BATTAL GAZİ [Ateş ve Kılıç] 2.2

Users who are viewing this thread

Saçın Ön Kısımları Ömercik Gibi Duruyor Geriye Taranmış Gibi Olsa İyi Olur Birde Gür Olursa Daha İyi He Birde Birkaç Resim Atarmısın Hikaye Dışı Battalın Resmi Mekanlar Vs Konu Canlansın :grin:

Bu yeni çok oyunculu kısım tasarımı. Deluge de buna benzer. Yalnız bu daha hatasız ve çok uğraştım bunları tutturmaya. :smile: Beğenmediğiniz yer varsa söyleyin. Kıyafeti başka yaparım muhtemelen.
y5P1k7.jpg

Burası da Kara Gürz'ün tutulduğu yer ve sandıktaki de Kara Gürz. Askerler değişebilir.
kBjRvy.jpg

Bu da aynı yerin dışarıdan görünüşü. Mekânda değişiklikler olabilir.
A7APXp.jpg

Asıl  mesele buraya ulaşabilmekte. :wink:

Bu da Dunde'nin eğilerek yürüme animasyonu. Tek oyunculu için hazır. Çok oyunculuda olması şüpheli. Ama %70 orada da olur.
YkvyRk.gif

Tüfekçi Başı said:
Biraz beklettiğimin farkındayım ve açıkçası ben sizin kadar çıkmasını istiyorum. Yalnız burada hedef ne? Aslında daha ayrıntılı açıklanabilir hedef fakat modu bir bina gibi düşünün. Temel nasıl olmalı ki bina yıkılmasın veya nasıl bir temel olmalı ki ihtiyaç olduğunda üstüne onlarca kat çıkabilelim. Sonra odalar nasıl olmalı? Neticede insanlar içinde yaşayacak. Kapı nerede pencere nerede olmalı? Bunları rahatça artırabiliriz.

Ben ne yapmıyorum. Temeli çürük bir bina yapmıyorum. Temeli sağlam şirin 2 katlı bir ev de yapmıyorum. Ruhsuz devasa "osp" sitelerinden de dikmiyorum. Elimde WFaS adında bir temel zaten var. Bu temeli sağlamlaştırıyorum. Daha yaşanabilir yapmaya da çalışıyorum(kendi krallığını kurabilme, başlangıç seçenekleri ve hatta evlenme gibi). Sonra da Battal Gazi binasını dikmeye çalışıyorum. O temele de iyi bir bina gerekir neticede. Sağlam bir temele, küçük bina inşa etmek olmaz.

Bir veya bir kaç kaliteli model, bir animasyon ve bazı fikri yardımlar dışında da modla ben uğraşıyorum. Modül Sistemi'nde "Zeki Müren de bizi görecek mi?" seviyesinden başladım şimdi başkalarına yardım edebilecek seviyelere geldim. Bu sürede sadece bir mod değil modcu da inşa edildi. Hızımızın yanında ivmemiz de artmak zorundaydı ve arttı da.

Bu modun yapım aşamasında, Battal Gazi modunu bir kenara bıraktığımızı düşünelim, modlarımız ve modculuğumuz da ciddi aşama kaydetti. Bundan son derece menunum ama bu durum çıtayı yükseğe çektiği için modumuz da çıtasını yükseğe çekmek zorundaydı. Bu da ciddi gecikme nedenidir.

Dediğim gibi ben de bir an önce çıksın istiyorum.

Sorulara girersek mesela yoldaşlarla ilgili, yazacağım fakat sürpriz olsun ben de krize giriyorum açıklamak için ama bazı özellikleri moda saklamak lazım. Ne yazık ki. :sad:
Elimizde saçlar var. Yine elimden geleni yapmaya çalışırım.
Banner Lord dqa kolay kolay çıkmaz. :smile: Şimdi böyle yazdık 3 gün sonra tarih verirler. :grin:

Her şeyi söylemişsin bir tahmini tarih söylememişsin :smile:

Tüfekçi Başı said:
Bu yeni çok oyunculu kısım tasarımı. Deluge de buna benzer. Yalnız bu daha hatasız ve çok uğraştım bunları tutturmaya. :smile: Beğenmediğiniz yer varsa söyleyin. Kıyafeti başka yaparım muhtemelen.
y5P1k7.jpg

Burası da Kara Gürz'ün tutulduğu yer ve sandıktaki de Kara Gürz. Askerler değişebilir.
kBjRvy.jpg

Bu da aynı yerin dışarıdan görünüşü. Mekânda değişiklikler olabilir.
A7APXp.jpg

Asıl  mesele buraya ulaşabilmekte. :wink:

Bu da Dunde'nin eğilerek yürüme animasyonu. Tek oyunculu için hazır. Çok oyunculuda olması şüpheli. Ama %70 orada da olur.
YkvyRk.gif
Güzel görünüyor herşey güzel geç çıkmasıda önemli değil ama keşke warbanda yapsaydın çünkü ateşli silahlar battalın doğasına aykırı neyse olan olmuş :smile:

Tüfekçi Başı said:
Ya odur ya da WFAS sürümü 1.143 değildir. Başka bir şey olduğunu sanmam.
Tamam o görevlere bol hareket eklerim. :smile:

İnsanlardan modla ilgili aldığım enerji azalmaya başladı. Bu açıkça "hadi artık" demektir. En kısa sürede bitirmeye çalışacağım. Hedef yaz. Gerekirse sonradan yükseltmeler yaparız. Çok da Tolkien'e bağlamamak lazım. :smile:

Allah kaza bela vermezse Battal Gazi gibi havalarda taklalar atacaksınız ve bu da oyunun dengesini bozmayacak.

