol.Fakat pcm kötü olsaydı aldığım ilk zamanlardan başlardı.Son 1 aydır hep böyle çıldırtma derecesine geldi artık.Sağol yinede deneyeceğim.Asıl önemlisi şu anda 2. soru bekliyorum yardımlarınızı.

ozaman basit bir önerim olucak.Oyunu açtığında alt tabda hiçbir program açık olmasın hele helede download.

argon45 said:
Yardımın için sağol.Fakat pcm kötü olsaydı aldığım ilk zamanlardan başlardı.Son 1 aydır hep böyle çıldırtma derecesine geldi artık.Sağol yinede deneyeceğim.Asıl önemlisi şu anda 2. soru bekliyorum yardımlarınızı.
Bilgisayarın eskidiğinden olabilir mi ?  :lol: O sisteme anca CoD 2 oynarsın

(en az 4870 ekran kartı almalısın yeni oyunları oynamak için)

Benim bilgisayar ölmüş lan. :sad: Cenazesi yarın Ortaköy caminden kalkacak.

Arkadaşlar konunun dışına çıkmadan bana yardımcı olsanız? 2. sorum çok önemli lütfen yardım edin o soruya.Tekrar yazayım benim şu anki pc'im ne kadar eder ve yazdığım diğer pcyi almalımıyım?Codmw2 ve ac serilerini rahat son ayarlarda çalıştırıyor.

argon45 said:
Codmw2 ve ac serilerini rahat son ayarlarda çalıştırıyor.
:?: :?: :?: What the ....? Ekran kartını değiştirmen yeter şimdilik ama 2. sistem daha iyi

Windows 64 bit varsa ram'i 4 gb yap . 32 bit ise 3 gb yap mutlaka

Dostum sanırım tam haberin yok pc fiyatlarından.Ben kendi pcmden yani 2gb ram ıntel işlemcı olan pc ne kadar eder diyorum.Bunu satıp üstüne para koyup 2. pcyi almayı planlıyorum.

Sağol önerin için.Fakat çoğu kişi makinem en fazla 300-400 eder diyorlar.Çünkü sonuçta kullanılmış bu sıfır makine değil.Herneyse diğer arkadaşlardanda yardım bekliyorum.

300-400 edebileceğini hiç zannetmiyorum. Çünkü kasanın 0 ı aşağı yukarı bu fiyatlarda. Ayrıca şimdilik yeni bilgisayar almana gerek yok, eğer anakartın pci-e desteği varsa gts 250 alırsan yeni çıkan oyunları orta-üst seviyede(tabi oyundan oyuna değişir örneğin metro 2033ü orta ayarlarda oynayabilirken cod 6yı yüksek ayarlarda oynayabilirsin)

Ayrıca yeni alacağın sistemin özelliklerinitam yazmamışsın ama söyleyim 50 daha fazlaya 4650 yerine gts 250 kullanılabilinirdi. Ayrıca bir modül ram daha takılıp iki kanal yapılabilirdi.

Oyunlarda donma sorununu muhtemelen ekran kartı sürücüsünü güncelleyerek çözebilirsin.

Yardımın için sağol.Pc'im birine sormuştum alıcı olarak en fazla 250-300 ediyordu sanırım. 2. maddede yazdığım pc benim arkadaşımın yaptırdığı pc.Bende görünce çok hoşuma gitti benim oynadığım oyunlarıda en son ayarlarda rahat çalıştırıyordu o yüzden onu tercih ettim.Gts almayı pek düşünmüyorum.
Ekran kartı sürücüm güncel fakat aynı sorun devam ediyor.

Sağolun.Ama zaten şu anda para biriktirmeye uğraşıyorum.Sistem hazır zaten ben hazır olarak alacağım direk 720 tlye.Bu bile zaten fazla bana zar zor toplamaya çalışıyorum şimdilik.Kasam 250-300 edermi bilmiyorum.Etse 150de bende olsa bayramdan sonra etti 450.Geriye kalan 270 lirayı ne yapacağım  :smile: