Bilgisayar hakkında bir kaç soru.

Users who are viewing this thread

Deagius

Sergeant at Arms
Arkadaşlar merhaba. Ben yeni bir bilgisayar alacağım. Bilgisayarın özelliklerini oyun için tasarlamak istiyorum. Bunun içinde sizden öneri bekliyorum. Bir kaç soru soracağım şimdi;

İşlemci olarak ne öneriyorsunuz? İntel core i5 mi daha iyi i7' mi oyun için?
Sistem belleği için 4 GB yeterli mi?
Son olarak da ekran kartı için ne öneriyorsunuz?
Bu son değildi ayrıca bir sorum daha var. Windows 8 alsam, Windows 7 ' de oynadığım oyunları rahatlıkla oynayabilir miyim ve kaç bit olmalı 64 mü 32 mi?

Soracaklarım bu kadar cevaplarınızı bekliyorum. :smile:

Deagius said:

Cevaplamaya gerek yok herhalde?

Deagius said:

4GB şuanki oyunların önerilen sistem gereksinimlerinde var. Yani ekran kartına bağlı olarak ya orta ya da yüksekte oynatma imkanı verir. 6 ya da 8 GB almanı öneririm. Bir de RAM' ın Mhz si yüksek olmalı, ona da dikkat et.

Deagius said:

Şimdi en önemli nokta ekran kartı maddeler halinde nasıl olmasını açıklayacağım:

-Öncelikle en az 1GB olacak.
-Eğer bir oturup(ya da 10dk gibi kısa aralıklarla) 7-8 saat oyun oynuyorsa kartın ısınmaması için çift fanlı olması gerekir.
-256 Bit olmalı.(Eğer ben orta seviyede de oynarım diyorsan 128 de olabilir.
-Modelin ilk rakamı kesinlikle 5 ve yukarısında olmalı.
-Modelin ikinci rakamı ise en az 5 olmalı ancak 7 ve yukarısını tavsiye ederim.
-Bunun yanında güç tasarrufu gibi özellikler de var. Bunları da kendine göre ayarlarsın.

Son soruya cevap veremeyeceğim.

Mertcan_Tr said:
Deagius said:

Cevaplamaya gerek yok herhalde?

Deagius said:

4GB şuanki oyunların önerilen sistem gereksinimlerinde var. Yani ekran kartına bağlı olarak ya orta ya da yüksekte oynatma imkanı verir. 6 ya da 8 GB almanı öneririm. Bir de RAM' ın Mhz si yüksek olmalı, ona da dikkat et.

Deagius said:

Şimdi en önemli nokta ekran kartı maddeler halinde nasıl olmasını açıklayacağım:

-Öncelikle en az 1GB olacak.
-Eğer bir oturup(ya da 10dk gibi kısa aralıklarla) 7-8 saat oyun oynuyorsa kartın ısınmaması için çift fanlı olması gerekir.
-256 Bit olmalı.(Eğer ben orta seviyede de oynarım diyorsan 128 de olabilir.
-Modelin ilk rakamı kesinlikle 5 ve yukarısında olmalı.
-Modelin ikinci rakamı ise en az 5 olmalı ancak 7 ve yukarısını tavsiye ederim.
-Bunun yanında güç tasarrufu gibi özellikler de var. Bunları da kendine göre ayarlarsın.

Son soruya cevap veremeyeceğim.

Tamam teşekkürler cevapların için. Alırken dikkat edeceğim mutlaka söylediklerine :smile:

Back
Top Bottom