Tüfekçi Başı said:
Tüfekçi Başı said:
Ya odur ya da WFAS sürümü 1.143 değildir. Başka bir şey olduğunu sanmam.
Tamam o görevlere bol hareket eklerim. :smile:

İnsanlardan modla ilgili aldığım enerji azalmaya başladı. Bu açıkça "hadi artık" demektir. En kısa sürede bitirmeye çalışacağım. Hedef yaz. Gerekirse sonradan yükseltmeler yaparız. Çok da Tolkien'e bağlamamak lazım. :smile:

Allah kaza bela vermezse Battal Gazi gibi havalarda taklalar atacaksınız ve bu da oyunun dengesini bozmayacak.
bunu zaten biliyoruz iyi birşeyler çıkaracağına eminiz mod çıksın herkes hücum edecek yalnız birde warbanda korkusuz cengaver modu isteriz  :cool: Bir tavsiye vereyim eğer bannerlord senin moddan önce çıkarsa modu blye yap babadan oğula sistemi olacakmış düşün  bi mod asla ölmez battal,battalın oğlu,battalın oğlunun oğlu,battalın oğlunun oğlunun oğlunun oğlu bu şekilde giderse modun ölmesi imkansız ama tutulurmu bilmem :grin:

Güzel benzetme. :smile:
Yalnız WFaS modu olarak çıkar. Açıkçası M&B 4 çıksa bile önce WFaS modu olarak çıkar. Sonrasını Banner Lord için de düşünüyorum elbette. Warband zor. Banner Lord'un çok gecikmesi lazım.

Şu aralar WFaS'a oyun giriş menülerini ekleme ile uğraşıyorum. Aslında kodları içinde ama tamamlamamışlar. Modcu tabiriyle değişkenler bile atanmış ama son menüde tanımlanmamış.

Modda Battal Gazi senrayosunun yanına daha yüzeysel olmak üzere ileriki sürümlerde yan senrayolar eklemeyi düşünüyorum. Bunun yanında bu sürüme normal modunu da krallık kurma, giriş özellikleri ve bunlear gibi şeyler eklenerek ayrı oynanabilir bir mod olarak sunmak istiyorum. Bu bahsettiğim normal modda Battal Gazi dışında bir karakter olabilirsiniz. Normal tek oyunculunun aynısının gelişmişi diyelim.(Mod kelimeleri karışmasın, tek bir mod içinde oyun içi seçilebilir modlar diyelim.)

Biraz modun içinden bahsedeyim. Giriş kısmında normal mod olarak 7x5x7x5 farklı karakter kurabiliyorsunuz. Bunları en az 1'er 2'şer artırmayı düşünüyorum. Eğer Battal Gazi olacaksanız da şu an için 14x10x13 farklı karakter kurabiliyorsunuz.

Freelancer benzeri bir özellik eklendi. Battal Gazi senaryosu değil de normal modu seçerseniz bu özelliği kullanıp bir orduda askerlik yapabilirsiniz. İstikrarınızın ödülünü yüksek rütbelerle alabilirsiniz. Ordudan kaçarsanız veya en kötüsü isyan çıkarırsanız sonuç sizin için iyi olmayacaktır. Bu açık kaynak bir kod. Bazı yerlerde hatalar var. Onları umarım düzeltebilirim.

Sabırsızlıkla bekliyoruz hocam, WFAS alma sebeplerimden biri senin SP modun desek yalan olmaz. Şimdiden iştahlı şekilde yer sofrasına oturdum ve yemeğin gelmesini bekliyorum. :smile:

UquR said:
Sabırsızlıkla bekliyoruz hocam, WFAS alma sebeplerimden biri senin SP modun desek yalan olmaz. Şimdiden iştahlı şekilde yer sofrasına oturdum ve yemeğin gelmesini bekliyorum. :smile:

Teşekkürler. Ben de sabırsızlıkla bekliyorum. :smile:

1-2 iyi ilerleme kaydettim. Battal Gazi senaryosu ile ilgili değil ama oyun açısından önemli. Öncelikle el_infante'nin With Fire and Sword Enhancement Mod isimli açık kaynak çalışmasından -aslında en önemli WFaS modu da diyebiliriz- krallık kurma kodlarını alıp doğrudan moda ekledim. Bunun yanında giriş kısmına yeni menüler ekledim ve bunları düzenliyorum. Ayrıca biraz Freelancer modundan da yararlanarak "lordun yanında asker olma" özelliğini ekledim.

Bu yazdığım kodlamaları bitirip tekrar senaryoya geçeceğim. Neticede her zaman Battal Gazi olarak oynamak istemeyebilirsiniz. Sonra da düzeltmeler falan yapılıp mod çıkar diye umuyorum. Yazı bulur.

Halen var. :smile:

Osmanlı Delisi(Bildiğiniz deli, asker olan.):
1vbBnD.png

Şu boyunla kafa arasındaki uyumsuzluğu çözmeye çalışacağım ama pek ümitli değilim. 2 deli kıyafeti daha hazırladım. Biraz toparlayıp onları da atarım. Eksikleri düzeltmeye çalışırız.

Asıl Deli giysileri bunlar.

g8gD22.png

PkdAnQ.png

Deli birliği çok önemli. "Modumuza renk katsın." diye değil "Modumuzu tamamlasın." diye düşünülmeli. Sipahi ve yeniçeri ile denk. Tabi Osmanlı'yı konu alan veya Osmanlı'yı barındıran modlar için.

Back
Top Bottom