Bilgisayar Mühendisliği (ADAYLARI)

Users who are viewing this thread

Gençler lisede çok fazla şey öğretmiyorlar , siz kendinizde bir zahmet çalışın , analitik düşünceliden bir yana , bu işe layık olmak için çok azimli olmanız gerekli.

ufaktan Python'a başlıyim dedim wxpython'la çalışırken bi sıkıntı oldu
F5 e bastığımda dersteki gibi bir ekran açılması gerekirken alttaki hatayı veriyor  :ohdear:
yardım edebilecek var mı

izlediğim ders

yazdığım kod
import wx
app =wx.PySimpleApp()
frame = wx.Frame(None,-1,"Hoşgeldiniz")
frame.Show(True)
app.Mainloop()
verdiği hata
D95WZ1.png

Voyant said:
Bana inanmayan memurlar.net e bakabilir.

Oralara hiç bakma iş hayatı farklı oluyor dpü mezunuyum sektöründe içindeyim.
aöf İşletme mezunu bilgi işlem yöneticisi biliyorum iyi bir firmada çok güzel maaş alıyor.

Yaptığın projeler,referanslar,tecrüben iyi bir üniversite kadar önemli.

Ha illa maaşı yüksek bölüm arıyorsanız bilgisayarı seçmeyin gidin diş hekimliği ve tıp okuyun uzmanlığınızıda yapın bitti gitti.
20bin tl maaşla ortodontist arıyor adamlar.

Senin bölümde iyi, güzel biryere eczane açarsan köşe olursun  :fruity:

Voyant said:
Eğer itu, odtü, boun kazanamıyorsanız boşuna tercih etmeyin.%90 ya işsiz kalırsınız ya da asgari ücretle çalışırsınız.

Bilgisayar Mühendisliği seçmeyi düşünen arkadaşlar öncelikle belirtmeliyim ki böyle bir şey yok. Bilgisayar Mühendisliği daha siz okurken öğrendiğiniz bilgilerin eskidiği bir bölüm. Yani şu okulda okumuyorsan işsizsin yeaa.. gibi söylemlere kulak asmayın. Önemli olan tamamen kendini geliştirmek, gittiğiniz okulun tabii ki etkisi oluyor temel oluşturma açısından ama iş sizde bitiyor. Ayrıca bilgisayar yazılımdan ibaret değil yazılımcı olmak için 4 senenizi boşuna heba etmeyin, illa diploma istiyorsanız 2 yıllık programcılık okuyun. Bilgisayar çok geniş bir derya tamamen araştırmadan girerseniz boğulursunuz.

Marmara Üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümü hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Kont Dooku said:
Marmara Üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümü hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

İyi olmadığıyla ilgili çok duyum aldım. Gerçi kendi okulumla ilgilide çok kötü yorum almıştım. Marmara'nın sıralaması da fena değil aslında çünkü üniversitenin ismi var ve yeri güzel.

Kont Dooku said:
En kötü yıldız teknik üniversitesine girmeye çalış.Eğer yıldızı da kazanamıyorsan bence 1 sene daha hazırlan.

Ya hedefim zaten orası ama.Açıkçası çok emin değilim ilk 20 bin yapabileceğime.Bakalım hayırlısı.

Olmazsa 1 sene daha hazırlanamam.Daha iyisini yapabileceğme inanmıyorum.

Kont Dooku said:
Bilgsayar Müh. konusunda eğitimin öyle aman aman farkı olmuyor Marmara gayet yeterli seneye kalmaya değmez

Voyant said:
Kont Dooku said:
En kötü yıldız teknik üniversitesine girmeye çalış.Eğer yıldızı da kazanamıyorsan bence 1 sene daha hazırlan.

hocam en kötü ytü olarak kısıtlamak yanlış bence. Ha iyi bir üni. ona lafım yok ama herkes itü odtü ytü vs. giremiyor ki.

Noventa said:
Kont Dooku said:
Bilgsayar Müh. konusunda eğitimin öyle aman aman farkı olmuyor Marmara gayet yeterli seneye kalmaya değmez

Hocam yapma Allah aşkına.Ytü bir kere teknik üniversite.Bu bile başlı başına fark yaratır.Ayrıca üniversitenin isminin her zaman önemi vardır.ODTÜ, İTU, YTÜ, BOUN nere diğer üniversitelere nere.

Voyant seni postalamıştık bu konudan, yine niye geldin? Hadi, hadi. Yıldız teknik boğaziçi verdiler de biz gitmedik sanki.

Edit: Allahsız ceza yiyoruz senin yüzünden

Çâler-i Cedd said:
mühendislik sınırı 200 bin olmuş
bu da düşük puanlı bilgisayar mühendisliklerinin ya puanı yükselecek, ya da bu bölümler kapanacak demek oluyor

Çok yerinde olmuş. Kaynak verebilir misin?

dün fizikçimiz söylemişti
haber sitelerlerinde de yazıyor ( hürriyette gördúm )
tabi haber sitelerinde sadece sınırlama getirileceği yazıyor
sınırın kaç olacağı yazmıyor

Leopøld said:
200 bindeki mühendislikten hayır gelmez. Garanti işsizlik veya köle gibi çalışmakta denebilir.

O kadar değil yahu. Belki iyi bir yazılımcı olabilir ama iyi bir mühendis olamaz. Farklı şeyler.

Back
Top Bottom