Bannerlord'da hangi ülke için savaşacaksınız?[Anket]

Bannerlord'da hangi ülke için savaşacaksınız?

• Vlandia

Votes: 41 13.4%
  • Battania

Votes: 24 7.9%
  • Sturgia

Votes: 22 7.2%
  • Khuzait

Votes: 142 46.6%
  • Aserai

Votes: 23 7.5%
  • İmparatorluk

Votes: 36 11.8%
  • -

Votes: 9 3.0%
  • -

Votes: 8 2.6%

• Total voters
    305

Users who are viewing this thread

Bannerlord çıktığı vakit hangi bayrak altında savaşacağınızı merak ediyorum.  :razz: Şimdiden karar vermek zor çünkü elimizde sadece videolar ve screenshotlar var. Bunlara göre seçim yapabiliriz şimdilik. Lütfen bu mesajı iyicene inceledikten sonra yorum atın.

Harita
latest

Vlandia :
Vlandia, ağır süvarileri, mızraklı ve kılıçlı askerleriyle Svadyanın atası gibi görünüyor.
Vlandialılar, Kalradyanın batısında yaşayan akıncı-yağmacılardır, sonradan imparatorluk topraklarında iç savaş çıkınca kendi devletlerini kurmuşlardır.

Bunların Rodokların atası olduğuna dair de dedikodu var, nedeni ise warbandda eskiden Rodokların Svadyanın bir parçası olduğunun söylenmiş olması. Svadya Krallığıyla olan bağları isimlerden de görülebilir: Pravend ve Sunor muhtemelen Praven ve Suno'nun eski adları. Ayrıca Sargot denilen bir şehri de kapsıyor bu krallık (Sargoth'un eski ismidir belki de, Warband'de nordlara ait bir şehirdi), Galend ve Jaculan da aynı şekilde Yalen ve Jelkala'ya söyleniş olarak benziyor. Charas isminde bir şehre de sahipler(Shariz, Warband zamanında sarranidler tarafından işgal edilmişti) güneydoğu sınırlarında.

Vlandia ile ilgili oynanış videosu

Bir Vlandia askeri:
party.png

Battania :
Battania'lılar, Kuzeybatı Kalradya'nın ormanlarında yaşayan insanlardır. Düşmanlarını yenmek için pusu ve baskın yöntemlerini kullanırlar. Warband'e göre bulundukları yer, Svadyanın doğusu(Dhirim civarı) ama askerleri Vaegir'lere daha çok benziyor nedense.
Sturgia :
Sturgia'lılar Bannerlorddaki kuzey ülkesidir. Kuzeyin ötesinden gelen tüccarlar ve maceracılardır. Kalradya Tarihinde tam olarak neyi temsil ettikleri bilinmemekle beraber, Nordların topraklarında bulunduklarından, Bunlara Nordun atası demek mümkündür lakin Nordlar, Nordland denilen bir yerden geldiler, Kalradya'da yoklardı önceden. Şehirlerinden biri, Varcheg, bir Nord şehri olan Wercheg'in eski adı olabilir. Sturgia, Vaegirlerin de atası olabilir ayrıca. Ağır piyadeleri ve kalkan formasyonlarıyla düşmanlarına üstün gelirler.
Khuzait :
Khuzaitler, Kergit Hanlığının atası olarak görülür, Kalradya'nın doğusunda yaşayan bir kabile devleti olduklarından ve isim benzerliğinden bu anlaşılabilir. Kergitler gibi, Khuzaitlerin de, hızlı atlı okçuları ve Türk-Moğol temasında giyinmiş askerleri vardır.

Khuzaitlerin oynanış videosu

Aserai :
Aserai, Büyük Güney Gölü'nün vahası, yayları ve kıyılarında çiftlik yapan çöl insanlarından oluşan bir devlettir. Sarranidlerin atası olarak görülürler, nedeni ise Sarranidlerin sahip olduğu topraklarda hüküm sürmeleri ve giyim-kuşamları. Hızlı hareket eden, mızraklar taşıyan orta derece süvarileri ile düşmanlarına üstün gelirler.

Bir Aserai Şehri:
mb89-s.jpg
Empire :
Kalradya İmparatorluğu zırhlı katafraktlar ve yetenekli okçulara sahip. 3 ayrı parçaya bölünmüştür, Kalradya İmparatorluğunun bölünmesiyle sonuçlanan diğer iki imparatorluğun sınırları ve diğer milletlerle, yani Battania, Sturgia, Vlandia, Aserai ve Khuzait'lerle sınırları vardır...
Bir İmparatorluk Askeri:
HjJvmpdZ4MEpKyCNaLRqjn.png

https://www.youtube.com/watch?v=c_3el4IAevg

Savunan Battania, saldıran Empire

https://www.youtube.com/watch?v=pv2qb66PbUg

Warband'ta hiç Kergitlerle oynamamıştım. Atlı askerlerden çok piyadeleri sevdiğimden Nord ve Rodok daha iyi geliyordu. Bu sefer Khuzaitlerle başlamayı düşünüyorum. Değişiklik olsun. :smile:

Afrandez said:
Güzel çalışma olmuş.
Kimin kimin atası olduğunu biliyoruz, peki İmparatorluk? Yabancı bir hanedanlık mı? Yoksa kayıp bir medeniyet mi?

Büyük ihtimal Roma İmparatorluğunun parçalanma dönemlerini anımsatan bir krallıktır. Bana göre buna uyan en büyük aday Kuzey.

nedeni ise bu videodaki Roma temalı giysiler.

https://youtu.be/SUPDGiPBflU?t=81

sırası ile aseri khuzait battania oynayacağım.

not:eğer custom troop yoksa kendi krallığımı kuramam diplomasi ve custom troop olmadan olmuyor...

Custom troop nasıl olucak ki, troop tree olarak kendimiz mi ayarlamamız gerekiyor ki bu durumda her oyuncunun kendi krallığı için yeni kültüre ait zırh vs vs modellemesi gerekir yoksa lezaliti giydirdiğimiz gibi mi giydirelim istiyorsun troopları. E öyle de, garip olur atıyorum en yüksek zırh olan Battania zırhlısını Aserai'li piyadelere giydirirsin. Savaşlarda karşıdaki AI ile karman çoban olur birliklerin. Bir farklılığı kalmaz. Öbür türlü olarak da askerleri sadece ait oldukları kültürlerin eşyaları ile giydirmemiz gerekeceği, bence en mantıklısı bu gibi  :razz:

İmparatorlar benim umurumda değil, Svadya benzeri ne olursa oyum.
Bu arada Bannerlord ile ilgili süper bir fikrim var bunu yayınlıcam yakında.. Klanlarla ilgili olacak

Warband'ın SP'sini birkaç kere oynadım ama hiç Kergit oynamadım. Bannerlord'da ise favorim Khuzaitler olacak gibi görünüyor. (Umarım Khan-Khanate değil de Kagan/Khaganate olarak görürüz oyunda)

Back
Top Bottom